DSTAR - Eutelsat IP access ...

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Angry Fisherman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-28, 14:49

DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: Angry Fisherman »

Witam!

Ostatnio natknąłem się na reklame firmy Eutelsat, która rzekomo proponuje szerokopasmowy dostęp do internetu, za pomoca satelity, w miejscach cierpiących na brak infrastruktury informatycznej. Zainteresowałem się od razu, bo brak 'grubaśnego łącza' na wsi mocno mi doskwiera, a EDGE to nie to samo. Czy ktoś słyszał coś więcej, po za pochlebnymi opiniami na stronach www? Bardzo bym był wdzięczny za informacje o wszystkim z tego zakresu, od ceny, do jakości, po użytkowanie!

Dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: sardo nunspa »

Propozycja jest interesująca, ale…
… obejrzałem stronę Eutelsatu i jakoś niczego tam nie można zobaczyć. Brak cennika usług, żadnych konkretów tylko „beblaniana” Ta strona zajmuję się dezinformacją i tyle.
Żenua :!:

Przenoszę temat do Internet satelitarny i komórka Moderator sardo nunspa
Latka lecą...
radekb32
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2006-11-10, 17:47

Re: DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: radekb32 »

Dystrybutorzy D-Star w Polsce:

Kempa Satellite Networks
www.kempa-satellite.com

Wachowiak & Syn s.c.
www.wachowiakisyn.pl

PAGI S.A.
www.pagi.pl

Abonament za 1024/512 ok 1200zł
Angry Fisherman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-28, 14:49

Re: DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: Angry Fisherman »

Dzięki Radek, też się przyda. Szkoda, że nie ma tutaj nigdzie użytkownika tejże usługi, bo z chęcią bym poczytał nieoficjalny komentarz użytkownika. :(
:0
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2005-09-26, 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: :0 »

Łącze DSTAR Coliseum 1024x512 posiada następujące parametry:

o Authorized protocols:
FTP, HTTP(S), POP3/SMTP, IMAP, DNS/UDP
o Downstream bit-rate (peak):
1024 kbps
o Downstream bit-rate (min.):
20 kbps
o Upstream bit-rate (peak):
512 kbps
o Upstream bit-rate (min.):
10 kbps

Co oznacza, że daje minimalny transfer 20 kbps / 10 kbps. To żenada, łącze 1024x512 jest odsprzedane 50-krotnie!

W praktyce chodzi z prędkością od połowy do maksimum, ale pod warunkiem małego transferu. Im więcej ściągasz tym wolniej chodzi. Tego typu rozwiązania sprawdzają się na pojedynczych komputerach, ewentualnie małych sieciach o ile korzysta się z łącza oszczędnie /WWW, email - bez filmów, mp3 itp./. Różnie to wygląda w dzień, inaczej w nocy kiedy przyspiesza.

Korzystaliśmy u nas w firmie z tego przez 3 miesiące i efekty były straszne (sieć z 20 komputerami + serwer).

Niestety dobre łącza (gwarantowane) przez satelitę kosztują wielokrotnie więcej (2500 - 4000 USD za 1 mbps/ miesiąc) + zakup sprzętu.
Angry Fisherman
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2006-12-28, 14:49

Re: DSTAR - Eutelsat IP access ...

Post autor: Angry Fisherman »

O! I tego właśnie mi było potrzeba! Dzięki wielkie, to bardzo rozjaśniło mi tę sprawę!
ODPOWIEDZ