Internet radiowy w Londynie , za free

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Majkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-16, 17:00

Internet radiowy w Londynie , za free

Post autor: Majkol »

Witam, mam pytanie?
mieszkam w Londynie i korzystam z internetu wykorzystując Wireless G USB Network Adapter , taka mała antenka, mam problem z siłą sygnału często zanika , czy jest coś silniejszego aby utrzymać sygał. Mam internet za darmo.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Internet radiowy w Londynie , za free

Post autor: sardo nunspa »

Hmm... wydaje mi się, że masz Internet radiowy, 802.11g, a nie satelitarny.

Podaj więcej szczegółów, czy to jest antena firmy Belkin :?: (z googla tak wynika), jaki jest adapter w komputerze. Czy może antena (Belkin :?: ) jest wpinana do USB, czy jeszcze po drodze coś jest?(a chyba nie)

Są Karty sieciowe na USB z odkręcaną anteną, oznacza to, że można odkręcić standardową antenę i dokręcić inną np. Yagi albo panel. Dobór anteny zależy od odległości od nadajnika i przeszkód terenowych.
Latka lecą...
Majkol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-02-16, 17:00

Internet satelitarny , za free w Londynie

Post autor: Majkol »

Witam dziękuję za info , podam więcej szczegółów.Jest to antena fimy BELKIN Wireless G+ADAPTER wpinana do USB i to wszystko dałem za nią 25 Ł w Argosie. Stoi na parapecie okna i nic więcej.
http://catalog.belkin.com/IWCatProductP ... _Id=179211
tu jest stronka tej antenki. Tylko słaby dostaje sygnał i na Skype często mnie rozłącza.

Zmieniłem tytuł tematu i przenoszę go do internet radiowy, są tu lepsi "głowacze" niż ja sardo nunspa
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Internet radiowy w Londynie , za free

Post autor: sardo nunspa »

Więc jest to antena zintegrowana z kartą sieciową. Innym rozwiązaniem jest np.coś takiego:edimax. Różnica polega tylko na tym, że tu jest antena, którą można odkręcić i podłączyć mocniejszą.

Najpierw jednak proponuję byś sprawdził PINGiem stan łącza: ile traci pakietów i czas odpowiedzi w ms - max, min i średni. W oprogramowaniu dołączonym do Belkina powinno być coś do mierzenia siły sygnału i jego jakości. Warto też sie dowiedzieć gdzie jest nadajnik.
Latka lecą...
Awatar użytkownika
MaxFM
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 653
Rejestracja: 2006-04-20, 15:04
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Internet radiowy w Londynie , za free

Post autor: MaxFM »

Moze na poczatek kup jakas przedłuzke na usb i pochodz troche z antena, moze złapiesz jakis lepszy sygnał. Do pomiaru uzyj netstumbler'a.
ODPOWIEDZ