OPTION GLOBESURFER i UBUNTU - problemy z rozłączaniem i inne

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
gerardr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-05, 13:57

OPTION GLOBESURFER i UBUNTU - problemy z rozłączaniem i inne

Post autor: gerardr »

Witam
Mam następujący problem: jest sobie Ubuntu 6.06 z Option Globesurferem na USB. skonfigurowałem połaczenie tak jak przykazali tutaj: http://wwwu.uni-klu.ac.at/agebhard/GlobeSurfer/ .
Wszystko chodzi prawie pięknie tyle że co jakiś czas muszę ponawiać połączenie ponieważ modem sam z siebie się rozłącza. Wydaje mi się że kiedyś widziałem na tym forum rozwiązanie, niestety nie potrafięgo teraz odsukać (chyba było coś cron'em) Chodzi mi o to jak automatycznie ponawiać łaczenie gdy modemik się rozłączy, no chyba że macie sposób na usunięcie rozłączania.

Innym problemem jest transfer, otóż gdy testuję prędkość z windowsów na innym kompie downloadu jest ok 1Mbita natomiast gdy przełącze modem do kompa z linuchem transfer kształtuje sie na poziomie 380-400 Mbit. Macie może jakiś pomysł co jest przyczyną? Komputer z linuksem to DELL GX1 - 500MHz / 256MB i USB 1.0

Acha i jeszcze jedno, czy macie jakąś alternatywę dla Firestartera? Otóż potrafi on obsłużyć tylko jedną kartę sieciową, a mam w kompie dwie i chciałbym dzielić net na obydwie.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Forumowiczów i Nie Forumowiczów.
PS. W linuksie jestem totalnym lajkonikiem ;)

Post2:
Zapomniałem dodać że ponawiam połączenie w następujący sposób:
sudo pppd call umts nodetach.
Można by zrobić pętelkę żeby po rozłączeniu sam się jeszcze raz połączył ale wymagałoby to zdjęcia hasła z sudo
Pozdrawiam
Gerard

--
Sklejenie postów, Moderator (BliSki)
Gerard
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION GLOBESURFER i UBUNTU - problemy z rozłączaniem i

Post autor: zDaleKi »

gerardr pisze:Witam
Mam następujący problem: jest sobie Ubuntu 6.06
Zainstaluj najnowsze 7.04. Tam wiele rzeczy jest poprawionych.
http://www.ubuntu.com/getubuntu/download
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
gerardr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-05-05, 13:57

Re: OPTION GLOBESURFER i UBUNTU - problemy z rozłączaniem i

Post autor: gerardr »

Rozważałem taką ewentualność, ale testowałem instalację 7.04 na wirtualnej maszynie i że tak powiem kanał. Poza tym obawiam się że mam za słabą maszynkę na 7.04.

Pozdr
Gerard
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: OPTION GLOBESURFER i UBUNTU - problemy z rozłączaniem i

Post autor: zDaleKi »

gerardr pisze:Rozważałem taką ewentualność, ale testowałem instalację 7.04 na wirtualnej maszynie i że tak powiem kanał.
Wiesz, wirtualna maszyna to nie to samo co prawdziwa instalacja.
gerardr pisze:Poza tym obawiam się że mam za słabą maszynkę na 7.04.
Ja bym na Twoim miejscu pożyczył jakiś dysk, zainstalował i sprawdził. To góra 2 godziny roboty a doświadczenia bezcenne ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ODPOWIEDZ