zakłócenia z gc-89 w głosniku notebooka

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

zakłócenia z gc-89 w głosniku notebooka

Post autor: Sławek' »

Witam, mam problem z kartą gc-89 i notebookiem TOSHIBA SATTELITE M-60, gniazdo PCMCIA jest umieszczone z prawej strony urządzenia, blisko dosyc sporych i nieźle grających jak na laptopa głośników HARMAN/KARDON, po zalogowaniu do usługi GPRS/EDGE zakłócenia w prawym głośniku po jakimś kwadransie doprowadzaja do szaleństwa, nic nie daje ściszenie czy inne metody pobycia się dźwięku, problem rozwiązuje jak na razie tylko antena zwenętrzna. Po podłączeniu anteny zew. jest ok. Ale co zrobic aby nie wozić ze sobą anteny, a pozbyć się zakłoceń ? Czy do GC-89 można gdzies kupić i wcisnąć taką mała antenkę jak w gc-85 ? Niestety w gc-89 gniazdo jest inne i ta fabryczna od gc-85 nie pasuje. A może jest jakis inny sposób na pozbycie sie tego rezonansu ? Co dziwne dotknięcie ręką głowicy modemu wycisza zakłócenia ale nieźle trzepie.

Pozdrawiam,
Sławek

PS. poprzednio używałem gc-89 z acerem 5021 wlmi i tam nie było żadnych roblemówm, za to głosniczki grały jak pc speaker z obudowy pc-ta.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: zakłócenia z gc-89 w głosniku notebooka

Post autor: zDaleKi »

Nie wiem czy w tym przypadku to zadziała, ale gdzieś czytałem, że czasem tego
typu problemy są spowodowane włączeniem mikrofonu w panelu sterowani głośnością.
Sprawdź to i spróbuj wyłączyć zarówno dla opcji odtwarzania jak też
profilaktycznie dla opcji zapisu i zobacz czy coś się zmieni.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Sławek'
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-01-07, 14:38
Lokalizacja: Poznań

Re: zakłócenia z gc-89 w głosniku notebooka

Post autor: Sławek' »

:-) aż wstyd sie przyznac :-), walczę z tym od 2 tygodni, chyba z 1000 pomysłów, a wystarczyło ściszyć potencjometrem na panelu notebooka głośność do "0". :-) wszystko robiłem a o tym zapomiałem, poprzednie notebooki miały ściszanie przez "FN" i jakiś wybrane klawisze, M-60 Toshiby ma stary analogowy poczciwy potencjometr, który na "0" nie daje zasilania na głosniki i porblem znika.

Podrawiam Wszystkich,
Sławek
Gość

Re: zakłócenia z gc-89 w głosniku notebooka

Post autor: Gość »

Sławek' pisze:Witam, mam problem z kartą gc-89 i notebookiem TOSHIBA SATTELITE M-60, gniazdo PCMCIA jest umieszczone z prawej strony urządzenia, blisko dosyc sporych i nieźle grających jak na laptopa głośników HARMAN/KARDON, po zalogowaniu do usługi GPRS/EDGE zakłócenia w prawym głośniku po jakimś kwadransie doprowadzaja do szaleństwa, nic nie daje ściszenie czy inne metody pobycia się dźwięku, problem rozwiązuje jak na razie tylko antena zwenętrzna.
Karty niestety wszystkie sieją, a to czy słyszysz to na komputerze czy nie - zależy od sposobu ekranowania w samym notebooku. Po podłączeniu anteny problem znika i jest to niestety jedyne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ