Pytania ogólne

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qasq

Pytania ogólne

Post autor: qasq »

Hej! mieszkam w małej miejscowości w woj. Pomorskim - Bolszewie, gm. Wejherowo, to jakies 30 km na zachód od gdańska. Jestem dość zaawansowanym użytkownikiem internetu, bardzo interesuję się informatyką, uczęszczam do Technikum Informatycznego. bla bla bla. Obecnie korzystam z usługi Net24 Komfort z oferty Netii... nie jestem zbyt zadowolony z ich usłóg ponieważ mydlą oczy klientom takim jak ja... moje szczytowa prędkość to 15 Kb/s :(. Wiele firm promując swoje usłógi podaje prędkosci w kilobitach by zwrócić uwagę potencjalnych użytkowników jak np w Netii : 128 kb/s .... co mam to mam i zadowolony nie jestem np. mp3 sciagam w8-10 min. to duzo, moi koledzy korzystający z oferty TPSA mają lepsze wyniki a wiemy jaka Tepsa potrafi być beznadziejna. Teraz moje pytania:

1. Wiem że usługa ma zasięg ogólno Europejski dlatego o dostępność usługi pytał nie będe, spytam natomiast o koszt instalacji "od zera" z tego co wiem (elekronikiem nie jestem, mam 17 lat) posiadamy antenę satelitarną która odbiera ileś tam kanałów iwęc mam i antenę i odbiornik i taie urządzenie które zamienia ten sygnał satelitarny na analogowy. Czy można ten sprzet wykorzystać do tej usługi?

2. Jaki jest dokładny miesięczny koszt utrzymania usługi
3. Jak rysuje się zależność między korzystaniem z wasszej usługi i usługi Netii tj. jakie będzie wykorzystanie i o ile wzrośnie mi prędkość pobierania? proszę o poddanie jej w Megabajtach na sekundę np 0,1 MB na sek....
4. Na jak długi okres czasu podpisana jest umowa, jakie sa konsekwencje zerwania umowy przed czasem
5. i pytanie na koniec : dlaczego wcześniej nie trafiłem na waszą usługę?? :D

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

narka
Gość

Re: Pytania ogólne

Post autor: Gość »

sorki za moje błedy ort. a' la "usłógi" :D mam dyslekcję czty coś tam...
Gość

Re: Pytania ogólne

Post autor: Gość »

jeszcze jedno jak wezm eten classic 1 to bede placil za kazdy MB od samego początku 9 gr? przeciez to jest 9 zł zza 10 MB to jeden film mnie bedzie kosztował 50 zł? hehe bk wtedy trzeba bedzie poszukac czegos tanszego bo w netii ciagnie dlugo ale za taka kaske to ja mam pol abonamentu
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania ogólne

Post autor: marcin »

Przy Classic 1 dopłaca się 9 gr za każdy MB, a zatem typowy film może kosztować tak jak napisałeś 50 PLN, czasami więcej. Rozwiązaniem może być Classic 2 (1GB wliczone za 95 PLN/ miesięcznie) lub Classic 3 (bez sztywnego limitu za 170 PLN/ miesięcznie).
Awatar użytkownika
marcin
*** Administrator ***
Posty: 198
Rejestracja: 2005-08-16, 10:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytania ogólne

Post autor: marcin »

+ reszta

1. W większości przypadków można wykorzystać własny zestaw TV SAT (ewentualnie w grę wchodzi wymiana konwertera), ale wymagane jest przekierowanie anteny na satelitę Telecom 2D.
2. Od 95 PLN (limit 1 GB) do 290 PLN / miesięcznie http://www.technologie-satelitarne.pl/skydsl.html .
3. Maksymalnie 125 KB /s przy usługach Classic 1-3, przy opłatach za każdy ściągany MB (priorytety usługi Professional 1-3) nawet ponad 500 KB (przy małych plikach).
4. 6 miesięcy. W uzasadnionych przypadkach możemy podpisać umowę na krótszy okres.
Gość

Re: Pytania ogólne

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:sorki za moje błedy ort. a' la "usłógi" :D mam dyslekcję czty coś tam...
:twisted:
ODPOWIEDZ