pytanie o skydsl

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzyś

pytanie o skydsl

Post autor: krzyś »

Witam.Posiadam i-plusa i jestem z tego nie bardzo zadowolony(wolniutki...).Jak podłączę do tego skydsl to:
1.Czy mogę(możemy) to podzielic na sąsiadów z wioski?
Czy będzie to legalne?
2.Jeżeli tak to jak będzie się ten system zachowywał z tym jednym kanałem zwrotnym GPRS przy np.5 użytkownikach? i ile maksymalnie może być komputerów pod to podłączonych żeby zadowalająco chodziło?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: pytanie o skydsl

Post autor: zDaleKi »

Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 09:59 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o skydsl

Post autor: marcin »

1. skyDSL możesz dzielić, co do GPRS nie jestem pewien - nie znam regulaminu iPlusa.
2. skyDSL z EDGE dzieli się bardzo ładnie. Przy łączu zwrotnym GPRS nie polecam dzielenia tego w sieci, bo jest on zbyt wolny.
krzyś

pytanie II

Post autor: krzyś »

Dzięki za info.Cóż zrobić.Edge u nas nie ma.Pozostaje tylko GPRS.Zaryzykować czy nie?
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o skydsl

Post autor: marcin »

Jakie masz prędkości ściągania i wysyłania na GPRS?
krzys

pytanie II

Post autor: krzys »

z tym jest różnie.Mam nokie6610 i przy porywach dochodzi do dl=40kbps,a ul dochodzi do 10kbps.Zasieg w telefonie jest średni.
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o skydsl

Post autor: marcin »

Dość dobre wyniki jak na GPRS, ale za słabe na dzielenie. Upload 10 kbit/s to bardzo mało, jeżeli 5 na raz będzie wysyłać plik (np. pocztę) wszystko się zapcha. Aby ściągać z prędkością 1 mbit/s przez skyDSL trzeba zapewnić minimum 33 kbit/s uploadu. Odradzam dokupowanie skyDSL w tym przypadku, chyba, że na 1 PC - ościągniesz wtedy prędkości ściągania do maksimum 400-500 kbit/s. W sieci będzie chodziło to bardzo wolno i będzie się wywalać regularnie.
krzys

Re: pytanie o skydsl

Post autor: krzys »

Dziękuję bardzo za pomoc.Czyli na razie nici z sieci.Chyba że każdy z tych 5 osób zapewniłby sobie własny kanał zwrotny?Albo 1 kanał zwrotny na 2 osoby?A skydsl byłoby wspólne?
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o skydsl

Post autor: marcin »

Kanałem zwrotnym wcale nie musi być GPRS, możesz łączyć się przez zwykły modem telefoniczny > http://www.tp.pl/dom/co_nowego/non-stop/ np. na wydzielonym numerze do połączeń z internetem dla sieci.
krzyś

Re: pytanie o skydsl

Post autor: krzyś »

W naszej miejscowości nie ma "rezerwowych" numerów tp.Jeśli ktoś chce założyć telefon to dostaje taki z "antenką" niby "satelitarny" od tp i wtedy po podłączeniu do netu jest 10 razy wolniej niz GPRS.Niby coś w przyszłym roku mają działać,nawet jakąś nową rozdzielnię postawili,ale co jak to na razie czeski film.
Także kanał zwrotny jako GPRS jest na razie jedynym rozwiązaniem.Zrobię jakieś zebranko i przedstawię to w ten sposób i zobaczymy.Jednak 60zł za i-plusa (niby - pierwszy rachunek wkrótce dostanę) + 170zł za skydsl to troszkę dużo.Nawet jakby te 170 podzielić na np.5 osób (bo chętnych na internet to już mam ok.20osób) to 34zł i wtedy rachunek wyniósłby 94zł trochę mniej,ale i tak nie wiem czy przekonałbym tym innych.Czuję,że utknę jednak w martwym punkcie i zostanę przy tym GPRS.Niestety.
Art8511

Net

Post autor: Art8511 »

witam moze sobie bezprzewodowke dociag do wioski- chetnie cos pomoge jezeli to jest w okolicach Krakowa to super jezeli nie to troszke gorzej ale moze cos sie uda wyczarowac
Teufel

sky DSL

Post autor: Teufel »

witam,
przede wszystkim nie kupujcie tej usługi w warszawce, ponieważ jej cena jest horendalnie zawyżona. Transfer do 16 mbits/s bez ograniczeń można nabyć u niemieckich dystrybutorów tej usługi na niecałe 30,- EUR na miesiąć, czyli po pierwsze transfer maksymalny 16-krotny niż polski, abonamenty miesięczne ok. 110,- zł a nie 170,- zł, a ponadto karta PCI i antena sat. za darfmo, a nie za mnimum 100 + 290.

pozdro i liczcie swoje pieniądze

Teufel
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: pytanie o skydsl

Post autor: marcin »

Porównałeś ceny różnych usług. Każdy dystrybutor ma własną podsieć za którą odpowiada i indywidualną konfigurację. Też możemy zaoferować tańszy skyDSL, wystarczy że dwukrotnie rozdzielimy przyznane pasmo. W ten sposób damy dwa razy niższy abonament, ale za dwukrotnie gorsze łącze. Od samego początku prowadzimy uczciwy marketing i nie sprzedajmy skyDSL jako łączy 16 mbit/s (takie prędkości są możliwe wyłącznie przy Professional 3, z dobrym zwrotem , płatnym priorytetem 6 przy ściąganiu małych plików), nie dzielimy dodatkowo pasma (daje nam możliwość trzymania 1 mbit/s dla usług Classic 1-3) i nie wprowadzamy szybkich ograniczeń (np. redukacja pasma po przekroczeniu pierwszych 500 MB transferu).

Od samego początku głównymi klientami skyDSL są firmy, które wymagają od nas przede wszystkim jakości i tak już zostanie.
Adam

Zagraniczne Oferty neta przez satelite

Post autor: Adam »

Mam pytanie do użytkownika "TEUFEL" lub kogoś kto wie coś więcej o ofertach zagranicznych (niemieckich) na internet drogą satelitarną...
Chodzi mi o to, czy tamtejsi operatorzy zawierają <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jakieś umowy z POLAKAMI i czy na internet dwukierunkowy?? 30Euro to chyba jeden kierunek...
Jesli można proszę o namiary na takie firmy.

Pozdrawiam!
przoszę o pomoc
:?:
Adam

Zagraniczne Oferty neta przez satelite

Post autor: Adam »

Mam pytanie do użytkownika "TEUFEL" lub kogoś kto wie coś więcej o ofertach zagranicznych (niemieckich) na internet drogą satelitarną...
Chodzi mi o to, czy tamtejsi operatorzy zawierają <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> jakieś umowy z POLAKAMI i czy na internet dwukierunkowy?? 30Euro to chyba jeden kierunek...
Jesli można proszę o namiary na takie firmy.

Pozdrawiam!
przoszę o pomoc
:?:
adams

Re: pytanie o skydsl

Post autor: adams »

za 30 euro to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> jednokierunkowy
ODPOWIEDZ