instrukcja szukania w google

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
k18t
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-17, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

instrukcja szukania w google

Post autor: k18t »

Siemanko!
Czytałem kiedyś temat na pewnym forum (dość dawno) i jeden świeży user zadał jakieś banalne pytanie na które odpowiedź można było wygoglować w 15 sekund, w odpowiedzi ktoś wstawił link, który jak się kliknęło, to otwierała się strona google.pl dane hasło samo się wpisywało i pojawiały się wyniki. (Nie pamiętam dokładnie, ale chyba jeszcze pierwszy wynik na liście sam się otwierał na koniec.)

Czyli chodzi o to, jaki wstawić na forum / w mailu taką instrukcję?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: key »

lmgtfy.com -> znajdziesz w google w 10 sekund
Nie pomagam na PW.
k18t
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-17, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: k18t »

a wiesz może jak zrobić, żeby po wyszukaniu przeglądarka przeszła np do pierwszego, lub trzeciego wyniku
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: key »

Nie da sie.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: piori »

Do pierwszego linku przechodzi gdy przy generowaniu linku klikniesz Szczęśliwy Traf.
Wtedy na końcu linku jest dodatkowo &l=1 , np.:
http://lmgtfy.com/?q=bez-kabli&l=1
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: key »

Tylko ze jest to bez najmniejszego sensu, kolejnosc linkow podanych przez google jest (mniej lub wiecej) dynamiczna.

O ile dobrze zrozumialem tworce watku, zalezy mu, zeby dalsze "klikniecie" bylo zawsze na ten sam link.
Nie pomagam na PW.
k18t
Użytkownik forum
Posty: 29
Rejestracja: 2011-02-17, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: k18t »

key: Wyszukiwanie dynamiczne chyba nie ma związku z kolejnością wyników po wpisaniu pełnego hasła? :niepewny: Polega raczej na tym, że wyświetlane są różne wyniki, zanim jeszcze skończysz pisać szukane hasło. Kolejność wyświetlanych wyników po wpisaniu pełnego hasła zależy od kilku innych czynników (np pozycjonowanie) i raczej nie zmienia się co chwilę... tak mi się wydaje... więc chyba jest sens wskazywania wyniku.

piori: no prawie o to mi chodziło, tylko że to co ja widziałem wyglądało tak, że po samoczynnym wpisaniu się hasła pojawiały się wyniki, a kursor samoczynnie jechał do odpowiedniego wyniku i dopiero wtedy następowało przekierowanie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: instrukcja szukania w google

Post autor: key »

k18t pisze:Wyszukiwanie dynamiczne chyba nie ma związku z kolejnością wyników po wpisaniu pełnego hasła?
Zalezy od ustawien przegladarki, miejsca z ktorego piszesz, i paredziesieciu innych rzeczy. Zobatrz co sie dzieje gdy szukasz na google.pl i google.com
k18t pisze:tak mi się wydaje
Wlasnie - wydaje.
k18t pisze:tylko że to co ja widziałem wyglądało tak, że po samoczynnym wpisaniu się hasła....
Nie spotkalem sie z tym jeszcze
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ