siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LM

siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: LM »

witam, dopiero co zakupiłem na Allegro- chyba najtańszy apatat z modemem :D - sim. MT50, włożyłem kartę simdata i... DZIAŁAAAAAA!!!
oczywiście INTERNET po zainstalowaniu modemu w PeCecie i połączeniu dial up. zgodnie ze wskazówkami ze strony plusa i nie tylko.

na razie mogę powiedzieć, że jestem zadowolony jeśli chodzi o koszt użytkowania jak i zakupu sprzętu.
MT50 - ok 50 zł + kabel ok 13zł (razem z przesyłką);
użytkowanie 30 gr za 1 MB; w godzinie wyszło mi ok 8MB (przy wyłączonych obrazkach w Operze) i mogę nie patrzeć na zegarek jak w przypadku tepsy co było najbardziej denerwujące :evil:

Jeśli chodzi o przesył to jest na poziomie modemu tepsy ok 5KB/s. :cry:
Dla osób kożystających z szybkich połączeń to jest to żenujący przesył, ale ta niezależność i mobilność muszą mnie zadowolić (na razie). :)

to tyle. napisałem ten post bo w internecie nie znalazłem podobnego opisu tego aparatu z modemem, osoby niezależnej naturalnie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie L.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: magmike »

Który z Siemensów poza wyżej wymienionym może służyć jak modem?
pozdrawiam, magmike
LM

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: LM »

magmike pisze:Który z Siemensów poza wyżej wymienionym może służyć jak modem?
Są różne np ME45 bodajrze, generalnie z podwójnym oznaczeniem ale to nie jest zasada jak sądzę. Ja chciałem kupić coś naprawdę taniego z najszybszym modemem (~53 000). Najlepiej sprawdzać na stronie ERY w modelach telefonów dokładnie wszystko opisują. Ale uwaga!!! samo oznaczenie GPRS nie oznacza również posiadania modemu przez komórkę. sprawdź zakładkę "transmisja danych" i czy jest modem nie tylko w jakiej prętkości jest przesył.

Nie jestem fachowcem ale chyba nie skożystasz z netu przez PC bez modemu :roll:
pozdr
Bartek91
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2005-10-16, 17:32
Lokalizacja: Warszawa-bia?o??ka

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: Bartek91 »

Ja korzystam z siemensa s55 + IrDA + SimData. Jest to modem godny polecenia. Wcześniej łaczyłem sie przez nokie 6100, która tez sie świetnie sprawuje (oczywiście tylko GPRS). Pozdro
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: magmike »

Dzięki LM za przypomnienie o tej stronie Ery, byłem kiedyś na niej ale zapomniałem o niej ;-)
pozdrawiam, magmike
pi0tr3q
Użytkownik forum
Posty: 26
Rejestracja: 2005-12-22, 19:41

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: pi0tr3q »

Ja mam taki telefonik. MT50 :) I mam tez takie pytanie. Gdzie ten kable trzeba podlaczyc? To sie podlacza w miejse na ladowarke? jak tak to lipa bo chyba dlugo by bateria nie pociagnela...
Gość

Re: siemens MT50 z modemem GPRS + simdata

Post autor: Gość »

pi0tr3q pisze:Ja mam taki telefonik. MT50 :) I mam tez takie pytanie. Gdzie ten kable trzeba podlaczyc? To sie podlacza w miejse na ladowarke? jak tak to lipa bo chyba dlugo by bateria nie pociagnela...
witaj,
ja mam kabel RS... i faktycznie podczas podłączenia do netu nie mogę go ładować, moja bateria wytrzymała bez problemu 4 godziny :D . Jest i druga możliwoć, kupić kabel USB i wtedy po podłączeniu komórka jest ładowana z portu USB :wink: . Ja tego nie sprawdzałem bo kabel USB był trochę droższy od RS.. ale jeśli moja bateria tylko krótko wytrzyma przy podłączeniu do netu :cry: , to oczywiście kupię kabel USB :?

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ