Dovado Tiny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
m2teusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-02-12, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Dovado Tiny

Post autor: m2teusz »

witam

mam od niedawna Dovado Tiny i mam z nim problem, zaobserwowałem że router domyślnie po dhcp ustawia się serwerem dns i nie ma możliwości jakiej kol wiek zmiany - okienko jest wyszażone.

http://zapodaj.net/0c46bf950540.jpg.html

może ktoś już to jakoś zwalczył lub wie w jakiej wersji oprogramowania jest to możliwe. jest to dla mnie ważne gdyż jak na komputerach ustawie ręcznie dns'y internet odczuwalnie działa szybciej.

pozdrawiam
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Dovado Tiny

Post autor: key »

Tak jest i niewiele z tym zrobisz. Albo ustaw serwery DNS recznie w komputerze, albo dopisz dowolny serwer jako DNS serwer 2.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dovado Tiny

Post autor: jakubd »

Dokładnie tak i jest tego konkretny cel - gdy z jakiegoś powodu padnie łącze z Internetem wyświetla się interfejs routera (zamiast zamówionej strony) i tak można dowiedzieć się, co się dzieje. Nie wiem, czy da się to wyłączyć, ale to bardzo ciekawy i skuteczny pomysł.
Ręczne ustawienie DNSów w komputerze jest jak najbardziej skuteczne - resztę konfiguracji IP można zostawić na pobieraną z DHCP.
m2teusz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-02-12, 14:59
Lokalizacja: Łódź

Re: Dovado Tiny

Post autor: m2teusz »

a czy wy też macie problemy z wifi?
w zależności od wersji spostrzegłem że
na wersji 12 działa całość w miarę stabilnie
na wersji 13 nie działają niektóre urządzenia na wifi
na wersji 14 nie działa całkowicie wifi
na wersji 15 działa wifi ale net się zamula do tego stopnia że pingi są po 300-350 ms
nie wiem czy moja sztuka jest taka czy porostu urok tego sprzętu

pozdrawiam
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dovado Tiny

Post autor: jakubd »

Po zmianie firmware najlepiej zrobić przywrócenie ustawień fabrycznych - skakanie po wersjach może dawać dziwne efekty uboczne.
Ja testowałem 13 i 15 - nie zauważyłem problemów. Napisz konkretniej, jakie urządzenia nie działają, bo tak trudno cokolwiek nawet wydumać.
ODPOWIEDZ