Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Post autor: piotr2802 »

Czy jest możliwe aby aplikacja dołączona do modemu Option GT Fusio+ wyświetlała na wskaźniku poziomu sygnał znaczek "HSDPA".
Od tygodnia mamy w Krakowie HSDPA w Orange. Transfer widzę że jest HSDPA , bo na wskaźniku prawie 1 Mb/s (Dowload), a aplikacja wyświetla "3G".
Oczywiście że wcześniej zrobiłem upgrade modemu, zgodnie z oprogramowaniem doastrczonym przez Orange na stronce.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Post autor: przewaks »

Prawda jest taka, że aplikacja z Orange nie wyświetla informacji o transferze HSDPA. U mnie w Warszawie, kiedy połączenie jest bezczynne, wskaźnik wskazuje 3G, kiedy natomiast wysyłam/odbieram dane wszelkie wskazania znikają - zostają jedynie słupki zasięgu.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Post autor: piotr2802 »

przewaks pisze:Prawda jest taka, że aplikacja z Orange nie wyświetla informacji o transferze HSDPA. U mnie w Warszawie, kiedy połączenie jest bezczynne, wskaźnik wskazuje 3G, kiedy natomiast wysyłam/odbieram dane wszelkie wskazania znikają - zostają jedynie słupki zasięgu.

Dzieki Przewaks :D O to mi chodziło, zeby Ktoś mi potwierdził że tak jest w przypadku HSDPA. Najważniesjsze że niebieska dioda miga 4 razy i transfer nie spada poniżej 100 KB/s. Nareszcie możemy w Krakowie cieszyć się prawdziwym komórkowym internetem :D :D :D

Pozdrawiam
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Post autor: przewaks »

@piotr2802, mówisz, że niebieska dioda miga Ci 4 razy? Dziwne, u nie tylko 3 razy. Poruszałem już ten wątek na forum i okazało się, że taki stan rzeczy jest nie tylko u mnie ale i u innych. Jak więc jest u Ciebie, czy mógłbyś to sprawdzić?
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Fusion+ i wyświetlanie "HSDPA" - czy możliwe ???

Post autor: piotr2802 »

przewaks pisze:@piotr2802, mówisz, że niebieska dioda miga Ci 4 razy? Dziwne, u nie tylko 3 razy. Poruszałem już ten wątek na forum i okazało się, że taki stan rzeczy jest nie tylko u mnie ale i u innych. Jak więc jest u Ciebie, czy mógłbyś to sprawdzić?
Dokładnie nie wiem czy 4 razy czy 3 razy :wink: W każdym razie miga zdecydowanie szybciej niż przy normalnym stanie rzeczy kiedy jest tylko samo UMTS. Nie wiem tylko dlaczego po około 10 minutach modem wchodzi w stan UMTS i miganie diody staje się "normalne". Czyżby to tylko były jakieś testy HSDPA w Krakowie.
Nie spotkałem się jeszcze z oficjalnym newsem o wdrożeniu HSDPa w Orange w Krakowie.
Ciekaw jestem jak w innych dzielnicach Krakowa jest z tym HSDPa ? Napiszcie coś więcej , jeśli macie jakieś wnioski.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ