Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: MaciekAdv »

Witam mam modemik USB Comander EDGE i mam zamiar dokupic wspomniana w temacie antenke, moje pytanie brzmi czy bede potrzebował zasilacza do tego modemiku? Czy zasilanie z portu USB mu wystarczy jak podłącze ta antene?
(W modemie jest mozliwosc podłaczenia zasilacza)
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
Awatar użytkownika
tracer.on
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 188
Rejestracja: 2005-11-15, 10:47
Lokalizacja: Mazury

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: tracer.on »

Mam taką konfigurację. Pierwsze odpalanie i wywalało mi co godz. zwiech kompa i reset. Po wysłaniu modemu do serwisu i naprawie <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> wszystko ok czasami zerwie ale po kilku-kilkunastu godz. zasilacza nie mam ale jest wskazany.
Zobaczę jak to dalej będzie śmigać na razie jest ok. bez zasilacza.
sprubój bez zawsze możesz dokupić zasilacz.

A jak u ciebie chodzi ten modem.
Awatar użytkownika
MaciekAdv
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 160
Rejestracja: 2006-02-19, 12:58
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: MaciekAdv »

A jak transfer sie zachowuje po założenie tej antenki???
Jest stabilny np. przy sciaganiu plikow, bo mi bez anteny(tylko z ta mala dołaczna do moedmu) skacze i własnie dlatego mam zamiar ja zakupic.
A co do modemu to mnie standardowow wywala raz dziennie przy połaczniu non stop 12-16h na dobe. Poza tym smiga.
MaciekAdv:iPlus EDGE na Comander
Kom. Nokia 6021
wikara1

kto konkretni odpowie na ten temat

Post autor: wikara1 »

co wy nato??????

czegoś tu nierozumiem,wszyscy chcą kupic antenki kierunkowe-lub juz ją zakupili...ale zero słów na temat zasilacza do tej antenki..tak jak tu kolega wspimniał czy będzie potrzebny zasilacz do tego,ale co ztego że będe gadał jak nikt niewie jaki zasilacz,pewno korzystają z standardowego zasilacza,ale ja niechce ryzykować ...czyli zakładam że kupując antene kierunkową do modemu ed77 niebęde potrzebował innego zasilacza,pewno ten z zestawu wystarczy..

napiszćcie coś
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: Czarek88lol »

zasilacz do ed77 ten fabryczny jaki posiadasz jest chyba za słaby:D z tego co wiem:P ja qpiłem antene kierunkową i z tym zasilaczem antenka nie chodzi:p sprzedawca mowi ze to własnie wina zasilacza wiec sam nie wiem;D <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> transfer mi sie poprawił takze antenka az tak bardzo nie potrzebna no ale moze z czasem:D 3maj sie;D
dirocker
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2006-12-14, 21:11
Lokalizacja: Wlkp.

Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: dirocker »

Ja mam zasilacz do wspomnianej anteny i modemu i niestety nadal mnie wywala, zwiecha, reset. Zasilacz ma parametry 6V 1500mA. Ciekawe jest to, że bez ATK20 działa OK. Co jest grane ?
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: Fazzi »

Ja mam antenę ATK20 i Comandera2 EDGE. Podłączone to do zwykłego wejścia USB na płycie głównej i zero problemów. Żadnych restartów ani innych niespodzianek.
Ale wiele zależy od płyty głównej i zasilacza. Różne płyty, różnie podają napięcie na USB (bywa ono niestabilne).
A zamiast zasilaczy radzę kupić HUB USB AKTYWNY i wszystko powinno działać bez problemów.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
tom_kas
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2007-03-13, 14:22
Lokalizacja: Szczytniki

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: tom_kas »

Witam
Panowie i panie nie rozumiem jaki macie problem z zasilaczem czy rzeczywiscie ma on wplyw na prace anteny? mam ed77+atk20 zasilacz fabryczny i nie ma problemu polaczenia nie sa zrywane dziala to bardzo stabilnie moze ma wplyw odleglosc od btsa atk20 jest silna antena musi byc spora odleglosc wtedy pewnie nie zrywa bynajmniej u mnie tak jest mam btsa w odleg.12km nie jestem znawca w tych tematach sugeruje sie wlasnym doswiadczeniem
POZDRO
tom_kas
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Zasilacz do USB Comander EDGE + Antena ATK 20 z końcówką SMA

Post autor: Fazzi »

Ja mam ATK20 i ściągałem nią sygnał z BTS oddalonego o 8,5 km i nie zrywało połączeń.
Teraz odbieram sygnał z BTS oddalonego o około 10 km i też zero problemów z tą anteną.
A HUB USB wielu osobom pomógł w takich sytuacjach (wiele przykładów na tym forum).
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
ODPOWIEDZ