Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

yaro11 pisze:A co z TNI? ;)
Z TNI już będzie OK, bo Autor programu będzie linki podawał w sposób, który eliminuje ten problem.
A ten off-topic zapewne zostanie wydzielony z wątku o TNI ;)
Krzysztof
Awatar użytkownika
slobodan
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 155
Rejestracja: 2008-12-11, 19:42
Lokalizacja: Poznań

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: slobodan »

Chris-Kr pisze: <font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
A to pytanie trzeba zadać w innym wątku oraz w innym dziale tego forum.

[ Dodano: 2011-07-24, 14:47 ]
W uzupełnieniu:
Otwórz sobie mapę na stronie http://mapa.btsearch.pl/, to tam znajdziesz lokalizację pobliskich stacji bazowych.
Obrazek

Nadal nie mogę odgadnąć z jakim BTS'em jestem aktualnie połączony ? Screen powyżej ... :gwiazdki:

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2011-11-29, 21:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 21:33 przez slobodan, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

slobodan pisze:Nadal nie mogę odgadnąć z jakim BTS'em jestem aktualnie połączony ?
Twojego BTS-a po prostu jeszcze nie ma w bazie danych i dlatego się nie wyświetla.
Krzysztof
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: OT: Pobieranie plików z cache przeglądarki

Post autor: unpublished »

mój Firefox za każdym razem "ściągał" starą wersję, oczywiście pobierając ją z cache'a.
Kilkakrotnie spotkałem się z takim efektem, ale po raz pierwszy mi się to zdarzyło przy pobieraniu
To nie wina przeglądarki jako takiej tylko wbudowanego managera pobierania. Często nie weryfikuje crc/MD5, a skoro zobaczy że już jest pobrane to po co pobierać od nowa. Lisek przy ściąganiu via java robi jeszcze większe jajca. Można co prawda przy wychodzeniu z FF kasować cache bo to rozwiązuje problem, ale... Denerwowało mnie również to że, większość resume download jest niemożliwa (irytujące przy obrazach paro GB), nie wspomnę juz o stronach z "rapidów". Do tych ostatnich mam co prawda Jdownloader który jest the best jeśli chodzi o te sprawy, ale ma swoje wady jak każda zabawka oparta o jave (pamięciożerne i mułowate). Oczywiście można sobię zainstalować zewn. managera, ale firefox ma więcej bugów, o zwieszkach nie wspomnę więc....

Mimo sentymentu zmusiło mnie to zmiany przeglądarki. Mi osobiście najbardziej przypasował Maxthon 3. Przeglądarka ta, z silnikiem Trident'a 5 (IE9), jest naprawdę dość szybka i niezła, a do tego oferuje wiele przydatnych funkcji, jak tryb nocny, pełne resume downloadu, zrzuty obrazów, przechwytywanie muzyki, zintegrowany translator (przydaje się przy stronach z chińskim linkiem), cofanie przez przypadek zamkniętych zakładek, etc. To wszystko bez wtyczek działa w miarę sprawnie i stabilnie bez zwieszek. Nie chcę nikogo namawiać bo wiem co to przyzwyczajenie, ale spróbować warto.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-12-01, 00:21 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.60
W programie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje

Zmiany:
1. Przeniesiono część elementów z menu przycisku "Połącz" do menu górnego "Połączenie".
2. Dodano:
a) Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Wyślij komendę AT po rozłączeniu z internetem
b) Ustawienia -> Ogólne -> Połącz z internetem o godzinie
c) Ustawienia -> Ogólne -> Rozłącz z internetem o godzinie
d) Ustawienia -> Ogólne -> Wyłącz komputer o godzinie
3. Komenda Inicjująca modem została zmieniona z AT+CFUN=1,0 na AT+CFUN=1
4. Usunięto problem z automatycznym wpisywaniem PINu w modemach ZTE
5. Został usunięty operator GaduAir z USSD i APN.
6. Dodano informowanie o wyłączeniu czasowym komputera, komunikat z dźwiękiem będzie wyświetlany dwie minuty wcześniej.
7. Został dodany skrót "Wyłącz komputer o godzinie" do menu przycisku "Zamknij".
8. Dodano: menu górne -> Sieć -> Włącz pingowanie
9. Umożliwiono zmianę czasu po rozłączeniu przed automatycznym połączeniem:
Ustawienia -> Start programu -> Próbuj automatycznie połączyć...
10. Rozbudowano raport dotyczący komputera - sprzętu:
menu górne -> System -> System: Raport
Po utworzeniu można odczytać np. wiele informacji o modemie tu: Urządzenia (nie Komputer) -> Modemy
Umożliwiono kopiowanie fragmentów raportu (zaznaczanie kilku wpisów na raz przy pomocy przycisku Shift, kopiowanie: prawy przycisk myszki -> Kopiuj).

W związku z pytaniami pw informuję że można sprawdzać przy pomocy TNI jakie programy korzystają z sieci:
1. Menu górne -> Sieć -> Właściwości -> TCP -> Tabela
2. Dzięki możliwości snifowania można sprawdzić adresy IP (Sieć -> Sniffer) nadawcy i odbiorcy. Niektóre strony w necie wyświetlą dokładne informacje na temat adresów IP. Oczywiście dzięki snifferowi można też podglądać przesyłane dane.

PS. Podziękowania dla CHrisa-Kr za pomoc.
Pozdrawiam
Janek
piotreki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-29, 17:37
Lokalizacja: EPA

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: piotreki »

Witam,
czy jest jakas mozliwosc aby korzystac do laczenia sie z siecia tylko z TNI ?
Mam modem Huawei E180 i byl na nim program mobile partner ktory wczesniej zainstalowalem, pozniej sciagnalem od Was TNI i mi bardziej pasuje
ale po deinstalacji MPartnera nie moge sie z siecia polaczyc :(
Dodatkowo kiedy mam MP i TNI to nie moge korzystac z komunikacji AT
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

piotreki pisze:ale po deinstalacji MPartnera nie moge sie z siecia polaczyc
Po odinstalowaniu MP zainstaluj same sterowniki (najlepiej najnowsze z forum).
piotreki pisze:kiedy mam MP i TNI to nie moge korzystac z komunikacji AT
Musisz wyłączyć proces MP.
Nie pomagam na PW!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

piotreki pisze:Witam,
czy jest jakas mozliwosc aby korzystac do laczenia sie z siecia tylko z TNI ?
Mam modem Huawei E180 i byl na nim program mobile partner ktory wczesniej zainstalowalem, pozniej sciagnalem od Was TNI i mi bardziej pasuje
ale po deinstalacji MPartnera nie moge sie z siecia polaczyc :(
Problem jest spowodowany tym, że to Mobile Partner instaluje w komputerze sterowniki do modemu. Gdy odinstalowałeś M.P, to odinstalowałeś także sterowniki.
Sterowniki można zainstalować samemu ręcznie (do pobrania ze strony http://sterowniki.bez-kabli.pl/index.php?action=showprod), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mieć na komputerze zainstalowane oba programy i korzystać z nich naprzemiennie.
Mobile Partner nie jest tak uniwersalny oraz wszechstronny jak TNI, ale posiada pewne możliwości, jakich nie posiada TNI (np. połączenia głosowe oraz połączenia w trybie NDIS), więc najlepiej mieć je zainstalowane oba.
Dodatkowo kiedy mam MP i TNI to nie moge korzystac z komunikacji AT
Ponieważ oba programy korzystają z tych samych portów COM, więc w danej chwili możesz mieć uruchomiony tylko jeden z tych programów.
Jeśli MP sam się uruchamia po podłączeniu modemu, to najlepiej jest wyłączyć w modemie wirtualny CD-ROM, który to powoduje.
Można to zrobić na kilka sposobów, oto najprostszy i najbezpieczniejszy:

1. W górnym menu TNI klikamy: System > Menedżer urządzeń
2. Rozwijamy gałąź Stacje dysków CD-ROM/DVD
3. Prawym klawiszem myszki klikamy HUAWEI Mass Storage USB Device, a następnie LKM klikamy Wyłącz.

Od tego momentu mamy spokój z samoczynnie uruchamiającym się Mobile Partnerem.
Gdybyśmy chcieli wirtualny CD-ROM włączyć z powrotem, to czynimy to analogicznie, tylko klikamy Włącz.
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 19:15 przez Chris-Kr, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

Chris-Kr pisze:połączeni w trybie NDIS
Jeżeli modem udostępnia (sterowniki) to Windows 7 doskonale sobie radzi z połączeniem NDIS.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: krystianb »

wojteks pisze: to Windows 7 doskonale sobie radzi z połączeniem NDIS.
Dotyczy to niestety tylko nowszych modemów. Choćby Optiony do gtm380 włącznie nie są obsługiwane.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
piotreki
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2011-11-29, 17:37
Lokalizacja: EPA

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: piotreki »

Dzieki wielkie za podpowiedzi :)
Udalo sie, zainstalowalem same sterowniki i dziala, modem mam do AERO2 takze nic wiecej miec nie musze a TNI jak dla mnie super programik
:ok:
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

Prośba do janek222 Play ma nielimitowane pobieranie od godz. 24-9.Czy można by było uwzględnić w TNI te godziny w okresie rozliczeniowym?Chodzi mi oto,aby,limit nie był zliczany w tych godzinach.


P.S.
Proszę o pozytwne rozpatrzenie mojej prośby :D :D :D
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: unpublished »

yaro11 pisze:Prośba do janek222 Play ma nielimitowane pobieranie od godz. 24-9.Czy można by było uwzględnić w TNI te godziny w okresie rozliczeniowym?Chodzi mi oto,aby,limit nie był zliczany w tych godzinach.
Koncepcja słuszna, ale jestem za tym by godziny można było smemu definiować gdyż w zależności od sieci są one rózne.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

TNI 3.60d (wersja do testów): http://www.sklepy.ehost.pl/tni_test.zip?d
Plik programu top_netinfo.exe należy zastąpić plikiem z archiwum, w tym czasie program musi być wyłączony.

Zmiany:
1. Dodano możliwość zmian godzin taryfy nocnej:
Ustawienia -> Okres rozliczeniowy -> Początek / Koniec taryfy nocnej
Zmiana godzin może powodować nieprawidłowe zliczanie transferu nocnego z przed tej zmiany - to nie zostało jeszcze przetestowane.
2. Usunięto: Ustawienia -> Ogólne -> Wyświetlanie wielokrotności bajtów

yaro11 pisze:Czy można by było uwzględnić w TNI te godziny w okresie rozliczeniowym?Chodzi mi oto,aby,limit nie był zliczany w tych godzinach.
Chwilowo nie. Rozdzielenie transferów nocnego i dziennego w obecnej formie jest zbyt dużym obciążeniem dla procesora. Prawdopodobnie zostanie to zmienione ale nie w najbliższym czasie. W każdej chwili użytkownik może podejrzeć wykorzystanie transferu nocnego i dziennego klikając na "Statystyki" w górnym menu.
Pozdrawiam
Janek
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

TNI - zmiana ikonek?

Post autor: unpublished »

Witam,

Mam nieśmiałą propozycję, może by tak w TNI zmienić ikonki programu i zastąpić "komórkę" i "prostokącik" w tray czymś bardziej na czasie i fajniejszym? Myślałem nad czymś w rodzaju pendrive, ale raz że mało czytelny, dwa urządzenia obsługiwane przez program różnie wyglądają, więc nie ma co faworyzować. Starałem się więc <font color="#FF00FF"><b>»»znaleźć««</b></font> coś uniwersalnego tak by było zgodne z typem/rodzajem programu i tak by było od razu wiadomo o co chodzi.

Do postu załączam moje propozycje, Może ktos ma ciekawsze?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-12-11, 02:51 przez unpublished, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: TNI - zmiana ikonek?

Post autor: Chris-Kr »

unpublished pisze: Do postu załączam moje propozycje
Ale mnie te ikonki bardziej kojarzą się z WiFi niż z internetem komórkowym.

[ Dodano: 2011-12-04, 17:05 ]
Właśnie zauważyłem, że nie da się zamknąć TNI klikając PKM w ikonę programu na pasku zadań. Polecenie "Zamknij" prostu to nie działa.
Krzysztof
bizon69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-13, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: bizon69 »

janek222 pisze:Do pobrania (pierwszy post) nowa wersja 3.60
W programie »Top NetInfo« od wersji 2.27 istnieje możliwość aktualizacji:
menu górne -> Informacje -> Aktualizacje
Mam pytanko czy w nowej wersji możesz opracować jakąś metodę na modem Nokia 21M-02 i automatyczne wznawianie połączenia w trybie NDIS?
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

bizon69 pisze:możesz opracować jakąś metodę na modem Nokia 21M-02 i automatyczne wznawianie połączenia w trybie NDIS?
Proszę o dokładniejszy opis czyli np:
1. Czy za pomocą TNI łączysz się z powodzeniem w trybie NDIS (TNI nie obsługuje jeszcze trybu NDIS Nokii...) ? Jeżeli tak to jak to robisz?
2. Na czym polega to rozłączenie, jakie są objawy? Sama utrata transmisji czy rozłączenie połączenia?
3. W systemie są uruchomione jeszcze jakieś inne managery?
4. Jest ustawione automatyczne wznawianie połączenia i nie działa a przycisk Połącz łączy?
yaro11 pisze:Prośba do janek222 Play ma nielimitowane pobieranie od godz. 24-9.Czy można by było uwzględnić w TNI te godziny w okresie rozliczeniowym?Chodzi mi oto,aby,limit nie był zliczany w tych godzinach.
Jest szansa że niedługo się coś zmieni.
Pozdrawiam
Janek
yaro11
Stały użytkownik forum
Posty: 120
Rejestracja: 2009-11-22, 11:06
Lokalizacja: stąd

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: yaro11 »

Jest szansa że niedługo się coś zmieni.
Super :brawa: .TNI jest teraz bardzo popularne wśród użytkowników internetu bezprzewodowego,a myślę,że będzie numerem 1.
Może zrobimy jakąś ankietę np.za pomocą jakiego programu łączysz się z netem? ;)
Pozdrawiam.
bizon69
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-10-13, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: bizon69 »

Nie, nie łączę się dlatego moja prośba o uwzględnienie tej Nokii w TNI i wznawianie połączenia w trybie NDIS.
Używam jej do Aero2 więc rozłączanie regularnie co godzinkę jest :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: zDaleKi »

yaro11 pisze:TNI jest teraz bardzo popularne wśród użytkowników internetu bezprzewodowego,a myślę,że będzie numerem 1.
Pracuje nad tym Janek a i my staramy się mu w tym pomagać jak możemy. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
huhu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 17:10
Lokalizacja: wawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: huhu »

witam,
posiadam modem z playa huawei e173 oraz karte aero2, używając mobile partnera połączenie działa (po upgradzie firmware'u), ale za diabła nie mogę ustanowić połączenia w Top net info... Chciałbym używać tego programu, bo ma bardzo dużo ciekawych funkcji...
Dodam iż próbowałem różnych wersji aplikacji, obecnie sprawdzam wersje 3.60d a mój system to win7 prof 64-bitowy...
opisze moje ustawienia, gdyż troche nie chce mi się screenów robić:
na pierwszej zakładce połączenie mam: NDIS (tylko niektóre modemy Huawei)
modem wykrywany jest prawidłowo:HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem #3
APN: darmowy, nr:*99***1#
zakładka komunikacja AT i PIN:
port też chyba ok:COM17: Port HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM17)
komunikacja at włączona, zaznaczone także opcje wyświetlacj operatora i technologie, siłę sygnału oraz bts, oraz używaj CGREG zamiast CREG
w zakladce gprs/umts mam ustawione:
preferowany umts/hsdpa, pasma pracy wszystkie.
Przy próbie połącznia mam wyświetlane następujące informacje:
status połączenia:nieaktywne
Parametry połączenia 26017 UMTS,
Tryb modemu NDIS,
Modem: Huawei
Moc sygnału: -79dBm, 54%, CSQ 17,
CID 39005, 5 - S SE (pd -ws), LAC: 50001
czyli dostaję informacje i sieci i nadajnikach, ale nie mam internetu.
Nie wiem co może stanowić problem, ale będe wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam,
Artur
Dj Seghide
Użytkownik forum
Posty: 45
Rejestracja: 2011-01-26, 20:33
Lokalizacja: DALEKO

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Dj Seghide »

Sprawdź czy w tle jednak nie pracuje Play Online bądź Mobile Partner
A poza tym to chyba nie miejsce na takie pytania. Taka drobna uwaga od moderatora innych forów... xD

A żeby nie było że post nic nie wnosi. TNI coraz fajniej się rozwija i tak jak wyżej wspomniano staje się numerem jeden wśród użytkowników mobilnych urządzeń. I to ze względu na jego uniwersalność(masa funkcji).

Pozdrawiam!
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

huhu pisze:na pierwszej zakładce połączenie mam: NDIS (tylko niektóre modemy Huawei)
Spróbuj przełączyć na tryb RAS. Tryb NDIS w modemach Huawei został testowo dodany dopiero w ostatnich dniach i może jeszcze nie działać tak jak powinien, zwłaszcza w Win7 64-bit.
U mnie modem E173u-2 (bo taki chyba masz) w trybie NDIS działa poprawnie pod WinXP, ale nie mam okazji sprawdzić, czy działa z kartą operatora Aero2.
Krzysztof
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: wojteks »

huhu pisze: NDIS (
Sprawdź na RAS.
Nie pomagam na PW!
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: janek222 »

huhu pisze:NDIS (tylko niektóre modemy Huawei)
To jest nowa funkcja jeszcze w fazie testów. Najlepiej w tej chwili ustawić: Ustawienia -> Połączenie -> Ras (Standard).
Później należy wybrać połączenie: Ustawienia -> Połączenie -> Wybierz - edytuj połączenie
Dj Seghide pisze:coraz fajniej się rozwija
Dzięki
Chris-Kr pisze:Spróbuj przełączyć na tryb RAS
Trochę jestem za wolny ;)
Pozdrawiam
Janek
huhu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2011-12-06, 17:10
Lokalizacja: wawa

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: huhu »

wiem, że temat nie do końca właściwy, ale szukając pomocy trafiłem tutaj, a są tu <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> osoby mocno zorientowane w tej tematyce:)
Probując uruchomić top net info chyba cos przekombinowałem:/
teraz nie działa mi połączenie przez play online, jak próbuje się łączyć dostaje blue screena co jest dość niepokojące... boję się czy nie uszkodziłem w jakiś sposób modemu...
Próbowałem też już odinstalowywania play online oraz, przywracania systemu do stanu sprzed kilku dni, gdzie tej aplikacji nie bylo jeszcze w systemie, a przywracanie czyści tez rejestr.
W żaden sposób nie mogę uruchomić instalatora play online przy podłączeniu modemu, czy zmiana firmware mogła mieć na to wpływ?
Zainstalowałem jakąś wersje play z internetu, ale jakby się inaczej trochę zainstalował, wcześniej po instalacji miałem kartę sieciową połączenie szerokopasmowe czy jakoś tak, teraz nic takiego nie mam, mam HUAWEI Mobile Connect - 3G Application Interface (COM10) oraz HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM11) i jeszcze jako pamięć przenośna.
Jednocześnie aplikacja Play Online pokazuje siłę sygnału i sieć WCDMA PL17 czyli aero.
W opcjach ogólnych tej aplikacji nie ma możliwości przełączania pomiędzy trybem ras i ndis.
Top net info tez wykrywa modem jako HUAWEI Mobile Connect - 3G Modem oraz port do komunikacji: COM11: Port HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM11) i też pokazuje sieć jako UMTS 26017, moc sygnału -75dBm, 61%, csq 17, i również informacje o bts podobnie jak wczesniej. Jednak próba połączenia również skutkuje blue screenem.
Poza zmiana firmware po ktorej play online i zabawą z top net info nic raczej z modemem nie zmieniałem. Zastanawia mnie czy problemem jest sam modem, czy moj system... ale skoro przywrociłem system do stanu z przed instalacji play online to moze jednak cos z modemem jest nie tak...
Sorki za zaśmiecanie forum, ale potrzebuje pomocy, a nie mam juz pomyslu co moge jeszcze zrobic
Artur

[ Dodano: 2011-12-06, 21:19 ]
Dla potomnych, Play online można zainstalować bezpośrednio z modemu, gdy włożona jest karta sim playa... wrzuciłem sim play'a, zainstalowałem aplikacje z autorunu, i przy próbie połączenia znów blue screen... i nadal nie da się przełączać trybu ras i ndis...
Sprawdziłem pare komend AT z top net info, reset działa 'włączony jest tylko sam modem' też, włączony jest modem i wirtualny CD-Rom również, włączony tylko port Application Interface, nie działa natomiast 'włączone są wszystkie urządzenia', wszędzie była odpowiedź ok, a tu jest ERROR i nic więcej...
Moje pomysły się już kończą, ale mogę w sumie jeszcze spróbować całość odpalić na innym kompie, jeśli nie zadziała tzn że coś jest nie tak z modemem...
A kupiłem go właśnie do AERO2;/

Hmm, przetestowałem właśnie karte sim na htc desire, działa bez zarzutu, choć nie pokazuje zasięgu sieci...
zainstalowałem też modem na kompie kolegi i uff jaka ulga, że modem działa, zarówno z kartą playa, jak i z aero2... Czyli występuje jakiś konflikt sprzętowy lub programowy u mnie na lapku, tylko jak go rozwiązać? bo nie mam zamiaru system przeinstalowywać, żeby modem mi zaczął znów działać... Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...
Pokombinowałem troche, obejrzałem pliki zrzutu pamięci pogrzebałem w necie i okazuje się, że problem stanowiła zainstalowana na komputerze aplikacja connectify... po jej odinstalowaniu play online działa, Top net info również, tutaj problem stanowiła śmieciowe connectify:P
Może komuś kiedyś się to przyda.
Pozdrawiam
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Chris-Kr »

huhu pisze:okazuje się, że problem stanowiła zainstalowana na komputerze aplikacja connectify...
No, to moglibyśmy sobie zgadywać jeszcze długo ;)
Krzysztof
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Nowy program do wybierania połączenia... Top_NetInfo

Post autor: Maciek764 »

Dziwne, ja mam Connectify i wszystko działa, dial-upy, TopNetInfo, kablowo, bluetoothowo... Z tym, że odpalam ją tylko jak jej potrzebuje, nie lubię mieć zbędnych usług/programów w tle.
Awatar użytkownika
unpublished
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2011-11-17, 02:38
Lokalizacja: Warszawa

TNI i szybkość transferu ?

Post autor: unpublished »

Witam,

Czy może ktoś wie czym spowodowany jest spadek szybkości transferu jeżeli chodzi o TNI? Gdy używam softu orange (tfu) free mam transfer rzędu 521kB/s (przy G3), natomiast korzystając z TNI (te same pliki, te same servery, modem w tym samym miejscu i taki sam zasięg sieci) mam transfer max 240kB/s przy wymuszonym G3. Ogólnie nawet same strony jakoś dłużej i bardziej zamulenie się otwierają. Czym to może być spowodowane i co ewentualnie pozmieniać? Nie ukrywam że wcześniej nie zwróciłem na to uwagi i nie wiem czy problem powstał z nową wersja TNI czy było tak u mnie od zawsze.

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ