Co wybrać do niskiego pingu?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: Rafalgracz »

Witam!
Jestem posiadaczem Play Online. Jestem zawiedziony tym internetem. Na zasięgu 92-97% HSDPA prędkość 20-70 kb/s. Gdzie to 1 mb/s? Chciałem założyć internet z Neti 2 mb/s, zadzwoniłem na infolinie. Pani spytała się o moje miejsce zamieszkania i oznajmiła mi że BS Wimaxa jest już pełny i niema możliwości podłączenia nowych użytkowników. Z Era WiMax sprawa wygląda tak samo. Chciałem się więc was poradzić, jaki internet byłby najlepszy. Oczekuję:

Prędkość w granicach 1 mb (oczywiście może być więcej ;])
Duży limit pobierania danych
I Najważniejsze jak najmniejszy Ping.

Od razu mówię że Play nie wchodzi w grę. Owszem duży limit danych ale ping i prędkość są nie do przyjęcia.

Pozdrawiam,
Czekam na odpowiedzi.
aoc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 19
Rejestracja: 2010-07-11, 15:18
Lokalizacja: las

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: aoc »

Nikt nie jest wróżką, sam musisz sprawdzić co u ciebie najlepiej hula.. dlaczego? Pewnie użytkownicy będą ci doradzać orange free. Mówisz że u ciebie play to porażka... u mnie np. porażka to orange free a play działa dużo lepiej. Testuj sam pre-paidy inaczej się rozczarujesz.
Ostatnio zmieniony 2010-09-08, 14:59 przez aoc, łącznie zmieniany 1 raz.
Procio
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1101
Rejestracja: 2009-10-17, 12:17
Lokalizacja: localhost

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: Procio »

aoc pisze:Testuj sam pre-paidy inaczej się rozczarujesz.
Zawsze jest "okres testowy"...
Rafalgracz pisze:Prędkość w granicach 1 mb (oczywiście może być więcej ;])
Duży limit pobierania danych
I Najważniejsze jak najmniejszy Ping.
Takie rzeczy tylko w Cyfrowym Polsacie ;) Z tego co prezentowali na forum użytkownicy na forum to prędkości były w granicach 10Mbps, a ping ~50ms (czasem niższy).
Największy możliwy limit u nich to 30GB, 5GB na dzień i 25GB na noc.
Jedyny minus to musisz posiadać u nich telewizję, co najmniej najniższy pakiet.
Internet domowy T-Mobile do 60Mb/s: https://www.speedtest.net/result/8251178215 :super:
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: ra-v »

Na zasięgu 92-97% HSDPA prędkość 20-70 kb/s. Gdzie to 1 mb/s?
Zasięg mierzymy z reguły w dBm albo podajemy CSQ. Play jak i reszta sieci nie gwarantuje szybkości, tylko transmisję danych w danej technologii. Możesz mieć transfer 1kbps w HSPA+ i nie masz prawa mieć pretensji do operatora. Dlatego - jak wyżej napisano - ważny jest okres testowy.

BTW. chyba rezygnacja bez podania przyczyny (i bez kary umownej) w ciągu 10 dni od zawarcia umowy obowiązuje?

A co do pingu w Plusie mam ładny kawałek do nadajnika, -100 do -90 dBm, transfer na poziomie DL: 2-3Mbit, UL: max 0.4, pingi (w FPSie) 100-120 na dobrych serwerach, czasem uda się trochę mniej, na niektórych jest więcej, tak do 250. Może im bliżej nadajnika tym lepiej, sprawdź w Plusie.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: Rafalgracz »

Sprawdziłem moc sygnału, w programie top net info. Pomiar wyszedł taki -87dBm, 41%, CSQ 13. Gdy w programie Play Online pisze 93% poziom sygnału. Powiedźcie mi czy de dBm mam dobre czy złe? I ogólnie antena by tu pomogła na niższe pingi w Play online. (teraz mam ~120 do wp.pl.)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: marens »

Rafalgracz pisze:(teraz mam ~120 do wp.pl.)
Te pingi jak na Play są standardowe więc specjalnie nie da się ich obniżyć.
ttomek90
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-02-13, 16:24
Lokalizacja: Iwonicz

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: ttomek90 »

A jak u Ciebie wygląda sprawa z Orange CDMA? Masz zasięg? Tam są całkiem niezłe jak na "komórkowe" warunki pingi, koło 60-70, tylko jest to dość drogie (limity).
A nie działa u Ciebie żaden dostawca internetu drogą radiową, najlepiej po 5GHz? Ja mam tak podłączony internet i prędkość 6mbit ping do onetu 20ms bardzo stabilny.
Rafalgracz
Użytkownik forum
Posty: 47
Rejestracja: 2010-01-31, 11:32
Lokalizacja: łódź

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: Rafalgracz »

ttomek90 pisze: A nie działa u Ciebie żaden dostawca internetu drogą radiową, najlepiej po 5GHz? Ja mam tak podłączony internet i prędkość 6mbit ping do onetu 20ms bardzo stabilny.
O jakim internecie myślisz? Kablowym?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: wojteks »

Rafalgracz pisze:O jakim internecie myślisz?
O "radiówce" od jakiegoś lokalnego dostawcy.
Nie pomagam na PW!
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: szalony »

Mnie zastanawia jedno - w Iplusie u siebie w HSPA mam sredni ping 90-120ms i predkosci pobierania 4-6mb/s , za to np w Erze ma ping 70-90ms a pobieranie gorsze 3-4mb/s , wczytywanie stron w Erze u mnie jest juz zauwazalnie szybsze niz w Iplusie , nie mowiac o CP gdzie mam ping 30-50ms , czemu w Iplusie pomimo najlepszego pobierania jest najgorszy ping ?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: ra-v »

Pewnie coś za coś, lepszy transfer, słabszy ping albo odwrotnie. To już raczej trzeba by się mocno zagłębiać w specyfikację sieci, pewnie lepiej latają pełne pakiety (1000-1500) aniżeli krótkie pakiety (40-200). A czemu to warto spytać pracownika-technika jednej z sieci komórkowych ewentualnie bezprzewodowych.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: Patryk »

szalony pisze:czemu w Iplusie pomimo najlepszego pobierania jest najgorszy ping ?
W moim regionie ping w iPlusie na HSPA oscyluje w granicach 70-80 ms, te 90-120 ms pachną HSDPA bez HSUPA.
Awatar użytkownika
filip953
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2010-09-05, 17:22
Lokalizacja: Jarocin

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: filip953 »

Rafalgracz pokaż swoją miejscowość na www.dostawcy-internetu.pl i z tamtych można coś wybrać :)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: szalony »

Patryk wlasnie jest hsupa co ciekawe nodeB ma hsupa 10-14mb/s bo wyciagam na nim 8mb/s realnie . Naparawde mnie to zastanawia czemu ping jest najgorszy pomimo najlepszego pobierania ? Roznica w reakcji wczytywania stron www jest widoczna na niekorzysc Plusa w stosunku do pozostalych operatorow . Czasami w CP mam ping 20-30ms a pobieranie duzo gorsze niz w Plusie :hyhy: .Pewnie na ping 20-30ms w Iplusie trzeba bedzie na LTE poczekac :niepewny:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: wojteks »

szalony pisze:Naparawde mnie to zastanawia czemu ping jest najgorszy pomimo najlepszego pobierania ?
Przecież to priorytetami pakietów da się załatwić bez problemu. ICMP idzie do najszybszej kolejki a reszta do wolniejszej i najwolniejszej (torrenty itp.)
szalony pisze:Pewnie na ping 20-30ms w Iplusie trzeba bedzie na LTE poczekac
LTE szybko nie będzie.
Nie pomagam na PW!
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: szalony »

Przed chwila na HSPA+ z ciekawosci sie podlaczylem i mam okolo 80ms . W Plusie LTE komercyjnie pewnie na pojedynczych lokalizacjach w 2012 ruszy a cos wiecej w 2013 dopiero :(
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: ja.michal »

szalony, nie wiem skąd Ty bierzesz info o tym LTE w Plusie. :]
ttomek90
Użytkownik forum
Posty: 40
Rejestracja: 2009-02-13, 16:24
Lokalizacja: Iwonicz

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: ttomek90 »

Nikt nie gwarantuje że przy LTE będzie taki dobry ping, bo to tak naprawdę zależy od miliona czynników. Jak BTS będzie mocno obciążony to nie ma co się łudzić że ping dorówna kabelkowi albo przynajmniej się zbliży do niego poziomem. Poza tym łącza operatora też mają jakąś określoną przepustowość...
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Co wybrać do niskiego pingu?

Post autor: szalony »

Hehe z LTE w Plusie to takie moje gdybanie na oko :hyhy: w 2008r Plus dawal sygnaly ze po 2010 bedzie LTE budowal - w 2011 pewnie Plus jakis tam przetarg na LTE wygra i pewnie w zapisach koncesyjnych bedzie ze w 2013 bedzie cos tam musial pokryc i ruszyc ;)
ODPOWIEDZ