Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

jak sie usunie ostania cyfre liczby nabieraja wiekszegos sensu. Tylko ludzie ktorzy odbieralil w pierwszych dniach uslugi "chwala" sie cyferkami w okolicach 6xxx, czyli mniej wiecej 6xx, wiec tez zbytnio nie mozna liczyc pierwszych kilkuset ktore moze rozeszly sie na wewnetrzne potrzeby firmy/do testow czy obslugi.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Bardzo ciekawa dyskusja się wywiązała, bo nad tym właśnie siedzę - dzięki osobom z bez-kabli i innym czytelnikom bloga mam mała kolekcję numerów IMSI, dat wydania i dat zgłoszenia. Na tej podstawie ustaliłem, ze karty są wydawane mniej więcej wg kolejnych numerów IMSI, z wyjątkiem takim, że w okolicach 21 lipca pojawiła się dziura na około 4000 numerów.
Co do IMSI sieci nie znalazłem informacji, żeby IMSI miało cyfrę kontrolną - ten numer jest przesyłany automatycznie i jest chroniony przez protokoły za to odpowiedzialne. Za to takowa cyfra zawsze występuje w IMEI, który często jest przetwarzany przez ludzi.
Jeżeli macie jakieś potwierdzenie co do ewentualnej cyfry kontrolnej w IMSI, to dajcie znać.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

A wracając do liczby wydanych kart - na karcie wydrukowany jest faktycznie ICCID, a nie IMSI, który faktycznie ma cyfrę kontrolną na końcu. Wynik mojej analizy nadsyłanych przez was numerów kart i dat:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-ile-kart ... zekac.html
550 kart (do 1000) przez prawie 1,5 miesiąca to zbyt dużo nie jest. Z szansami na wydanie kolejnych 800 do września w aktualnym tempie.
kizior
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-08-05, 09:31
Lokalizacja: Września

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: kizior »

Witam. czy może ktoś pomóc w odebraniu karty SIM do darmowego Aero2 ? Szukam pełnomocnika - mogę się odwdzięczyć ;) Proszę o kontakt.
Ostatnio zmieniony 2011-08-05, 17:04 przez kizior, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Piotr K.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: zDaleKi »

Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

No dobra Panowie.
Po ponad miesiącu oczekiwania, odebrałem wreszcie sim AERO2 (6 dni temu).
ZA waszymi radami odinstalowałem wszystkie aplikacje i sterowniki modemu Huawei 169 (play).
Zainstalowałem MobilePartner. Zainstalowałem sterowniki modemu. Skonfigurowałem profil do Aero2 wg. Waszych uwag. I kiszka :(.
Nie działa. Wprowadzam kod PIN. Modem błyska podwójnym mignięciem - nie łaczy. Lokalizacja Warszawa.

Utworzyłem na próbę profil PLAYMobile i podmieniłem SIM. Zadziałało od razu bezproblemowo. Modem znajduje sieć, i przechodzi automatycznie do pojedyńczego mrugnięcia diody. Łaczy idealnie.

Poradźcie co jest źle? Czy po 6 dniach, moze byc karta sim nieaktywna?
Już mi ręce opadają :(.

pozdr widaw
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

Na wstepi poradzilbym ci w opcjach mobile partnera wylaczyc pin, to tylko klopot.

Po drugie poszukac bloga jdtech gdzie moze znajdziesz pomocne info.

W skrocie sprobuj sciagnac zwyklego mobile partnera, zainstalowac przed podlaczeniem modemu, reboot kompa i dopiero wtykac modem i konfigurowac. Oczywiscie to takie ogolniki bo obecnie metod na problemy jest wiele, wlacznie z konkretami jak u poszczegolnych osob z wersjami wersji mp czy driverow odpalali nowe karty. Tak to za duzo przytaczania bo co u jednych dziala u drugich nie przynosci rezultatu.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

Bloga znalazłem i coraz bardziej jestem przekonany, ze sierpniowa partia najnowszych kart SIM, ma kolejna blokadę za modemy E169. :(
Doskonały sposób żeby ograniczyć dostęp do sieci i jej obciążenie.
Mam pomalutku dość tego DARMOWEGO "cudu" i kombinacji Solorza.
A kolejnych 200 zł na dedykowany wg listy modem nie wydam :(.

Żyjemy w dziwnym kraju, gdzie "niewolników" dyma się na każdym kroku. Ciekaw jestem czy oddadzą kasę, za kartę którą pewnie im zwrócę.
Ostatnio zmieniony 2011-08-07, 15:07 przez widaw, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

widaw: zacznij od... sprawdzenia sygnału sieci. Dlaczego? Z kolegą Marcinem testowałem nową i stara kartę w centrum Warszawy - ul. Nowy Świat. Słabiutki sygnał sieci był tylko pod samym oknem.
Więc lokalizacja "Warszawa" to za mało, żeby mówić o sensownym sygnale sieci.
Po drugie w systemie Win7 i przy aplikacji Mobile Partner jest troszkę walki - w niedzielę dokończę testy i przygotuje tutorial dla E173u-2 - ale sprawdzę to także w E169. Zwłaszcza, że okazało się, że są dwa oddzielne aspekty problemu nazywanego Exxx.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

Lokalizacja Wa-wa Bielany - Piaski. Dziś spróbuję połączyć się w centrum miasta (będę przejeżdżał) i w Wilanowie.
Jednak, chyba nic nie zmieni mojego zdania, że Solorz zrobił kolejny świetny interes, kosztem podatników, wykorzystując niekompetencje urzędników. Blokowanie dostępu do netu, przez bezsensowne i nielogiczne ograniczenia sprzętowe - to celowe i zaplanowane działanie.
Przydzielonych (wygranych w przetargu), częstotliwości nikt już mu nie odbierze.
Szkoda że to wszystko naszym kosztem.

Wieczorkiem napiszę, jak zachowywał się modem E169, po zmianie lokalizacji.

pozdrawiam. widaw
marioking
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2008-12-13, 16:11
Lokalizacja: Zagościniec

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: marioking »

Dobrze byloby przetestowac karte w twojej lokalizacji na telefonie z obsluga umts 900, one z reguly sa mniej podatne na problem. Moze im sie zasieg nie wyswietla i mysla ze brak uslugi ale po skonfigurowaniu apn darmowy jesli jestes w zasiegu to powinno dzialac.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

widaw pisze: Blokowanie dostępu do netu, przez bezsensowne i nielogiczne ograniczenia sprzętowe
O zgrozo mają nawet logiczne uzasadnienie: modemy niższych klas potrzebują większej ilości zasobów sieci do przesłania tej samej ilości danych. Niestety różnica objawia się tylko przy bardzo dobrych parametrach sygnału, ale tym się przecież nie będą chwalić.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: ryba825 »

krystianb pisze:różnica objawia się tylko przy bardzo dobrych parametrach sygnału
Jesteś w stanie potwierdzić to, aby Aero2 nie mogło tego podważyć? Wtedy mail do UKE i...
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

Fachowcem nie jestem, wiedza o tym, że przy zbyt wysokim poziomie snr trzeba zejść na niższą modulację jest powszechnie znana.
Ostatnio zmieniony 2011-08-07, 09:45 przez krystianb, łącznie zmieniany 1 raz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

widaw: Czas chyba zorganizować jednak jakiś mały zjazd użyszkodników Aero2 :) Chętnie bym zobaczył E169, który nie działa z kartą Aero2.
Za parę godzin skończę testy E169 i E173u-2 z nową i starą kartą, po czym opublikuję na blogu wyniki. Między innymi spróbuję tak przekonfigurować E169, żeby przestało działać z Aero2 choć nie wiem, czy mi się uda.
Skąd pochodzi twoje e169? To na pewno nie jest wersja E169G?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: zDaleKi »

jakubd pisze:Za parę godzin skończę testy E169 i E173u-2 z nową i starą kartą, po czym opublikuję na blogu wyniki.
To u nas na forum też te wyniki opublikuj :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Oczywiście, że to zrobię. Staram się docierać do wszystkich zainteresowanych bez nadmiernego wkurzania moderatorów poszczególnych forów.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

jakubd pisze:widaw: Czas chyba zorganizować jednak jakiś mały zjazd użyszkodników Aero2 :)
Skąd pochodzi twoje e169? To na pewno nie jest wersja E169G?
No spot jestem bardzo chętny.
Modem jest "poPlay'owy" bez simlocka. Na 100% E169 - taka jest informacja na jego spodzie. ma wyjście na dodatkową antenę i kartę pamięci.
Bezproblemowo na nim działa orange i plus (sprawdzone).
Może moja karta SIM z aero, jest nadal nieaktywna?

ps: W wilanowie nadal modem z kartą Aero nie znajduje sieci, (podwójne zielone mrugnięcie), klikniecie na połącz powoduje brak reakcji i pojawia się w okienku przycisk "połacz ponownie"
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

A próbowałeś z inną kartą sim, czy modem widzi 260 17 przy ręcznym wyborze sieci?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Dobra, jest artykuł o rozwiązaniu problemu z E173u-2:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-i-huawei ... azany.html
W skrócie: Moje (a przede wszystkim Janusza) badania wykazały, że oprogramowanie Play wbudowane w modem działa bez problemu w Windows XP i Vista. Problemy są w obu wersjach Windows 7 (32 i 64-bit). Wystarczy... ustawić opcje zgodności i wszystko działa (prawie) jak powinno. Trzeba dodatkowo poprawić ustawienia pobierania adresu IP i DNS na automatyczne, bo z jakiegoś powodu Mobile Partner w wersji Play'a w Windows 7 nie potrafi tego zrobić sam.
Procedura krok po kroku opisana na blogu. Jeżeli macie jakieś uwagi/problemy, mam teraz jeszcze modem i kartę Janusza i mogę robić eksperymenty.

widaw: sprawdź, czy faktycznie masz sygnał sieci. Aero2 nie ma rozbudowanej sieci BTSów i w zasadzie gwarantuje sygnał, ale tylko na zewnątrz budynków w obszarze podanym na mapkach.
A w ogóle to bym się z tobą ustawił na jakieś spotkanie w centrum w celu sprawdzenia twojego modemu - chętnie sprawdziłbym twój E169 żeby ustalić przyczynę problemu - modem, sim, soft czy coś innego. Mam teraz do tego narzędzia dzięki innym internautom.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez jakubd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Pijo »

jakubd, a w trybie RAS też są takie problemy? Przestawialiście modem w tryb RAS i próbowaliście się łączyć w trybie modemu?


I jeszcze jedno: czy łącząc się przez NDIS bez MP poprzez WIN7 wyskakuje u monit o podanie APN ?


BTW: Tu macie najnowsze drivery od Huaweia 2.0.6.706: http://dl.dropbox.com/u/9521484/modemy/ ... 7x64_A.zip


Tryb NDIS jest dostępny tylko w wybranych modemach Huawei i proponowałbym zrobić uniwersalny tutek oparty o tryb RAS.
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

jakubd pisze: widaw: sprawdź, czy faktycznie masz sygnał sieci. Aero2 nie ma rozbudowanej sieci BTSów i w zasadzie gwarantuje sygnał, ale tylko na zewnątrz budynków w obszarze podanym na mapkach.
A w ogóle to bym się z tobą ustawił na jakieś spotkanie w centrum w celu sprawdzenia twojego modemu - chętnie sprawdziłbym twój E169 żeby ustalić przyczynę problemu - modem, sim, soft czy coś innego. Mam teraz do tego narzędzia dzięki innym internautom.
Za Twoją radą, ponownie "pobawilem" się modemem. Podpięłem antenę zewnątrzną GSM. Najmocniejszą, do jakiej mam dostęp ma ok. metra długości.
Ustawiłem w MP ręczne skanowanie sieci i po raz pierwszy zobaczyłem sieć PL17(3G).
Rozumiem ze to symbol Aero. Modem nadal mruga zielonym podwójnym mignięciem.
Próba klikniecia w zarejestruj - i "głuchy" komunikat powiadomienie:
Obrazek
Niestety próba nawiązania połaczenia konczy się fiaskiem. Pojawia się przycisk "wybierz ponownie"
Obrazek
Innych komunikatów nie ma.
PM uruchomiony w trybie XP SP3. (mam win7)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

widaw pisze:Za Twoją radą, ponownie "pobawilem" się modemem. Podpięłem antenę zewnątrzną GSM. Najmocniejszą, do jakiej mam dostęp ma ok. metra długości.
Ustawiłem w MP ręczne skanowanie sieci i po raz pierwszy zobaczyłem sieć PL17(3G).
Rozumiem ze to symbol Aero. Modem nadal mruga zielonym podwójnym mignięciem.
Próba klikniecia w zarejestruj - i "głuchy" komunikat powiadomienie:
Poziom sygnału może być za niski do zarejestrowania w sieci. Ewentualnie coś z modemem może być nie tak.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
widaw
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-06-06, 17:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: widaw »

krystianb pisze: Poziom sygnału może być za niski do zarejestrowania w sieci. Ewentualnie coś z modemem może być nie tak.
Z innymi sieciami łączy bezproblemowo.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Widaw: jeżeli masz chęć na dokładniejszą diagnostykę modemu i karty, to odezwij się na priv, tak jak mówiłem chętnie sprawdzę twój modem.
Co do siły sygnału: tak jak mówi krystian faktycznie możesz być po prostu w obszarze słabego sygnału. Aero2 zbyt wielu BTSów działających nie ma (mapą pozwoleń z btssearch nie ma się co sugerować - wiele z nadajników z tej listy jeszcze nie zbudowano, a niektóre już wyłączono :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Patryk »

ryba825 pisze:Jesteś w stanie potwierdzić to, aby Aero2 nie mogło tego podważyć?
Modem klasy 10 (do 14,4 Mbps) różni się od modemu klasy 7 (7.2 Mbps) tym, że potrafi skorzystać z wszystkich 15-tu kodów HS-DSCH i przede wszystkim wspiera transmisje z wykorzystaniem sprawności kodowania 0,97 (czyli tylko 3% danych jest redundantnych), podczas gdy maksymalna code rate dla klasy 7 to 0,76.
A żeby móc korzystać z tak wysokiej sprawności kodowania muszą panować odpowiednie warunki w łączu radiowym.

Modulację obie klasy wykorzystują tą samą - maksimum to 16QAM.
Dopiero klasa 14 (HSPA+) wprowadza 64QAM.
pac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-08, 09:04
Lokalizacja: Wwa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: pac »

Witam,

Małe ot:

Czy działa wam internet z aero2 w telefonie HTC Desire Z?

Mam powyższy telefon i niestety mi nie działa. Mimo tego ze specyfikacja telefonu jest zgodna z wymogami operatora. Tel wyszukuje mi siec AERO2 natomiast w momencie kiedy chce sie połączyć wywala błąd, że karta sim uniemożliwia połączenia.

W drugim telefonie HTC diamond internet działa.

Mam wrazenei ze jest to spowodowane wyłączeniem usług głosowych w kartach wydanych po 20 lipca. Widocznie desire z wymaga połączenia z siecią głosowa, natomiast dimaond nie.

Czy ktoś może potwierdzić moje przypuszczenia?

pzd
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

Desire jest na androidzie, diamond na WM, może tu jest problem. Czy na diamondzie pod androidem też daje się połączyć?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-08-08, 09:04
Lokalizacja: Wwa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: pac »

@krystianb:

Zgadza się ale wątpię aby to było problemem. Diamonda nie sprawdzałem na andku, telefon jest na sprzedaż i nie chce teraz stawiać andka na nim.

Przypuszczam, ze problem tkwi w tym co napisałem powyżej. W sposobie łączenia z siecią. Kolega Marioking ma deisre z ale rowniez modem Huawei E173u-2. Ciekawe czy my dziala net w telefonie. Wyczytałem, że z nowymi kartami jest ogolnie problem, ze wzgledu na wyłączenie usług głosowych.[/b]
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: krystianb »

pac pisze:Diamonda nie sprawdzałem na andku, telefon jest na sprzedaż i nie chce teraz stawiać andka na nim.
Przecież wystarczy wrzucić na mass storage i odpalić haret, nic nie trzeba instalować na stałe. Po resecie z powrotem uruchomi się WM.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Zablokowany