Konfiguracja Wireless Manager

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Franek

Konfiguracja Wireless Manager

Post autor: Franek »

Witam mam iplusa edge gc89 - i problem ... bo oryginalne oprogramowanie chodzi tragicznie wyczytałem tu na forum ze warto zainstlowac WM. Zainstlowałem ale nie umiem skonfigurować - z listy do wyboru nie mam opcji edge tylko gprs i cpd ( chyba ) - domyslam sie ze raczej wybrac gprs - jak juz wybiore operatora plus-gsm to na tym konczy sie ustawianie bo logi i haslo zostawiam puste i tak skonfigurowany soft mimo ze wykrywa siec to i łączy sie nie działa nic anie www nie sotwieraja sie ani maila ani gg. Co moze jeszcze jest istotne szybkosc polaczenia rózna jest zeru.

pozdrawiam i licze ze ktos mi pomoze
Gość

Re: Konfiguracja Wireless Manager

Post autor: Gość »

Panowie przeciez na pewno uzywacie Wireless Manager-a dlaczego nikt nie chce pomoc w skonfigurowaniu ?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Konfiguracja Wireless Manager

Post autor: zDaleKi »

Franek pisze:.... tak skonfigurowany soft mimo ze wykrywa siec to i łączy sie nie działa nic anie www nie sotwieraja sie ani maila ani gg.
Co do GPRS i EDGE, to dobrze ustawiłeś. Jeśli będziesz miał zasię EDGE, to
samo się powinno przestawić.
A co do problemu z otwieraniem stron, to spróbuj może skonfigurować połączenie
niezależnie od WM http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118 i ustawić sobie tam te adresy:
DNS podstawowy: 212.2.96.51,
DNS zapasowy: 212.2.96.52.
Może w tym jest problem?
Ostatnio zmieniony 2009-02-11, 10:18 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Gość

Re: Konfiguracja Wireless Manager

Post autor: Gość »

w koncu sie udalo - wiecie co bylo przyczyna niedziałania - właczona siec wifi - widocznie polaczenie wifi bylo domyslmym polaczeniem internetowym - jak wylanczam sie ciwoke to dziala wszystko ok
medya

Re: Konfiguracja Wireless Manager

Post autor: medya »

Aż się dziwię że plusgsm opracował tak badziewiarski program do łącznia....
Pozdrawiam i życzę szybkiego przeniesienia na WM.
ODPOWIEDZ