SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
maju
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-05-12, 19:55

SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Post autor: maju »

Czy ktos moze mi objasnic krok po kroku jak skonfigurwac ta karte poniewaz jedyne co moge na niej robic do tej pory to wysylac smsy korzystam z simdata era znalazlem tutaj podobny watek lecz dotyczyl konfiguracji komorki wiec prosze nie odsylac mojego zapytania :) :)
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Post autor: Ufo atakuje »

Konfiguracja jest podobna jeśli chodzi o APN i inne ustawienia połączenia. Przeczytaj FAQ.

PS.Temat przenosze do działu o modemach
wo__jo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-05-07, 20:16
Lokalizacja: Katowice

Re: SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Post autor: wo__jo »

Jezeli nie masz programu Watcher to ze strony Sierry go ściągnij

http://www.sierrawireless.com/support/sd_ac860.aspx

Uruchamiamy program Watcher z pulpitu należy ustawić swój profil połączenia, w tym celu musisz wejść w górnym menu w "tools", następnie "connections", kliknąć na znak + po lewej stronie na dole, zaznaczyć WWAN profile, nazwać profil(profile name) np. plus i wprowadzasz następujące opcje w zależności od operatora:

ERA:
APN: erainternet (erainternettt - dla użytkowników systemu TakTak)
User Name: erainternet
Password: erainternet

ORANGE:
punkt dostępowy APN: internet
User Name: internet
Password: internet

PLUS:
APN: internet

Powinno działać
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Post autor: sardo nunspa »

maju pisze: korzystam z simdata era
Nazwa simdata dotyczy tylko Plusa
APN www .plusgsm.pl
ewentualnie DNS 212.2.96.51 zapasowy 212.2.96.52
W Erze, jeżeli masz TAK TAK to trzeba aktywować internet kodem w telefonie i odczekać parę godzin. (Ostatnio robiłem tak 2 lata temu więc może jest już inaczej. Oczywiście facet w BOKu powiedział mi, że nic nie trzeba aktywować :evil: )
Latka lecą...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: SIERRA WIRLESS AIRCARD 860 KONFIGURACJA POMOCY

Post autor: mar_kow »

...Po skonfigurowaniu połączenia ujawnia się wielka zaleta modemu: raz wpisane ustawienia pozostają na stałe (pamięć wewnętrzna modemu). Przekładając kartę do innego kompa wystarczy tylko zainstalować Watchera i wszystko chodzi!!
Jeżeli kolega ma problem z ustawieniem (a chyba ma skoro nie rozróżnia operatora i przyszłego dostawcy neta...) - mozna udać się do salonu gdzie powinni ustawić modemik (pod warunkiem że siedzą tam fachowcy a nie pani która tylko ładnie się uśmiecha...)
USTAWIENIA:
"Connections" - "User options" - "Profiles" - "APN" - wpisać www.plusgsm.pl W "Advanced" - ""DNS Settings" wpisać: priamary DNS 212.2.96.51; "Secondary" wpisać 212.296.52

Ustawień "Profiles" może być kilka dla różnych operatorów (na ile pozwala pamięć karty...)
Oczywiście z modemu można również wykonywć połączenia głosowe jak i odbierać... więcej na ten temat: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7246
Posiadam ten modemik i jestem z niego naprawdę zadowolony :D
ODPOWIEDZ