ED77 bez zasilacza ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Konr4do
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-17, 11:54
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

ED77 bez zasilacza ?

Post autor: Konr4do »

Czy jest możliwe, aby można było korzystać z modemu ED77 bez zasilacza 230v ? Jest to dla mnie bardzo deprymujące, gdy do komputera stacjonarnego, czy lap-topa muszę zawsze mieć prąd! Proszę o pomoc! z góry dziękuję.

(nie mogłem znaleźć podobnego tematu na forum)
LukasMWS
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-12-08, 23:20
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wroc?aw

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: LukasMWS »

Deprymujące powiadasz... To bardzo ciekawe co piszesz :-)
Jeśli zasilacz Cię deprymuje, proponuję go odłączyć lub wyrzucić. Nie jestem tylko pewny, czy stan rzeczy jaki po tym nastąpi znacznie poprawi Twoje samopoczucie.

A poważnie:
ED77 może pracować bez zasilacza sieciowego.
Praca z zasilaniem z portu USB ma jednak pewne wady. Jeśli zasilacz lub płyta są za słabe, sprzęt będzie pracować niestabilnie (komputer i modem). W niektórych przypadkach starszych laptopów okazywało się że efektywna praca w ogóle nie jest możliwa.
Poza tym używanie zasilacza poprawia osiągi modemu w zakresie stabilności i prędkości połączenia, szczególnie przy słabszym zasięgu.

Przetestuj samodzielnie. Być może nie zauważysz różnicy a może jesteś na zasilacdz skazany.

Pozdrawiam!
--
Łukasz
Konr4do
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-17, 11:54
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: Konr4do »

Widocznie jestem skazany na zasilacz, bo jesli go odłącze to tracę połączenie i wyświetla się komunikat, że modem został zresetowany ble ble ble i muszę podłączyć zasilacz w celu ustanowienia połaczeia czy coś takiego ;p. A dziwi mnie sytuacja, że w laptopie Acer'a z 2006 roku proc. 2.6 512 ram itp. modem również wymaga zasilacza, czego moim zdaniem nie powinien wymagać ... i jeszcze jedno. Czy istnieje może oprogramowanie do kompa wzmacniające USB, tak aby dawało wystarczającą ilosć prądu do danego urządzenia ?
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: bbart »

Konr4do pisze:Widocznie jestem skazany na zasilacz, bo jesli go odłącze to tracę połączenie i wyświetla się komunikat, że modem został zresetowany ble ble ble i muszę podłączyć zasilacz w celu ustanowienia połaczeia
Zasilacz odłącza się przed połączeniem z internetem a nie w czasie. Powinien działać, gdyż mój kuzyn (mieszka piętro wyżej) używa ED77 i nie używa zasilacza.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
majkel
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2005-11-20, 23:06
Lokalizacja: Poznań

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: majkel »

ja z powodzeniem uzywam ED77 bez zasilacza- komputer stacjonarny, zasieg b.dobry, do BTS ok 500m. Dziala bardzo stabilnie. Kiedys dla testow podlaczylem zasilacz, ale nie bylo widac zadnej roznicy w predkosci czy tez stabilnosci - wiec po co dodatkowy kabel ;)
ED77, Orange, 18KB/s
LukasMWS
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2006-12-08, 23:20
Lokalizacja: Polanica Zdrój / Wroc?aw

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: LukasMWS »

majkel pisze:ja z powodzeniem uzywam ED77 bez zasilacza- komputer stacjonarny, zasieg b.dobry, do BTS ok 500m.
Rzeczywiście, w mojej wypowiedzi, w której nakreśliłem przerażające wizje używania modemu bez zasilacza powinienem był to zaznaczyć.
Zazwyczaj problemy nie występują przy bardzo dobrym zasięgu.
No ale to już takie moje przyzwyczajenie, bo ja jakoś zawsze mam daleko do BTSa...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: Jaco »

A co zrobić jeśli po uruchomieniu kompa i ED 77 bez zasilacza pojawia się komunikat że nie wykryto modemu.Dopiero po podłączeniu zasilacza jest wykrywalny.Może z tym modemem jest coś nie tak?
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: ED77 bez zasilacza ?

Post autor: g »

Jaco pisze:A co zrobić jeśli po uruchomieniu kompa i ED 77 bez zasilacza pojawia się komunikat że nie wykryto modemu.Dopiero po podłączeniu zasilacza jest wykrywalny.Może z tym modemem jest coś nie tak?
Ile odczekujesz po uruchomieniu EDGE Dialera ? Modem powinien pojawić się po jakichś 10-15 sekundach. Jeśli się nie pojawia i pomaga tylko podłączenie zasilacza, to albo port USB jest za słaby albo uszkodzone jest gniazdo zasilania (działa tylko w pozycji z włożoną wtyczką zasilacza). Może wizyta w serwisie pomoże.
--
Edek w?adca kredek
ODPOWIEDZ