czegos takiego jeszcze nie widzialem(bc huawei e620)

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
simlacik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-14, 23:37

czegos takiego jeszcze nie widzialem(bc huawei e620)

Post autor: simlacik »

Witam
mam dziwny problem z blueconnect w Poznaniu. Modem huawei E620 na laptopie fujitsu siemens (ten co go dawali za 1pln). winda xp.
modem nawiazuje polaczenie, chmurka na dole pokazuje ze polaczony z predkoscia 1.8 MB potem standardowo po jakims czasie sie rozlacza, jak chce drugi raz polaczyc to wyskakuje ze nieznany telefon komorkowy, pyta czy chce przeprowadzic wyszukiwanie, jak dam tak to przeszuka ale modemu nie znajduje, po kiklu minutach da sie polaczyc bez ponownego wyszukiwania nawet. Najdziwniejsze jest jednak to ze tworza mi sie nowe polaczenia wszystkie nazywaja sie user i potem numer np.user452662. nie wiem kiedy dokladnie one powstaja, wszystkie maja przypisany modem huawei, we wlasciwosciach numer telefonu to 0 (zero) i nie da sie za ich pomoca polaczyc.

Po kilku, kilkunastu kolejnych polaczeniach laczy sie juz tylko z predkoscia 236kB.

uzywam bc managera.
Prosze jak ktos wie co jest przyczyna takiego zachowania, szczegolnie tych nowo powstajacych polaczen niech napisze.
Ps. nie kontaktowalem sie z era jeszcze.
Pozdrawiam forumowiczow. :D
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: czegos takiego jeszcze nie widzialem(bc huawei e620)

Post autor: Jaco »

Złapałeś jakiegoś dialera i robi co chce.Przeskanuj kompa dobrym programem anywirusowym i anty dialerowym.Zamiast aplikacji stwórz sobie dial-up.Bedzie po problemie.
simlacik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-04-14, 23:37

Re: czegos takiego jeszcze nie widzialem(bc huawei e620)

Post autor: simlacik »

Dzieki wielkie!
przypuszczalem ze moze to byc taki syf.
Czy mozesz polcic jakies konkretne programy?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: czegos takiego jeszcze nie widzialem(bc huawei e620)

Post autor: Jaco »

Poszukaj.Ja używam AVS inni Avast.Te są darmowe.Popatrz tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... =antywirus
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t ... =antywirus
ODPOWIEDZ