Nokia 6650 - modem UMTS

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gość

Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: Gość »

1. Witam, jak zmusic ten telefon by przy transmisji danych (Internet) korzystał z WCDMA a nie GPRS. Na wyswietlaczu mam zapalony wskaźnik UMTS a telefon łączy się wykorzystująć GPRS co wskazuje wyswietlacz i osiągalne prędkości.
2. Czy komus udało uruchomić Neca 616 w iplusie ?
3. Z jakich innych telefon korzystacie ?
Ronam

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: Ronam »

Ja korzystam z Samsunga C-100 ale on n\ma tylko GPRS idzie idealnie ale szukam taniego alternatywnego fona z EDGE a nokia 6650 ma EDGE :?: :)
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: krzysztof.wojcik »

Anonymous pisze:1. Witam, jak zmusic ten telefon by przy transmisji danych (Internet) korzystał z WCDMA a nie GPRS. Na wyswietlaczu mam zapalony wskaźnik UMTS a telefon łączy się wykorzystująć GPRS co wskazuje wyswietlacz i osiągalne prędkości.
2. Czy komus udało uruchomić Neca 616 w iplusie ?
3. Z jakich innych telefon korzystacie ?
ad.1 w jakiej sieci? jeśli w orange to tylko karta usim
ad.2 wydaje mi się że do nec-ów potrzebna jest karta usim, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> plus nie oferuje takich kart sim.
ad.3 sony ericsson k600i
Szybowiec

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: Szybowiec »

Zgadza się NEC-ki potrzebują USIMa sam miałem takie "coś" (NECa) w Plusie i telefon na standardowym SIMie nie misał pojęcia o UMTS nawet będąc 50m od BTSa i z włączonymi wideorozmowami. Sam używałem 6650 w Simata i nie było problemu - transfery do 50 kb/s i bezproblemowe łączenie przez 3g
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: chris »

Szybowiec pisze:Sam używałem 6650 w Simata i nie było problemu - transfery do 50 kb/s i bezproblemowe łączenie przez 3g
No właśnie , jesteś lub byłeś jednym z nielicznych użytkowników tego rzadkiego telefonu. Pytanie dotyczyło, jak zmusić go do transmisji WCDMA zamiast GPRS.
Ze swojej strony chciałbym spytać o twoją opinie na temat tego telefonu. Dlaczego go już nie używasz ?

pzdr
Gość

ODPOWIEDŹ OD AUTORA

Post autor: Gość »

Mialem ograniczony transfer przez moją "wspaniałą" Irde do 30 kb/s -straszne ! standardowe Irdy chodzą z predkoscia 115 kb/s i wiecej. Myslalem ze taka predkosc osiągnę. Sprawdzilem na laptopie (po irdzie wbudowanej) i transfer skoczył powyzej 100 kb/s :)))). Mimo tego że na wyswietlaczu są komunikaty typu "zostało nawiazane połaczenie GPRS. W tej Nokii tak jest że GPRS jest "synonimem" transmisji danych niezaleznie czy mowi się o GPRSie czy o transmisji przez UMTS. Tu nie ma czegoś takiego jak ustawienia UM.TS
Gosc

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: Gosc »

Szybowiec pisze:Zgadza się NEC-ki potrzebują USIMa sam miałem takie "coś" (NECa) w Plusie i telefon na standardowym SIMie nie misał pojęcia o UMTS nawet będąc 50m od BTSa i z włączonymi wideorozmowami. Sam używałem 6650 w Simata i nie było problemu - transfery do 50 kb/s i bezproblemowe łączenie przez 3g

Wlasnie probuje odpalic NECa 313 do UMTS, karta SIM w BlueConneccie Ery, polaczenie przez USB. Jest to najtansza opcja modemu UMTS, na Allegro mozna kupic za niecale 200 zł. I jeszce zasila sie przez USB wiec nie trzeba go ladowac ladowarką. Niestety wiedzi tylko siec 2.5 G, pomimo ze jestem w zasiegu 3G. Pytalem w BOA Ery o USIM, dostalem po paru dniach maila z technicznego z odpowiedzią, ze "... nie ma czegos takiego jak USIM......, ...... i na tej SIM musi chodzic, bo u nich chodzi np. na Nokii 6600 ...." . Pytalem sie znajomego z Londynu (bo z tamtąd pochodzi telefon z sieci 3), że uzywal normalnego SIMa. Ale moze sie nie zna. Mam zaistalowane wszystkie drivery dobrze, niestety nie wiedzi UMTS-a. Konsultowalem sie tez z serwisem, to mi powiedzieli ze USIM jest potrzebny, jezeli operator udostepnia Videorozmowy prawdopodobnie, do transmisji danych nie jest konieczne. Jezeli na moim SIM karta Merlin chodzi to i telefon 3G tez powinien miec transmisje. Nie wiem ile w tym prawdy, moze ktos ma jakis informacje cos przeczytal
czy sie dowiedzial od operatorów! Ze swojej strony drąze temet dalej, i tez bede probowal gdzies cos doczytac...
xen

Re: Nokia 6650 - modem UMTS

Post autor: xen »

Bardzo ciekawy temat z tymi necami,ja osobiście przymierzałem się do kupna e228 i korzystania z niego jako modemu umts ale nigdzie nie znalazłem info czy ktoś już w ten sposób korzystał z neców,<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> czekam i szukam.....
ODPOWIEDZ