Aircard 775 i probelm z limitem w iPlusie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bob_1977
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-31, 15:14

Aircard 775 i probelm z limitem w iPlusie

Post autor: bob_1977 »

Mam problem z połączeniem z internetem po przekroczniu limitu danych w iplus. Aircard 775 loguje sie do sieci Plusa ale nie mozna sie połączyć (modem natychmiast jest rozłączany). Myśle ze jest to problem ze zmiana ustawienia modemu z Edge na Gprs, ale nie wiem jak to zrobić (cały czas jesem w zasięgu Edge). W zastępstwie uzywam karty SE 79 (karta Gprs) i nie ma zadnych problemow z połączeniem. Moze ktorys z użytkowników Aircard 775 wie jak wymusić na tym modemie zeby pracowal tylko w Gprs? A może to jakiś inny problem? (nie związany z przekroczeniem limitu?, ale modem odmówił wspólpracy po otrzymniu sms z Plusa o przekroczeniu limitu danych?)
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Aircard 775 i probelm z limitem w iPlusie

Post autor: de_stroy »

Moja podpowiedź, może błaha, ale... Spróbuj zadzwonić do biura obsługi klienta plusa i solidnie na nich nawrzeszczeć, że "po przekroczeniu limitu Twój modem się do niczego nie nadaje, niech sprawdzą w komputerze co jest grane, odblokują", a na sam koniec możesz jeszcze nakrzyczeć, że chcesz zwrotu kosztów za utrudnienia związane z dostępem do sieci.
Piszę "wrzeszczeć", bo z doświadczenia wiem (w orange), że jak się porządnie nie wydrzesz po takim pracowniku, to Cię spławi byle czym...

Kwestia techniczna: Jeśli przed limitem łapiesz edge, to po przekroczeniu tak samo powinieneś łapać ten typ przesyłu. Niestety, z tego co wiem, to nie da się wymusić gprs, ot tak po prostu. To raczej wina dostawcy usługi (choć głowy za to nie dam), więc to do plusa powinieneś kierować pretensje.
Komu w drogę, temu notebook...
ODPOWIEDZ