telefony z edgem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xen

telefony z edgem

Post autor: xen »

witam,czy możecie mi polecić jakiś niedrogi telefon z edgem pod iplusa,na razie jadę na gprsie,n7650 i ciut wolno.... :wink:
admin311

Re: telefony z edgem

Post autor: admin311 »

ja używam nokia 6230 ma 10-tą klase EDGE do 237 kb/s na Allegro kupilem uzywaną za 500 pln ,ma bluetooth.jastem z niej zadowolony. dobra jest jeszcze 6020 lub 6021 obie 6-ta klasa EDGE do 177 kb/s pierwsza ma aparat ,ale nie ma bluetooth. druga bez aparatu ale ma bluetooth
można nówkę na Allegro wyszarpac za 400 pln. :)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: telefony z edgem

Post autor: krzysztof.wojcik »

xen pisze:witam,czy możecie mi polecić jakiś niedrogi telefon z edgem pod iplusa,na razie jadę na gprsie,n7650 i ciut wolno.... :wink:
ewentualnie motorola v360 class 10 236.8kb/s, bluetooth
mcaris

Re: telefony z edgem

Post autor: mcaris »

xen nokia 7650 to bardzo fajny tel ale troche leciwy nokia 3650 to dopiero fura POZDRO
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: telefony z edgem

Post autor: krzysztof.wojcik »

mcaris pisze:xen nokia 7650 to bardzo fajny tel ale troche leciwy nokia 3650 to dopiero fura POZDRO

3650 fura....??? wydaje mi się że kolega chciał mieć szybszy tranfer a 3650 nie obsługuje EDGE
xen

Re: telefony z edgem

Post autor: xen »

tak chodzi mi i edge a nie o zabytki,mam chęć na 6230 ale kolega z tą motką dał mi do myślenia.....fajnie że w fonie też można przeglądać wap w ramach iplus
Gość

Re: telefony z edgem

Post autor: Gość »

chodzi mi o edge oczywiście... :)
Gość

Re: telefony z edgem

Post autor: Gość »

a co powiecie o noki 7600,jako modem?Podobno jest dostosowana do umts..
gambler

Re: telefony z edgem

Post autor: gambler »

iwtam !
jak ktos chce dokładnych danych o modelach telefonof..nokia czy innych to zapraszam na te strone http://mgsm.mobile.net.pl/katalog/nokia/?iF=0
sa tam wszystkie modele na rynku dokładny opis klasa gprs\edge....a natomiast na tej stronie http://www.mobile.inspiracja.com/Nokia,6230i,phone.php ...sa opinie uzytkownikow o danym modelu telefonof..polecam przed kupnem w ciemno ja zakupiłem nokie 6230i i jestem zadowolony ten telefon posiada to co jest mi potrzebne
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

ja mam nokie 6230i i radze trzymac sie od nich z daleka. jest ladny, ma radio odtwarza MP3, ale jak wlaczy sie EDGE to sie sam resetuje... w serwisie byl juz kilka razy, tylko zmieniaja oprogramowanie i daja raport, ze wszysykio ok, ale wcale nie jest... www ogladac sie da, poczte tez sprawdzic mozna, ale jak sciagnac cos to juz problem o emule i innych tego mozna zapomniec bo nim sie zacznie sciagac to zwykle juz zresetuje
No ale moze Twoj bedzie lepszy:-)
Pozdrawiam
Tomek
Gość

Re: telefony z edgem

Post autor: Gość »

ciekawe,a dużo osób chwali że takie dobre...dzięx
kicia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-01-08, 15:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: telefony z edgem

Post autor: kicia »

Ja łącze się z internetem w zestawie bluetooth + nokia 6230 i wszystko działa bezproblemowo, żadnych resetów i zawieszek.
Gość

Re: telefony z edgem

Post autor: Gość »

no to mi sie taki marny trafil:( a chodzi Ci EDGE? jak nie chodzi to sie nie zawiesza.
a mozesz mi Kiciu napisac tu lub na [email protected] jakie masz w niej oprogramowanie? wyswietli sie gdy wystukasz *#0000#
za kazdym razem w serwisie inne mi instaluja, choc to niewiele zmienia
Pozdrawiam
Tomek
~gość

6230i

Post autor: ~gość »

Telefon nokia6230i działał szybko na edge i nie zawieszał się. Było to do momentu kiedy nie zmieniłem softu-(wgranie j.polskiego) od tamtej pory nie mogłem się połączyć ani przez irdę ani przez bluetooth nawet do przesyłania danych między telefonami. po kilku próbach wgrania innego softu bluetooth zadziałał lecz modem edge/gprs wyłączał się po kilkunastu sekundach i telefon zrywał łączność.
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

To napisz jaka miales wersje softu na ktorym dobrze CI to chodzilo... wpisz *#0000# i sie wyswietli... mialem v03.50, v03.62, v.03.40 i na wszystkich zle dziala
ciekawe jest tez to, ze soft nie podlega gwarancji... kupilem telefon by laczyc sie z netem i nie moge go zwrocic, choc nie dziala...
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

glupote napisalem... wyswietli sie obecna wersja, ale moze wiesz jaka byla poprzednio???:)
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

transfery

Post autor: tracer.on »

Jakie osiągacie transfery używając telefon i bluetooth?? :?:

Dajcie znać czy lepszy transer jest przez kabel czy bluetooth??? :?:

Chodzi o EDGE
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

kabla nie mam, laczylem sie przez bluetooth i IRDA, nie zauwazylem wiekszej roznicy poza ta, ze bluetooth wygodniejszy... pytalem o to na http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=768
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:29 przez Tompey, łącznie zmieniany 1 raz.
~gość

Re: telefony z edgem

Post autor: ~gość »

poprzednia wersja 3.40 ale z softem angielskim o2. działał gprs/edge(5,5kBs/20kBs) ale zawieszał się i wyłączał na karcie ery. Po zmianie softu era działała a nie działał modem. pozbyłem się go.
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

dzieki za odpowiedz. czyli nie tylko ja mam takie problemy... chyba tez bede musial sie pozbyc, jak nie zrobia... kupilem telefon by dobrze laczyc sie z netem i nie moge... cwaniaki z Nokii zabezpieczyli sie i gwarancja nie obejmuje softu, wiec nie mozna oddac.
pozdrawiam
~Gość

Re: telefony z edgem

Post autor: ~Gość »

Więc reklamuj go jako uszkodzony sprzęt-zepsuty modem. Telefon nie jest sprawny a Ty nie możesz mieć gwarancji że to wina softu-przecież się na tym nie znasz a oni Ci nie udowodnią że wina softu.
Tompey

Re: telefony z edgem

Post autor: Tompey »

reklamowalem i mowilem jakie sa objawy. z serwisu oddawali z raportem, ze zmieniono soft i telefon jest sprawny... tyle, ze pozniej znow to samo bylo. sprobuje zmusic ich by napisali, ze modem niesprawny... moze pojde tam z laptopem, niech oddajac pokaza mi, ze dziala jak nalezy;)
telefon mozna oddac, czy wymienic po 4 naprawach istotnych, a zmiana softu taka nie jest.
xen

Re: telefony z edgem

Post autor: xen »

czyli z 6230 trzeba uważac przy kupnie,eh........
ODPOWIEDZ