[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

Ja mówię o połączeniu radiowym (CDMA), zamiast telefonicznego (GSM). Niektórzy tak mają, wiesz? :P U nas jest GSM najwyżej EDGE czyl;i kilka kilobajtów/s, a CDMA czasem dochodzi do 500 KB/s, doczekałam i mam normalne łącze internetowe!!! Tyle, że do tej pory modem łączył się za pośrednictwem aplikacji firmowej orange, albo TNI, a teraz mam nowy router i TNI nie rozpoznaje go jak innych zadekretowanych modemów z listy. I dlatego zapytałam, może nie dość jasno sformułowałam swoje pytanie, ale teraz chyba już wszystko jest jasne?
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nalewka pisze:nie mam żadnej kontroli nad połączeniem, nie widzę jaka jest jakość połączenia, ile danych i z jaką prędkością pobieram, żadnych szczegółów na bieżąco, jednym słowem :( Owszem, mogę robić pomiary SpeedTestem, ale nie o to mi idzie.
Jeśli router nie ma żadnych tego typu funkcji, to pozostaje Ci chyba tylko NetMeter:
http://www.metal-machine.de/readerror/
Krzysztof
Toja?
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2009-10-20, 08:53
Lokalizacja: QTH=>BZ

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Toja? »

podziękowania z mojej strony dla Kol. Nalewki - dzięki Jej powyższemu postowi już coś więcej wiem, ale i tak to wszystko jest = 0 :niepewny:
właśnie dlatego czytam to i inne jeszcze fora - jest to bardziej atrakcyjne niż uczenie się i chodzenie do szkoły :cry: (niech żyje wolność i swoboda! :roll: )
oczywiście pozdrawiam Wszystkich "mobilnych Internautów" :papa:
nieco mnie ta technika przerasta, ale bardzo mi na tych zabawkach zależy!!!! :-)))
pozdrawiam Wszystkich!!! 73!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Jo_gurt »

Nalewka pisze:a CDMA czasem dochodzi do 500 KB/s
Oj chyba nie ;)
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

No dobra, poleciałam po całości :hyhy:
Ale i tak jest bardzo nieźle, jak na dotychczasowe wyniki...
Obrazek
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: atento »

Bardzo fajny program, statystyki jedynie są słabe wręcz beznadziejne.Bardziej by mnie interesowało użycie z podziałem na dni/tygodnie itd niż na sesje które nic mi nie daja bo jestem len hehe i liczyć mi się nie chce.
Bardzo dobre rozwiązanie sposobu podliczania, inne programy u mnie przekłamują np:dumeter liczy upload x2 inne download -50% a jeszcze inne jeszcze inaczej.

Druga kwestia to nie udało mi się zestawić sesji internetowej poprzez program, za to samo klikniecie połącz na utworzonym skrócie połączenia topnetinf działa, podłączałem telefony noki i modem cdma axesstel mv110l :ok: :cwaniak:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

atento pisze: statystyki jedynie są słabe wręcz beznadziejne.
A w dodatku nie ma "skinów"!
Tragedia!

;)
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

atento pisze:Bardziej by mnie interesowało użycie z podziałem na dni/tygodnie itd niż na sesje które nic mi nie daja bo jestem len hehe i liczyć mi się nie chce.
Jak się ustawi Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Twórz statystyki dla taryfy "iplusopobieracz" to w okno główne programu -> menu górne -> Statystyki można oglądać wykres ze statystykami. Nie pamiętam jak on może wyglądać bez zaznaczenia ww. pola w ustawieniach.
Po za tym statystyki można ustawiać (odczytywać) dla dowolnego okresu:
Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Okres rozliczeniowy

Oczywiście w programie brak jest wielu wykresów - wodotrysków. Może kiedyś przyjdzie na to czas ale chwilowo autor całą uwagę, w miarę swoich możliwości czasowych, skupia na funkcjonalności. W tej chwili np. trwają prace nad poprawą obsługi modemów Merlin. Ich posiadacze mogą testować wersję testową (3.52a):
http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik exe w katalogu programu należy nadpisać ręcznie plikiem z archiwum (podczas nadpisywania program musi być wyłączony).
Nazwa portu do komunikacji (...Merlin Status Port) musi być oryginalna (nie edytowana), po zaznaczeniu "Komunikacja AT..." powinien pojawić się obok tego pola zielony napis "Merlin AT".
Pozdrawiam
Janek
Nalewka
Stały użytkownik forum
Posty: 87
Rejestracja: 2009-05-24, 02:00
Lokalizacja: Warmia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nalewka »

janek222 pisze:Oczywiście w programie brak jest wielu wykresów - wodotrysków. Może kiedyś przyjdzie na to czas ale chwilowo autor całą uwagę, w miarę swoich możliwości czasowych, skupia na funkcjonalności.
Życząc autorowi długich lat w zdrowiu i szczęściu - nie życzymy nadmiaru wolego czasu, bo nie daj Boże zmarnuje go na jakieś wodotryski nikomu do niczego nie potrzebne :P

Tak więc Drogi Autorze - skupiaj się na ważnych, a nie na mało istotnych sprawach, bo na pier...doły szkoda Twojej wiedzy, umiejętności, chęci i czasu!!!

A za to co już zdziałałeś - WIELKIE DZIĘKI!!!
modem ADU 635WA - Orange + anteny ATK 10 i 20 / router Zalip CDW530 + Konektor antenowy FME/AnyDATA
albo
Axesstel 610 + antena ATK + jakaś ładna przełączka :)
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gemaro »

Chciałem dziś przetestować ten program, ale nie radzę sobie z konfiguracją. Mój modem to Option icon 225 z Play Online na kartę. Na początku wyświetlał mi się komunikat "there is no dial tone - błąd 680) Komunikat zniknął gdy przestawiłem z RAS na NDIS, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłem zmieniając to. Gdy było zaznaczone RAS to w dalszej konfiguracji - dokładnie tam, gdzie edytuję połączenie do wyboru nie miałem nazwy mojego modemu, tylko Motorola SM56.

Bardzo proszę o pomoc.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Krzysztof
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gemaro »

Ustawiłem wszystko, jak jest w instrukcji. Bez efektu. Nie mogę tylko w punkcie 5 wybrać mojego modemu. Gdy daję "połącz wyskakują w oknie przez chwile komendy, później znikają i tak zostaje" Dodam, że informacje o sieci, moc sygnału program pokazuje w rubryce "parametry połączenia"
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

gemaro pisze:Nie mogę tylko w punkcie 5 wybrać mojego modemu.
I tu jest pies pogrzebany.
Jak rozumieć "Nie mogę [...] wybrać mojego modemu"?
W ogóle go tam nie ma, czy tylko nie jesteś w stanie go ustawić?
Otwórz Menadżer Urządzeń i sprawdź, czy Twój modem jest tam widoczny i który ma numer portu COM.
Dodam, że informacje o sieci, moc sygnału program pokazuje w rubryce "parametry połączenia"
Bo te informacje są przekazywane całkiem osobno, na osobnym porcie COM.
Krzysztof
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gemaro »

W ogóle go tam nie ma, czy tylko nie jesteś w stanie go ustawić?
Nie ma go w ogóle tam
Otwórz Menadżer Urządzeń i sprawdź, czy Twój modem jest tam widoczny i który ma numer portu COM.
W menedżerze tam, gdzie modemy nie ma mojego. Natomiast znajduje się on w grupie Karty sieciowe.

Wina sterowników? Wątpiłem w to, ponieważ używam innego programu, który łączy bez problemu mnie z internetem (web'n'walk manager, który jest od t-mobile)
andzia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2008-01-22, 19:56
Lokalizacja: Katowice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: andzia »

janek222 pisze:Nazwa portu do komunikacji (...Merlin Status Port) musi być oryginalna (nie edytowana), po zaznaczeniu "Komunikacja AT..." powinien pojawić się obok tego pola zielony napis "Merlin AT".
Wiec z x950d dziala wstepnie ok ,karta inicjuje sie ok dane tez sa pokazywane ,jeszcze tylko brakuje mi opcji przy wyłączaniu softu automatycznego rozłaczenia.
Dzieki za dobrą robote

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-09-28, 22:54 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-09-28, 21:54 przez andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

gemaro pisze:W menedżerze tam, gdzie modemy nie ma mojego. Natomiast znajduje się on w grupie Karty sieciowe.
To oznacza, że Twój Option pracuje nie jako modem, lecz jako karta sieciowa, czyli w trybie NDIS.
Wina sterowników? Wątpiłem w to, ponieważ używam innego programu, który łączy bez problemu mnie z internetem (web'n'walk manager, który jest od t-mobile)
Chyba właśnie wina sterowników, które widocznie obsługują tylko tryb NDIS.
Z kolei TNI w tym trybie obsługuje tylko niektóre modemy, więc nie wiadomo, czy Twój do nich należy.
Ja Ci tu już chyba więcej nie pomogę, bo nigdy nie miałem do czynienia z Twoim modemem, a i w temacie NDIS mam jeszcze niewielkie doświadczenie.
Krzysztof
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gemaro »

Mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie pomóc w jakikolwiek sposób.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:Chyba właśnie wina sterowników, które widocznie obsługują tylko tryb NDIS.
Prawdopodobnie można włączyć port-modem w tym modemie za pomocą komendy AT_OIFC=3,1,1,2
Aby odpytać modem jakie ma możliwości wysyła się komendę at_oifc=?
I tak parametry w kolejności:
MDM(modem i karta sieciowa) (0: N/A) (1: N/A) (2: ndis) (3: modem and ndis)
DIAG(port nie używany przez większość użytkowników - diagnozowanie) (0: none) (1: enable)
APP1(port do komend AT) (0: none) (1: enable)
PCSC/GPS(nie trzeba tłumaczyć - GPS) (0: none) (1: pcsc enable) (2: GPS enable) (3: app2 enable) (4: GPS & PCSC) (5: GPS & app2)

Odczytać te parametry i wysyłać komendy można tu:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Option

[ Dodano: 2010-09-28, 22:04 ]
Po tych zmianach najlepiej modem odłączyć i podłączyć ponownie do komputera.

[ Dodano: 2010-09-28, 22:08 ]
andzia pisze:Wiec z x950d dziala wstepnie ok ,karta inicjuje sie ok dane tez sa pokazywane
Dzięki za testy.
andzia pisze:jeszcze tylko brakuje mi opcji przy wyłączaniu softu automatycznego rozłaczenia.
Zobaczę co da się z tym zrobić :)

[ Dodano: 2010-09-28, 22:12 ]
gemaro pisze:ponieważ używam innego programu, który łączy bez problemu mnie z internetem
TNI też powinno łączyć z internetem w trybie NDIS (dotyczy to Optionów) ale jw. prawdopodobnie można włączyć port-modem w tym modemie i łączyć się z internetem w trybie RAS.

[ Dodano: 2010-09-28, 22:18 ]
Podziękowania dla forumowicza Pamoart, który to pomógł mi przy pracach związanych z poprawą komunikacji z modemami Merlin.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Aby odpytać modem jakie ma możliwości wysyła się komendę at_oifc=?
Co ciekawe, w moim modemie Huawei E1750 odpowiedź na to polecenie wygląda następująco:

Kod: Zaznacz cały

Polecenie:
at_oifc=?
Odpowiedź: 
at_oifc=?

COMMAND NOT SUPPORT
A modem obsługuje tryb NDIS pod Mobile Partnerem i jest to nawet tryb domyślny.
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:A modem obsługuje tryb NDIS pod Mobile Partnerem i jest to nawet tryb domyślny.
To polecenie jest tylko dla Optionów, tu niestety ponownie kłania się brak standardów. Tak samo jak i tryb NDIS w każdym modemie jest inaczej realizowany od strony programowej. Komendy AT charakterystyczne dla danego producenta przeważnie nie mają "+", w Optionie jest "_" a np. w Novatelu "$" a jeszcze gdzie indziej "^".
Ostatnio zmieniony 2010-09-29, 00:30 przez janek222, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Janek
Pamoart
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2009-04-15, 09:43
Lokalizacja: Poznań

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Pamoart »

janek222 pisze: Podziękowania dla forumowicza Pamoart, który to pomógł mi przy pracach związanych z poprawą komunikacji z modemami Merlin.
Ja dziękuję za to że mogę powrócić do ulubionego programu i do funkcjonalności jak przy stałym łączu - włączam kompa jest internet bez żadnych zbędnych, dodatkowych kliknięć. Przy wyłączaniu tylko nie wiem dlaczego system się mnie pyta czy wymusić zamknięcie programu, ale po za tym jest ok. Po prostu Szacun dla janek222.
blaise101
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-29, 00:00
Lokalizacja: Skubianka

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: blaise101 »

hmm program nalicza mi dane z okresu iplusopobieracza.. Jak temu zapobiec? :]
gemaro
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-12-25, 12:05
Lokalizacja: :)

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gemaro »

@janek222 dzięki wielkie. Po wprowadzeniu tych komend, urządzenie pracowało jako modem (w menedżerze również znajdował się pod gałązką modemy) Bardzo fajnie pracuje, jestem zadowolony. Mam też parę pytań odnośnie funkcji programu:
Jako, że korzystam z Play Online mam ograniczony transfer danych. W zakładce okres rozliczeniowy ustawiłem ilość danych do wykorzystania w okresie rozliczeniowym. Pokazała się ta wartość w głównym oknie programu (Połączenie i transfer). Problem jest taki, że nie widzę, aby ten transfer się zmniejszał podczas korzystania z internetu. Może to działa na innej zasadzie albo jest wygodniejszy sposób, żeby kontrolować te dane?
Mam jeszcze jedno pytanie - czy można skonfigurować modem w ten sposób aby automatycznie po starcie systemu łączył się z internetem?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

gemaro pisze:W zakładce okres rozliczeniowy ustawiłem ilość danych do wykorzystania w okresie rozliczeniowym. Pokazała się ta wartość w głównym oknie programu (Połączenie i transfer). Problem jest taki, że nie widzę, aby ten transfer się zmniejszał podczas korzystania z internetu.
Po dokonaniu zmiany w oknie "Okres rozliczeniowy" należy zrestartować TNI i wtedy wszystko będzie działało OK.
Może to działa na innej zasadzie albo jest wygodniejszy sposób, żeby kontrolować te dane?
Nie potrzeba żadnego innego sposobu, to co jest, działa bardzo dobrze.
Mam jeszcze jedno pytanie - czy można skonfigurować modem w ten sposób aby automatycznie po starcie systemu łączył się z internetem?
W systemie możesz ustawić sobie automatyczny start TNI po starcie systemu, a w samym programie masz opcję:
Ustawienia > Start programu > Połącz z internetem.
Krzysztof
blaise101
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-29, 00:00
Lokalizacja: Skubianka

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: blaise101 »

Potrafi ktoś pomóc? Jak zatrzymać naliczanie w czasie iplusopobieracza? widzę, że program prowadzi staty ipp, ale jakoś dziwnie to wszystko wygląda..
Ostatnio zmieniony 2010-09-29, 21:48 przez blaise101, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Nowa wersja do testów (3.52c):
http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip
Plik exe w katalogu programu należy nadpisać ręcznie plikiem z archiwum (podczas nadpisywania program musi być wyłączony).

Zmiany:
1. Umożliwiono zmianę numeru centrum SMS:
Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Różne -> Ustawienie centrum SMS
2. Dodano: Ustawienia -> Ogólne -> Rozłącz z internetem podczas zamykania programu
3. Dodano możliwość używania (SMSy) numerów telefonów z karty SIM a nawet ich edycję. Może nie działać w niektórych modemach...
SMS -> Nowy -> Ks. tel. (SIM)
Pozdrawiam
Janek
grzegorztttt
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2010-09-01, 08:15
Lokalizacja: Ślask

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: grzegorztttt »

Czy program można by rozbudować o moduł dla ustawiania anteny?
Program podawałby siłę sygnału w postaci głosowej.
Takie rozwiązanie miałem przy ustawianiu karty DVB (satelitarnej) - tam były komunikaty głosowe i na ekranie (duże cyfry z siłą sygnału).
Program nazywał się - FastSatfinder
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

grzegorztttt pisze:Czy program można by rozbudować o moduł dla ustawiania anteny?
Menu: Ustawienia > Komendy AT > CSQ
Program podawałby siłę sygnału w postaci głosowej.
Takie rozwiązanie miałem przy ustawianiu karty DVB (satelitarnej) - tam były komunikaty głosowe i na ekranie (duże cyfry z siłą sygnału).
Program nazywał się - FastSatfinder
Pomysł z komunikatami głosowymi wydaje mi się być całkowicie nierealny w darmowym programie opartym o dobrowolne darowizny.
Zapewne dałoby się zrealizować jakąś namiastkę tego, dopasowując częstotliwość emitowanego dźwięku do siły odbieranego sygnału. Wtedy mielibyśmy coś podobnego do sprzętowego SatFinder używanego do montażu anten satelitarnych, ale nie wiem, czy autor mający już na utrzymaniu rodzinę, znajdzie odpowiednią ilość czasu na taką rozbudowę programu.
Poza tym wciąż aktualne pozostaje pytanie, czy TNI rozbudowywane o co raz to nowe funkcje nie stanie się w końcu wielką, ociężałą kobyłą.
Krzysztof
rmaciej78
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-27, 10:32
Lokalizacja: Poznań

Alarm o transferze

Post autor: rmaciej78 »

Witam

Mam Top_netinfo ver. 3.50b.
Wchodzę do "Ustawienia", wybieram "okres rozliczeniowy", zaznaczam:
1) "Alarmuj o przekroczeniu transferu"
2) "Alarmuj także dźwiękiem"
Niestety żaden alarm się nie pojawia.
Co trzeba jeszcze zrobić, żeby pojawiała się jakaś informacja o przekroczeniu np. 5MB?

Maciej
Awatar użytkownika
kedzi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 182
Rejestracja: 2010-08-04, 12:27
Lokalizacja: Garwolin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: kedzi »

rmaciej78 pisze:Niestety żaden alarm się nie pojawia.
Co trzeba jeszcze zrobić, żeby pojawiała się jakaś informacja o przekroczeniu np. 5MB?
Musisz wypełnić odpowiednio te pola które Ci zaznaczyłem na sccrenie ;)
Zablokowany