Wiesza się laptop gdy modem pracuje, prośba o pomoc

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mampir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-04-11, 19:27

Wiesza się laptop gdy modem pracuje, prośba o pomoc

Post autor: Mampir »

Na początek witam wszystkich chciałem powiedzieć że forum to znam już od dawna, ale wszystko czego potrzebowałem znajdywałem czytając bez potrzeby pisania z mojej strony postów dlatego patrząc na mój status konta można wywnioskować że dopiero co się zalogowałem i od razu piszę od rzeczy :) ale niekoniecznie, dodam że odpowiedzi na swój problem szukałem i dojść dużo rzeczy ciekawych znalazłem, ale nie do końca.

Ale przejdźmy do rzeczy od jakiegoś czasu jestem posiadaczem modemu Globetrotter Option Vodafone takiego jak np. ten http://www.allegro.pl/item179534341_179534341.html do tego karta Simdata i oczywiście program iPlus Manager najnowszy. Plus laptop taki jak ten http://www.allegro.pl/item183163930_ide ... _wifi.html

A teraz o problemie coś napiszę :), a mianowicie gdy łącze się przez iplus managera z netem i dioda w modemie mryga to mogę włączyć GG i śmigać na nim przez parę godzin nawet, ale gdy tylko chcę włączyć jakąś strone WWW lub też zrobić coś co chyba spowoduje skorzystanie z większej siły łącza, a co za tym idzie zapali diodę na stałe to cały laptop się wiesza i nic nie mogę zrobić tylko reset laptopa mi pozostaje i tak w kółko czyli jednym słowem chodzenie po WWW nie wchodzi w grę :(

Szukałem odpowiedzi na mój problem, ale albo nie ma albo ja tak szukam :) :( dlatego też proszę Was o pomoc może ktoś wie czemu gdy dioda się pali na stałe tak się dzieje z moim sprzętem i netem oraz wie jak to można rozwiązać lub też ma jakieś sugestie co do tego tematu ?
gebus12
Stały użytkownik forum
Posty: 126
Rejestracja: 2007-04-11, 06:38
Lokalizacja: Milówka(okolice Zywca)

Re: Wiesza się laptop gdy modem pracuje, prośba o pomoc

Post autor: gebus12 »

Najpierw sprawdź w innym laptopie. Jeżeli tam działa to wszystko jasne - problem z kompem.
Jeżeli nie to sprawdź z inną kartą.
No a jeżeli dalej się wiesza to daj modem do naprawy
NewWalk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 296
Rejestracja: 2007-02-27, 11:17

Re: Wiesza się laptop gdy modem pracuje, prośba o pomoc

Post autor: NewWalk »

gebus12 pisze:Najpierw sprawdź w innym laptopie. Jeżeli tam działa to wszystko jasne - problem z kompem.
Jeżeli nie to sprawdź z inną kartą.
No a jeżeli dalej się wiesza to daj modem do naprawy
prosta rada ale bardzo słuszna :)

jeszcze dodam, że możesz spróbować zaktualizować oprogramowanie modemu.
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: Wiesza się laptop gdy modem pracuje, prośba o pomoc

Post autor: Jojo »

Może masz jakieś wirusy które zawieszają laptopa, jest to możliwe. A mam takie pytanie co do tego modemu Globetrotter Option Vodafone. czy on posiada WLAN?
Od poczatku miałeś taki problem z tym zawieszaniem?
Elektroniczna rewolucja
ODPOWIEDZ