Merlin xu870-wymuszenie UMTS-u

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
walther99
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-18, 14:51

Merlin xu870-wymuszenie UMTS-u

Post autor: walther99 »

Witam forumowiczow!.Mam pytanie do szanownych kolegow;czy a jesli to w jaki sposob mozna wymusic na modemie Merlin xu870 to aby wlaczyl sie UMTS?.Zdaje sobie sprawe ze jestem na skraju{mimo dobrej anteny kierunkowej} zasiegu tego nosnika.Na GT Maxie w trakcie dobrej propagacji UMTS chodzil zadowalajaco,poza tym w tym modemie jest tz. opcja wymuszania.Czy macie jakis pomysl co zrobic -jak w temacie? :cry:
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Merlin xu870-wymuszenie UMTS-u

Post autor: Ufo atakuje »

Powinna być taka opcja w oprogramowaniu również w Merlin xu870. Masz oryginalny soft producenta, czy jakiegoś managera?. Możliwe, że komendą AT da się to zrobić- musisz znaleźć specyfikację komend AT dla tego modemu.
walther99
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-18, 14:51

re

Post autor: walther99 »

Kupilem modem ktory nie jest dedykowany zadnej sieci,do niego dolaczone bylo oprogramowanie na plytce,nie jestem zbyt biegly w tym temacie,tak wiec jesli mozesz"lopatologicznie" to bardzo prosze
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Merlin xu870-wymuszenie UMTS-u

Post autor: Ufo atakuje »

Jeśli w oryginalnym oprogramowaniu nie znajdziesz opcji do wymuszania 3g, to jest jeszcze szansa, że istnieje komenda AT do tego. Musisz znaleźć specyfikacje (zbiór) komend AT dla tego modelu. Najlepiej napisz do producenta, żeby Ci ją przysłali. Innej rady nie ma.
walther99
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2007-03-18, 14:51

re

Post autor: walther99 »

Wielkie dzieki za podpowiedzi,po konsultacji ze sprzedawca okazalo sie ze istnieje bezproblemowa mozliwosc wymuszenia UMTS-u z panelu Merlina,poprostu nie zauwazylem tej opcij.Dzieki :D
ODPOWIEDZ