antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: hubert »

Więc tak, zaczne może od tego że ostatnio miałem okazje poczuć pełnie możliwości technologi edge, odwiedzilem naszą stolice, a tutaj z zasięgiem nie było problemu,jak i z osiągami wysokich transferów. I sobie tak pomyślałem: ehhh, gdyby tak w mojej miejscowości tak było. Ale może jednak nie wszystko stracone. Właśnie, może za pomoca anteny kierunkowej uda się coś więcej wycisnąć niż te 10kbajtów/s. Zgodnie z poradnikami zamieszczonymi na forum sprawdziłem za pomocą komend at jaki nadajnik łapie i na jakiej częstotliwości nadaje,i lokalizacje geograficzną, także wiem gdzie moge skierować antene. Mam na oku ten model atk20, a jako wejście do telefonu uniwersalny konektor antenowy, polecany na forum. Dodam że nadajnik jest oddalony o jakieś 8km, a okolica jest pełna lasów. Czy warto się pakować w to?
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Fanta »

hubert pisze:Czy warto się pakować w to?
Według mnie warto, a nawet trzeba, musisz spróbować, bo nigdy się nie dowiesz... Powodzenia, ja łapalem nadajnik z około 15 km i transfer widać w podpisie.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Fazzi »

Zdecydowanie WARTO!!!
Ja mam ATK20 i BTS odległy o 10 km.
Transfer masz w podpisie. A bez anteny było 5 kB/s.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Ufo atakuje »

Warto, ale zastanów się nad wysokością umieszczenia anteny i długością kabla. Wiadomo, że im wyżej antena tym lepiej. Anteny BTS są umieszczone ~~30 metrów na ziemią i najlepiej by było, żeby antena odbiorcze też była jak najwyżej. Wtedy masz silny sygnał nawet z dalekich odległości i brak przeszkód po drodze. Jeśli masz jakieś drzewa, radzę więc wziąć na wszelki wypadek dłuższy kabel (15 m). Stratami się nie przejmuj, gdyż przy tej antenie 16dB będą wynośić ~3-4dBi, czyli i tak jest duży zapas.
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: hubert »

Masztu to ja na pewno nie postawie, po prostu wykorzystam elewacje budynku, mysle o kominie, tylko sie tam chyba zasmoli bardzo sadzą, a tak przy okazji wiecie jaka średnica rury jest potrzebna żeby uchwyt anteny pasowal?
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Fanta »

Jedno calowa będzie OK, ale podobne rozmiary też się będą nadawać.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: hubert »

Zamówienie już złożyłem na antenkę ATK20 i uniwersalny konektorek, także PAL DIABLI!! zobaczy się jak to będzie chodziło, i tak jak kolega Fanta napisał, jak się nie spróbuje to się nigdy nie dowie.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Jaco »

hubert pisze:jak się nie spróbuje to się nigdy nie dowie.
Brawo.Ja na do okólnej miałem dość dobre transfery a nadajnik ok 8 km w linii prostej.Nie wspomnę o lasach i delikatnej różnicy terenu. :lol:
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: Maciek »

Zakup antenki ATK20 na pewno cos pomoze :D Mialem ten sam problem co Ty, najblizszy nadajnik z edge mialem oddalony o 13km i balem sie ze go nie zlapie a tu UWAGA! zlapalem inny oddalony o okolo 25-30km nadajnik! fakt ze transfer byl max 22KB/s ale byl :D

Do wszytskich ktorzy wahają sie nad kupnem atk20! Warto kupić! 8)
Dawno mnie tutaj nie było :)
hubert
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 220
Rejestracja: 2006-05-20, 18:59
Lokalizacja: Okolice żyrardowa

Re: antena-ostatnie przemyślenia przed zakupem i instalacją.

Post autor: hubert »

Witam ponownie
Mam małe pytanko do was odnośnie tego uniwersalnego konektorka. Gdzie go najlepiej umiejscowić na telefonie, przypuszczam że moduł nadawczy jest zlokalizowany nad wyświetlaczem , ale czy założyć go z tyłu, albo może od strony wyświetlacza, znaczy się czy plecy konektora mają być widoczne od strony wyświetlacza, albo odwrotnie.
ODPOWIEDZ