blueconnect na telefonie

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mat

blueconnect na telefonie

Post autor: mat »

Czy jest możliwość zakupienia z ery samej karty sim z blueconnect i łączyć się za pomocą telefonu który ma gprs (lub edge jak jest do tego wymagane)?
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: blueconnect na telefonie

Post autor: Vipera »

mat pisze:Czy jest możliwość zakupienia z ery samej karty sim z blueconnect i łączyć się za pomocą telefonu który ma gprs (lub edge jak jest do tego wymagane)?
Najlepiej zapoznaj się z warunkami aktualnych promocji Ery.
Podaję jeden z linków:
http://www.blueconnect.pl/index.php?id= ... ction=korp
Strona główna Blueconnecta : http://www.blueconnect.pl
W zasadzie gdy już będziesz miał kartę sim z aktywną usługą, to praktycznie sam telefon wystarczy. Wystarczy go jedynie podpiąć do kompa.
Sprawdź jednak wcześniej jak wygląda w Twoim rejonie zasięg ery.
Najlepiej jak byś był w zasięgu BTS-a z EDGE.
W innym przypadku (normalny zasięg Ery) będzie to jedynie GPRS (do sprawdzenia poczty czy też GG wystarczy, ale mół straszny).
Pozdrawiam i Wesołych Świąt!
pawel powiat mlawski

Re: blueconnect na telefonie

Post autor: pawel powiat mlawski »

Ja mam wykupiona taryfe data od kwietnia(umowa i karta sim) .
Czyli mam bluconnecta na telefon, po zmianie telefonu (z philipsa 530)na nokie 6020 transfer wzrosl mi z 6kB/s do 18kB/s
Place 122 brutto miesieczniecznie
Teraz w erze mozesz kupic modem gprs/edge za 99 zl a w innych sieciach za 1zl
Niestety jestem zdegustowany brakiem jednoczesnej promocji na modemy pcmcia dla stalych abonentow, to powoduje ze osobiscie szczerze polecam inne sieci: o ile tylko zapewnia ci edge dla twojego obszaru.
Internet jest tanszy u plusa i u idei niestety tez
W przyszlosci, czyli za 1,5 roku zmienie operatora na te usluge jak i na pozostale 4 komorki ktore posiadam.

Pozdrawiam
Pawel

PS w kwietniu autoryzowane sklepy ery z mojego regionu kierowaly mnie do innych okolicznych miast - po karte sim, wyborne nieprawdaz??
Jak widze do dzisiaj edukacja w tym zakresie kuleje
irenecki

Re: blueconnect na telefonie

Post autor: irenecki »

IREK.WITAM .co tu mówić.od listopada.2005 mam ten cały blue connect,za cene 750pl+50 aktywacja przy 1abonament.SIEMENS ES75 EDGE/GPRS.(wejście do połączenia z usb szfankuje już po kilku włożeniach przewodu) być może w miastach i na obrzerzach miast jest to w miarę urzyteczne rozwiazanie.w moim przypadku wypada powiedzieć że jest to badziewie najgorsze z możliwych mówie o szybkości gprs.(niech sobie ktoś wyobrazi że plik 1.56 m.b morzna zciagać ok 40 min na dodatek rozłączy się ok 3-6 razy w tym czasie)a jeśli chciałbyś przesiedzić kilka godzi na necie naszykój sie na bardzo czeste wciskanie połącz.choc nie zalerzy mi na szybkim ale szybkość transferru kiedy spada do 0,60 kb na sekunde morze to załamać. do przekażnika ery ok 4km.ponatto w firmie tej brak jakiej konkretnej pomocy technicznej.tylko znikome podpowiedzi.! jest cacy jak komu sie trafi ze dobrze to lata w tedy ok.jednak jeśli mieszka ktoś nie co dalej najpierw niech to rozwarzy bo pużniej będzie kloł i rzałował,niech pużniej sprubuje znależdż jakaŚ pomoc u operatora śmiechu warte.nie wiem morze i jest jakaś stronka w necie ale ja jeszcze nie znalazłem.jak ktoś zna niech poda.z g. dzieki nr gg.9440847i dzieki takiemu czemuś sieć ta kolejnego klijeta z 3tel.choć blucc.pewnie nie da sie i trzeba 24 miechy bulić.
ODPOWIEDZ