porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kecaj05

porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: kecaj05 »

Jestem ,,szczęśliwym" posiadaczem modemu 56 kbps Sagitta pracującego w naszej kochanej TPSie.Ostatnio otrzymałem propozycję dostępu do internetu przez sieć kom.Orange - gprs.Pani w punkcie Orange zapewniała mnie że średni transfer to ok.40 kbps ( u mnie max to 4- radiolinia TPSy).Ile w tym prawdy i czy rzeczywiście może być lepiej czy też lepiej nie mówić. Pozdrawiam i oczekuję porad.
meskomp

Re: porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: meskomp »

Używam GPRS -u od 2 lat, prędkości są dużo, dużo mniejsze ( około 3-5 Kb/s ) ale ......... niezależność,anonimowość też mają swoje zalety.Jeśli już to polecałbym Plusa z kartą SIMDATA. Na próbę. Z Orange-Idea właśnie zrezygnowałem. Odnoszę wrażenie że Plus jest technicznie lepszy.
Połączenie trzeba wypróbować w swoich miejscowościach,okręgach.
ertes232

Re: porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: ertes232 »

plus jest okkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk :D
osa2

Re: porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: osa2 »

meskomp pisze: Połączenie trzeba wypróbować w swoich miejscowościach,okręgach.
No właśnie, a nie pisać, że PLUS jest super a Orange nie (lub odwrotnie).
Bo ja mam ,,Licencje GPRS" ORANGE i jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> chodzi ok. juz 4 miesiace :D.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: klisza »

meskomp pisze:Używam GPRS -u od 2 lat, prędkości są dużo, dużo mniejsze ( około 3-5 Kb/s )
Jak zwykle ktoś myli kilobity (kb) z kilobajtami (kB) na sekundę. Chciałbym tylko dodać, że korzystam z iPlusa i mam na GPRSie transfery właśnie 3-5 ale kilobajtów na sekundę (kB/s) a to daje 24-40 kilobitów na sekundę. Przy ściąganiu plików to jest dokladnie 40 kb/s. I nie chce mi się wierzyć, że ktoś ma 3-5 kb/s, więc to chyba zwykła pomyłka. :)
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: porównanie modem analogowy TPSY a GPRS

Post autor: tracer.on »

Ja tak jak ty miałem modem tpsy ale im podziękowałem razem z numerem i od 01.01.2006 mam naszego monopolistę w dup.......... Już nie będą mnie rżnąć co miesiąc na abonament ok 50pln.

Mam dwa numery w plusie i na jednym uruchomiłem sobie iPlusa bez umowy na 24 miechy i w każdej chwili modę to wyłączyć za 12,22 pln

Jeżeli chodzi o transfer to na tpsie miałem około 3.5 Kb/s a na gprsie mam 3 do 5 Kb/s za modem robi nokia 6310i bluetooth. CZekam tylko kiedy modemy edge stanieją kupuję antenę kierunkową i będzie trochę szybciej
ODPOWIEDZ