Internet w Szwecji

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
scriptus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-11, 14:25
Lokalizacja: Bytom

Internet w Szwecji

Post autor: scriptus »

Witam, wybieram się do Szwecji w okolice Bandhagen, posiadam tableta z modemem E220 i chciałbym zakupić jakiś mobilny internet, jaki polecacie?

Czytałem tu na forum wiele wątków o roamingu w innych Państwach ale nigdzie nie potrafiłem znaleźć odpowiednika Play OnLine na kartę w Szwecji. Będę wdzięczny za odpowiedź:

- czy istnieje odpowiednik Play On-Line w Szwecji (30zł za 2,4GB)?
- jaki jest najtańszy internet na kartę w Szwecji, i ile kosztuje?
- gdzie ewentualnie mogę zakupić starter np. przez internet?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2012-08-15, 22:41 przez scriptus, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Internet w Szwecji

Post autor: key »

scriptus pisze:- czy istnieje odpowiednik Play On-Line w Szwecji (30zł za 2,4GB)?
Mniej wiecej:

https://www.comviq.se/files/prislista_100521.pdf
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Internet w Szwecji

Post autor: guteq »

scriptus, zajrzyj na stronę http://prepaid-wireless-internet-access ... age/Sweden - tam jest dużo dobrych informacji o mobilnym necie w Szwecji i wielu innych krajach.

Dla mnie to podstawowe źródło informacji gdy gdzieś jadę :ok:
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
scriptus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2010-11-11, 14:25
Lokalizacja: Bytom

Re: Internet w Szwecji

Post autor: scriptus »

Dziękuję za szybką odpowiedź, niestety wszystkie zawarte tam informacje są obco języczne, za pomocą Google postarałem się przetłumaczyć tekst i oto co wyszło, mam prośbę proszę poprawić jeśli coś nie tak przetłumaczyłem:

Przetłumaczony fragment: źródło

===========================

Głównymi operatorem 3G w Szwecji są:
- Telia, Tele2, Telenor i Tre (3).
- Telia,Tele2, Telenor i 3 mają własne sieci.
- Comviq.se, który wykorzystuje sieci Tele2 i Telia,
- operator net1 że używa starej analogowej sieci NMT, ale z protokołem CDMA2000.
Najtańszym usługodawca w Szwecji jest „Tre“ (trzy (3) w języku szwedzkim)

Wydaje się, że nie tylko jeden operator wymaga rejestracji (szwedzki numer identyfikacyjny) jest Telenor.

Telia oferuje „startpaket prepaid“ za 99 koron, tygodniowy transfer do 2 GB w 3G. Trzeba zapisać się do pełnego pakietu, choć sądzę, że usługa dostępna jest tylko dla mieszkańców Szwecji. SIM jest ważny przez rok od doładowania.

Możesz również uzyskać nieograniczony prepaid danych z „Tre“ bez szwedzkiego ID. Cena jest rozsądna i można również aktywować plan dnia, tygodnia lub miesiąca. Nie jestem w 100% pewien co do tej ostatniej. Udaj się do Salonu "3" aby uzyskać więcej szczegółów. Kartę SIM 3G z dostępem do Internetu z sieci Tre ("3") można otrzymać nie będąc obywatelem szwedzkim. nie trzeba kupować modemu, więc koszt SIM wynosi 99 koron (około 10 € lub 13USD) podobno tną transmisję danych GPRS po osiągnięciu pewnych transferów danych, która jest uważana za 20GB/miesiąc. Można dostać te karty SIM w Salonie, można je również znaleźć w każdym stoisku Tre. Pamiętaj, że musisz zmienić APN w konfiguracji do „net.tre.se“ jeśli używasz Mac OS X ponieważ wydaje się być ustawione na „bredand.tre.se“ czy domyślnie . Mogą one ostatecznie wypełnić tę lukę.

Comviq oferuje podobny produkt prepaid 3G, praktycznie takie same ceny, nawet nieco tańsze (89koron/tydzień lub 249/miesiąc), ale także nieco niższy transfer do 5GB/miesiąc

Karta SIM firmy Telia, jak już wspomniano, kosztuje 99koron za tydzień z 2 GB 3G, oprócz normalnych usług głosowych i SMS. Nie trzeba być obywatelem Szwecji aby zakupić kartę, którą zakupiłem w sklepie w pobliżu Telia Stockholm Główny dworzec kolejowy. Karta SIM kosztuje 100 kr (chyba). Karta SIM wygasa 1 rok od zakupu lub ostatniego doładowania.

===========================

Proszę o ewentualne poprawki w treści, zwłaszcza jeśli chodzi o ceny i limity danych
jass
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-11-29, 08:30
Lokalizacja: Makow Maz.

...

Post autor: jass »

Ja w ubieglym roku miale okazje korzstac ze szwedzkiego mobilnego sieci TELE2/Comviq dziala naprawde przyzwoicie predkosci tak okolo 2,5 - 3Mb, tani zestaw startowy z modemem Huaweii e1550 chyba za 250 koron tylko limit 5 GB szybko sie konczyl gdy sluchalem sobie polskiego radia :) Widzialem tez jak dzial internet z sieci 3 Tre i dziala on jeszcze lepiej niz ten z TELE2. Pozdrawiam
wujekgreg
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-10, 23:31
Lokalizacja: Nysa

Re: ...

Post autor: wujekgreg »

jass pisze:Ja w ubieglym roku miale okazje korzstac ze szwedzkiego mobilnego sieci TELE2/Comviq dziala naprawde przyzwoicie predkosci tak okolo 2,5 - 3Mb, tani zestaw startowy z modemem Huaweii e1550 chyba za 250 koron tylko limit 5 GB szybko sie konczyl gdy sluchalem sobie polskiego radia :) Widzialem tez jak dzial internet z sieci 3 Tre i dziala on jeszcze lepiej niz ten z TELE2. Pozdrawiam
Co do comviga to limity i bodajrze do 6 mbits.
Jak juz to 3bredband kontant za 300 kr masz 1 tydzien neta i modem huaweii.
to jest pakiet startowy.
za 1 miesac BEZ LIMITOW :) kosztuje 300 kr.
zaplacic mozna karta kredytowa lub karta platnicza z swedbanku czy tam nordei ale szwedzkie ;)
rowniez mozesz isc z kims kto ci kupi w butiku "trojki" voucher ale tez tam tylko przyjmuja karte kredytowa lub szwedzki platnicze.

Ja uzywam z Comviqa z telefonu ;) niby maja limit na tydzien 700 mb :) ale po sciagnieciu przez tydzien 5 gb dalej smiga.
Na dzien internet z comviqa to 3kr.
max down 150 kb up ok 30 kb wiec nie ma co narzekac :)
Pzdro
ODPOWIEDZ