Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
hamandoss
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-13, 14:09
Lokalizacja: Polska

Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: hamandoss »

Jak sciagnac simlocka z tej karty ???? Prosze o pomoc bo juz nie wiem gdzie szukac i kogo pytac ....
bbart
Stały użytkownik forum
Posty: 83
Rejestracja: 2005-12-25, 01:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: bbart »

Nie da się ściągnąć sim-locka z tej karty. Jeśli jest z Vodafone to nie powinna mieć sim-locka, ewentualnie można to zrobić u Vodafone nieodpłatnie jeśli karta była kupiona w prepaidzie. Trzeba podać jakiś numer, najprawdopodobniej imei, lecz nie wiem na pewno i wtedy ściągają sima.
Acer Aspire 3003WLMI: Sempron 3000+ (1800 MHz), 1024 MB RAM, 80 GB HDD, matryca 15,4', iPlus na Samsung SGH-X700 (EDGE klasy 10)
Kampi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-06-27, 00:10
Lokalizacja: Okolice Wa-wy

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: Kampi »

Witam wszystkich! To mój pierwszy post na tym forum. Nie tworzę nowego tematu, bo dotyczy tego samego modemu. Przechodzę do rzeczy.

Mam Sierre 750 i simdatę z plusa. Zainstalowałem sterowniki z płyty
i program od modemu (http://www.sierrawireless.com/support/s ... ducts.aspx).

Za cholerę nie wiem jak to dalej ugryźć. Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia z tym modemem i potrafi to dalej skonfigurować to proszę o wypowiedź.


Dodam jeszcze że modem ten na pewno nie ma simlocka (markowany jako vodafone). Sprzęt na jakim próbuje to uruchomić to Tablet Fujitsu-Siemens ST4121 (z Win XP SP2), ale to chyba nie ma znaczenia...
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 00:30 przez Kampi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: Fanta »

Zrób diagnostykę (kwerenda modemu) modemu i zobacz czy wszystko jest oki, następnie stwórz Dial-Up, wszystko znajdziesz w FAQ
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: Jaco »

Tu specem od tych modemów jest kolega @mar_kow . Do tablicy :lol:
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: mar_kow »

...Ważna jest kolejność instalacji modemu: najpierw sterowniki a później wsunąć modem. Odwrotna kolejność może nawet uszkodzić modem (tak podają operatorzy np. Cingular). Jeżeli było odwrotnie instalowane należy odinstalować i ponowić próbę... Normalnie modem bez problemu śmiga na XP... Ustawienia są umieszczone na forum - trzeba poszukać. Jak zacznę wszystko znowu opisywać to znowu moderator posądzi mnie o spam... (już jestem podobno na czarnej liście)

opisy ustawień: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7315
Ostatnio zmieniony 2007-06-27, 18:24 przez mar_kow, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Sierra Wireless AirCard 750 Prosze o pomoc !

Post autor: Jaco »

mar_kow pisze:. Jak zacznę wszystko znowu opisywać to znowu moderator posądzi mnie o spam... (już jestem podobno na czarnej liście)
Nie musisz nic opisywać bo zrobiłeś to w innym miejscu a odnośnik linka mogłeś dodać i nie było by problemu.Przypatrz się jak inni to robią.
ODPOWIEDZ