To co na chwilę obecną wybrać (w edge) ?

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
miszka

To co na chwilę obecną wybrać (w edge) ?

Post autor: miszka »

Jak w temacie, Blueconnect, iPlus czy Orange.
Warunki:
1) Białystok i okolice
2) praca w Edge
3) modem w ludzkiej cenie, do 100zł
4) oferta dla firm

Liczę na pomoc za którą z góry dziękuję
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: To co na chwilę obecną wybrać (w edge) ?

Post autor: Czarek88lol »

hmm... no wiec powiem Ci tak:P jestem posiadaczem modemu ed77 w ofercie Orange - Business Everywhere EDGE/WLAN płace 120zł miesięcznie... z początku było nie najgorzej, tzn nie było rewelacji ale szło wytrzymac:p chciałem tylko dokupic antene zewnetrzna kierunkową i nie było by zle;) transfer miałem przy sciaganiu plikow w granicach 5-8kb/s, tak o 3 w nocy transfer dochodził do 20kb/s... teraz jest juz gorzej:P transer przy sciagniu plikow mam 2kb/s:p nie idzie wytrzymac;/ wczoraj dzwoniłem z reklamacją do BOK i zobaczymy jak będzie... najpierw sie powinnas zorientowac w zasięgu, jak daleko od CIebie jest nadajnik obslugujacy edge... ceny modemow i abonamentu mysle ze w kazdej sieci powinny byc podobne;) 3maj sie;) pozdrawiam;)
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: To co na chwilę obecną wybrać (w edge) ?

Post autor: chris »

Po pierwsze - zobacz na mapy zasięgu wszystkich operatorów. Czy w miejscach , gdzie będziesz korzystać z internetu jest zasięg EDGE. Linki do mapek zasięgu znajdziesz tutaj na forum

Jeśli przeważnie będziesz korzystać w jednym miejscu - w domu , pracy to sprawdź który operator ma najbliżej BTSa obsługującego EDGE. Od odległości od nadajnika będzie mocno zależeć jakość transmisji.
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

Re: To co na chwilę obecną wybrać (w edge) ?

Post autor: Miszka01 »

Miszka !!!
Jestem z Białegostoku. Polecam Blueconnecta, smiga rewelacyjnie. Nie polecam Orange Bubla

Pozdrawiam Miszka01
ODPOWIEDZ