Win98 Wlan SE GC79

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
witboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-06, 16:22
Lokalizacja: Łódź

Win98 Wlan SE GC79

Post autor: witboj »

Witam,
Czy ktoś może pomóc w takiej sprawie. Połaczyłem Sony Ericcsona z siecią Linksys WAG 200G (neostrada). Wszystko pięknie działało. Drugiego dnia też. Ale potem dłuzszy czas nie używałem połączenia i zrobił się problem - laptop zaraz po włożeniu karty uruchamia sieć bezprzewodową, pokazuje , że się połaczył, sygnał super i w ogóle OK, a internetu nie ma... Właczam, wyłaczam, wyjmuje kartę, włączam laptopa od razu z włożona kartą, za którymś razem sie udaje i jest znowu OK, ale nie mogę wyczuć dlaczego, za którymś razem łapie. No i jak następnego dnia używam połączenia - jest ok, ale jak więcej niz 3 dni przerwy, to juz znowu internetu nie ma (tzn. niby łączy, sieć ma dobry zasięg, a internetu nie ma)
Próbowałem na naładowanej i rozładowanej bateri, z zasilaczem i bez, no nie mam pomysłu dlaczego na tych samych ustawieniach przestaje działać tylko dlatego, że nie łacze się z siecią przez kilka dni Sama sieć nie ma żadnych zabezpieczeń tego typu i drugi laptop z wbudowanym Wi-Fi i XP nie ma takich problemów wcale, na tym laptopie i na zwykłym stacjonarnym internet chodzi, a przez GC79 nie chodzi...

Podsumowując - wyłączam komputer połączony z siecią (wszystko super działa) , zostawiam go trzy dni, włączam - niby wszystko ok, zasięg super, sieć chodzi, inne kompy działają ok, a internetu nie ma. Zostawię komputer na 1 dzień - internet jest zaraz po włączeniu kompa, czy z włożona kartą, czy jak ja włożę po uruchomieniu systemu.

Edycja: Moderator ->sardo nunspa

Po przeczytaniu innych postów sprawdzam jeszcze jedno, bo dotarło do mnie, że to może www nie chodzi, a nie internet i zastanawiam się nad wpisaniem na stałe jakis serwerów DNS. Jakie to numery np?
Na razie nie mogę zweryfikowac teorii, no bo skoro wczoraj działa to dziś tez chodzi... musze poczekac tak ze 3 dni...

Dodam jeszcze, że programy zachowują się, jakby internet działał. Np. antywirus AVG samoczynnie próbuje pobrać aktualizację (a nie robi tego jak nie ma sieci) ale mu się nie udaje.

Nie pisz jednego posta pod drugim.Korzystaj z opcji Obrazek Moderator ->sardo nunspa
GlobeTrotter GT MAX
T-Mobile ale ?miga w Plusie :-)
Acer Aspire 3610
A na codzie? ... Neostrada :-)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Win98 Wlan SE GC79

Post autor: sardo nunspa »

Ponieważ temat dotyczy ewidentnie WLAN przenoszę temat do Internet radiowy. Uważam, że użytkownik prędzej w tym sub forum uzyska odpowiedź. Proszę go na razie nie przenosić, Gdy temat zostanie wyczerpany, przeniosę go do Modemy GSM

Po pierwsze tu masz instrukcje w PDF po polsku, są tam opisy najczęściej spotykanych problemów z GC 79.
Wydaje mi się, że najprostszym rozwiązaniem będzie restart Routera. Jest tam taki guzik, pisze przy nim reset, naciskasz dwie sekundy – restartujesz router, pięć sekund – restartujesz router przywracając ustawienia fabryczne. Jeszcze prościej wyjmij zasilanie z routera na 5 sekund. Ja tak robię jak mi się APek wiesza.
Jeżeli to nie zadziała spróbuj wyłączyć zerową sieć bezprzewodową w windowsie (poszukaj na forum Internet radiowy – MaxFM opisywał jak to zrobić).
Następna sprawa Win98 ma już 9 lat może trzeba mu jakąś łatkę.
Kiedy nie będzie Ci chodził net spróbuj pingnąć router, a jak zadziała to jakąś stronę w sieci.
Latka lecą...
witboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-06, 16:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Win98 Wlan SE GC79

Post autor: witboj »

dzięki, instrukcję obsługi mam i czytałem.

Router jest Ok, w tym samym czasie drugi laptop i komputer stacjonarny smigaja aż miło na tym samym routerze.

Wszystkie łatki do Win98 mam, więcej nie ma i nie będzie, bo MS zaprzestał wsparcia, sterowniki najnowsze.
GlobeTrotter GT MAX
T-Mobile ale ?miga w Plusie :-)
Acer Aspire 3610
A na codzie? ... Neostrada :-)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Win98 Wlan SE GC79

Post autor: sardo nunspa »

witboj pisze: Router jest Ok, w tym samym czasie drugi laptop i komputer stacjonarny smigaja aż miło na tym samym routerze.
No i właśnie wtedy go restartnij pomimo że wi-fi działa na innych kompach.
Latka lecą...
witboj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2006-11-06, 16:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Win98 Wlan SE GC79

Post autor: witboj »

Witam, problem nieaktualny, SE to wielkie g... i tyle, po zmianie karty wszystko działa OK
GlobeTrotter GT MAX
T-Mobile ale ?miga w Plusie :-)
Acer Aspire 3610
A na codzie? ... Neostrada :-)
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Win98 Wlan SE GC79

Post autor: sardo nunspa »

Nie wszyscy są tego samego zadania. tak jak zapowiedziałem przenoszę do modemów
Latka lecą...
ODPOWIEDZ