Jak znieść ograniczenie szybkości maksymalnej modemu ???

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Jak znieść ograniczenie szybkości maksymalnej modemu ???

Post autor: piotr2802 »

W windows XP mamy taką zakłdkę "konfiguracja modemu". Maksymalną wartość jaką tam możemy wybrać jest 921600 b/s. Obecnie dostępne HSDPA w Orange pozwala na osiąganie wyższych prędkości, np. 1.2Mb/s.
Jak to ograniczenie sprytnie ominć przy ustawieniach modemu w konfiguracji ??? Cały czas mam wrażenie że mój modem mógłby wydolić więcej, tylko to ograniczenie blokuje go.... :wink:
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak znieść ograniczenie szybkości maksymalnej modemu ???

Post autor: Jaco »

Jeśli masz modem z HSDPA to prędkość w trayu będziesz miał 1,8 Mb/s bynajmniej u mnie tak pokazuje.A jadę na EDGE.Ale na to nie patrz.Sugeruj się prędkością pobierania plików a nie cyferkami w pasku zadań.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Jak znieść ograniczenie szybkości maksymalnej modemu ???

Post autor: piotr2802 »

A dlaczego mam HSDPA tylko przez około 10 minut ? Dioda na początku miga 4 razy, a po 10 mi nutach już jest tylko UMTS i miga 2 razy. Od czego to zależy ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Jak znieść ograniczenie szybkości maksymalnej modemu ???

Post autor: Jaco »

piotr2802 pisze:A dlaczego mam HSDPA tylko przez około 10 minut ? Dioda na początku miga 4 razy, a po 10 mi nutach już jest tylko UMTS i miga 2 razy. Od czego to zależy ?
Od zasięgu i przeciążenia sieci.Możesz w modemie wymusić tylko HSDPA ale jak nie bedzie sygnału to będzie cię rozłączać.Najlepsze rozwiązanie to chyba automatyczne przełączanie ale może ktoś zaproponuje inne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ