problem z modemem se gc 85

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cierpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-19, 18:47

problem z modemem se gc 85

Post autor: cierpek »

Po wymianie komputera mam problem z zainstalowaniem modemu. Po
zainstalowaniu oprogramowania wsuwam modem do portu, po czym system wykrywa go jako
pamięć flash pcmcia. Przy uruchamianiu programu wireless manager pojawia się
komunikat z prośbą o zainstalowanie modemu. Próbowałem ręcznie zainstalować
modem, ale po wskazaniu ścieżki sterowników pojawia się komunikat, że nie
można ich znaleźć ( wina złego rozpoznania urządzenia przez
system). Systemy operacyjne na poprzednim komputerze(na którym modem
działał) i obecnym są identyczne(xp professional sp1). Mam pc z przejściówką pcmcia na pci, przejściówka jest ta sama w dwóch komputerach.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z modemem se gc 85

Post autor: sardo nunspa »

A czy włożyłeś przejściówkę do pc przed instalacją systemu czy po :?: . Próbowałeś zmieniać slot PCI w nowym kompie :?: .
Latka lecą...
cierpek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-06-19, 18:47

Re: problem z modemem se gc 85

Post autor: cierpek »

przejściówka była zainstalowana przed stawianiem systemu. Nie próbowałem zmieniać slotów. Póki co nie mam dysku w nowym komputerze, więc nie mam okazji sprawdzić. Słyszałem, że te problemy mogą być przez to, że modem jest 16-bitowy a nie 32
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: problem z modemem se gc 85

Post autor: sardo nunspa »

Gdy kupiłem Radeona 9800 Instalowałem system od zera i: System sie zainstalował ok, przy isntalacji Service Pack 1 losowo generowł błedy - "nie mogę odczytać pliku" Istalowałem 3 razy SP1z płyty, z dysku i z innej płyty i zawsze generował błedy odczytu pliku. Po takiej instalacji system nie widział adaptera PCI to PCMCIA. Solucja: Wszyskie podejrzane urządzenia jak karty TV, adptery PCI to PCMCIA należy wkładać do kompa po zainstalowaniu XP+SP1(Jeśli ktoś instaluje SP1 lub SP2)+ Stery do Hardware w kolejności: Płyta główna, dźwięk, Grafika. Potem jeszcze trzeba ziornąć do Menagera urządzeń czy nie ma tam jakiegoś dymka z wykrzyknikiem i jak nie ma, wziąć śrubokręt i włożyć do kompa adapter. Po uruchomieniu kompa system sam wykrył i zainstalował adapter. Dalsza instalacja jak w instrukcji modemu.
To fragment bardzo starego mojego posta na temat przejściówki. Może jakieś wnioski same Ci się nasuną.
Latka lecą...
ODPOWIEDZ