Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Neo'2006

Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Neo'2006 »

Mam od niedawna iPlusa na modemie USB (Netbox), wszystko chodzi
ok ale niepokoi mnie jedna rzecz. W programach np. Azareus
wywala mi że mam poblokowane porty TCP, błędy NAT itp., w eMule
wywala wciąż LowID. Niby coś tam się ściąga ale marnie. Napiszcie czy u was w iPlusie też są te komunikaty i czy można temu jakoś zaradzić. Zaznaczam że wszystkie antywirusy i firewalle są powyłączane więc powinno być ok a nie jest.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Szadzik »

Neo'2006 pisze:Mam od niedawna iPlusa na modemie USB (Netbox), wszystko chodzi
ok ale niepokoi mnie jedna rzecz. W programach np. Azareus
wywala mi że mam poblokowane porty TCP, błędy NAT itp., w eMule
wywala wciąż LowID. Niby coś tam się ściąga ale marnie. Napiszcie czy u was w iPlusie też są te komunikaty i czy można temu jakoś zaradzić. Zaznaczam że wszystkie antywirusy i firewalle są powyłączane więc powinno być ok a nie jest.
Jesteś po prostu za NATem i jedyny sposób to wykupić u plusa prywatne IP, nie pamiętam ile kosztuje, ale coś koło 20zł oraaz VPN, chyba 5zł.
Back to the Future ;)
gość

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: gość »

W eMulu przy transferze rzeczywistym poniżej 64 kb zawsze będzie LowID, na każdym rodzaju połączenia
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Szadzik »

gość pisze:W eMulu przy transferze rzeczywistym poniżej 64 kb zawsze będzie LowID, na każdym rodzaju połączenia
Mówisz o UP czy DOWN? Jeśli masz rację, to dlaczego na EDGE jest tak samo jak na GPRS? Przcież EDGE ma więcej niż 64kbps!
Back to the Future ;)
Tompey

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Tompey »

Jesteś po prostu za NATem i jedyny sposób to wykupić u plusa prywatne IP, nie pamiętam ile kosztuje, ale coś koło 20zł oraaz VPN, chyba 5zł.[/quote]


A co to jest VPN???
w emule sciagalo mi sie maks jakies 20kb/s ale to tylko raz.. zwykle to niecale 2kb/s bo sie zresetuje komorka nim bedzie wiecej :evil:
mam lowID, jak wykupie w plusie to cale VPN i IP to jakiego moge spodziewac sie transferu???
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Szadzik »

Tompey pisze: A co to jest VPN???
w emule sciagalo mi sie maks jakies 20kb/s ale to tylko raz.. zwykle to niecale 2kb/s bo sie zresetuje komorka nim bedzie wiecej :evil:
mam lowID, jak wykupie w plusie to cale VPN i IP to jakiego moge spodziewac sie transferu???
VPN = Virtual Private Network.

Jeśli wykupisz VPN to w emulu nie będzie cały czas pokazywało Ci, że jesteś 'blacklisted' i łatwiej będzie Ci się podłączyć do serwera.
Skoro telefon Ci się resetuje to nie masz szans na uzyskanie dobrych transferów, bo emule musi się 'rozbujać' a to wymaga czasu.
Najpierw spraw, żeby łącze było stabilne a potem kombinuj z emulem.
Back to the Future ;)
Tompey

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Tompey »

Szadzik pisze: Jeśli wykupisz VPN to w emulu nie będzie cały czas pokazywało Ci, że jesteś 'blacklisted' i łatwiej będzie Ci się podłączyć do serwera.
Skoro telefon Ci się resetuje to nie masz szans na uzyskanie dobrych transferów, bo emule musi się 'rozbujać' a to wymaga czasu.
Najpierw spraw, żeby łącze było stabilne a potem kombinuj z emulem.
Ale na poczatku nie pokazawylo mi sie, ze jestem na czarnej liscie. dopiero z czasem bylem na nia wciagnieto, a pozniej mnie z niej skreslono... sadzilem, ze to dla tego, ze ciagle zrywa mi sie polaczenie
Jak juz rozwiaze problem z resetowaniem, to z jaka predkoscia moze mi sie sciagac z emule?
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Szadzik »

Tompey pisze: Ale na poczatku nie pokazawylo mi sie, ze jestem na czarnej liscie. dopiero z czasem bylem na nia wciagnieto, a pozniej mnie z niej skreslono... sadzilem, ze to dla tego, ze ciagle zrywa mi sie polaczenie
Jak juz rozwiaze problem z resetowaniem, to z jaka predkoscia moze mi sie sciagac z emule?
Żeby móc robić coś na necie podczas gdy mule działa to w muleu mam ustawione na 20KBps max więc ściąga m średnio 12-14KBps.
Back to the Future ;)
Tompey

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: Tompey »

Szadzik pisze:Żeby móc robić coś na necie podczas gdy mule działa to w muleu mam ustawione na 20KBps max więc ściąga m średnio 12-14KBps.
A ja jestem zachwycony jak sie sciaga z predkoscia 2kB/s :lol:
jak jest wiecej to wiem, ze EDGE chodzi i zaraz zresetuje mi sie komorka;)
kemot

Re: Blokada portów TCP, NAT, LowID w iPlusie

Post autor: kemot »

W orange w taryfie Nowy VAR czyli licencja gprs, vpn jest za free. Działa to super, z tym limitem to ściema. Mam gprs i mam cały czas id High.
Oto stronka ,poczytajcie sobie: http://www.orange.pl/portal/map/map/cor ... eId=301847
Moje podsumowanie jeśli ktoś ma :
1. Modem Siemens ES75 EDGE Speed
2. Zasięg edge.
3.Aktywowane publiczne ip.
To ma prawie normalny net za jedyne 59zł :D

Lecz jest jedna wada,chodzi o ping. Umnie to jest jakies 750ms, przy dobrych warunkach :?

Mam nadziej że komuś to się rozjaśniło kwestia publicznego ip w technologii gprs/edge.
ODPOWIEDZ