iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
-=agent=-

iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

Witam!

SPRZĘT:

- Modem Pcmcia Option Globetrotter GPRS (stery z iplus'a)
- Laptop Toshiba Satellite S1800-504 (świeży XP sp2)

PROBLEMY:

- Zrywa połączenie niezależnie od czasu trwania połączenia, czasem po kilku minutach od połączenia a czasem cały dzień działa OK.
- BLUE SCREEN OF DEATH w najmniej spodziewanym momencie.

Ktoś się spotkał z podobną sytuacją ? Bardzo proszę o jakieś wskazówki najlepiej metodą łopatologiczną :wink:

Czy jest szansa aby ten modem który ja posiadam zamiast szybkości 57,6kbit/sek osiągał 115kbit/sek jakiś firmware ?
Kwestia ta narodziła się w momencie kiedy kolega kupił Simdata i podlączył się przez Nokie 6650 i ma 115kbit/sek


Pozdrawiam serdecznie :)
Piotrek
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: Sundance_kid »

Skąd masz ta prędkość?? Jak z traya to sie nią nie sugeruj bo to jest prędkość portu.
Spróbuj zastopowac BSOD i sprawdź błąd jaki wyświetla. I daj go tutaj.
-=agent=-

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

Sundance_kid pisze: Spróbuj zastopowac BSOD i sprawdź błąd jaki wyświetla. I daj go tutaj.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź... ale że jak ?

BSOD jak gdzie to jest ?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: Sundance_kid »

Blue screen of death.
1. Włączamy właściwości systemu (PPM na "Mój komputer" i "właściwości"),
2. Zakładka "Zaawansowane" -> Uruchamianie i odzyskiwanie i klikamy "ustawienia".
3. W części "Awaria systemu" odznaczamy pole "Automatycznie uruchom ponownie".

Uwaga! Używanie tej metody polecam tylko jednorazowo do przepisania kodu błędu, bo czasem może prowadzić do uszkodzenia systemu (ale w naprawdę skrajnych przypadkach, bo przy np przegrzewaniu się komputera, restart jest tak samo groźny, bo nie wyłącza komputera). www.forum.programosy.pl
-=agent=-

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

Dzięki za objaśnienie.. i szczerze przyznam iż nie znałem tego skrótu.. :(

Zrobiłem tak jak napisałeś. Teraz tylko czekać na BSOD.


Z jednego takiego bluescreen'a pamiętam że było IRQ_LESS_OR_EQUAL ale to tylko fragment jeden...
pigmej
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-10-20, 16:31

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: pigmej »

Wywal BlueConnect compressor to on powoduje ten blad,

jesli nie masz XP sp2 a MCE to na forum jest watek mojego autorstwa o usuwaniu problemu z BSOD na MCE :)
Pozdrawiam
J?drzej Nowak
-=agent=-

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

No więc jak napisałem w pierwszym poście system winxp sp2.

WYwalić BlueConnect compressor hm ale jak mam iPlus to jakim cudem tam BlueConnect compressor ? Idę poszukać na forum :)

Swoją drogą dziś zadzwoniłem do iPlusa i jakiś genialny "specjalista" podał mi linka tu na forum żebym zamiast korzystać z aplikacji "iPlus Manager" tylko z tego co oferuje Option ale to mały pikuś. Zatem po co te ich programy do połączeń które już mają 8 wersji... i nic nie zapowiada tego iż wersja 1.8 była ostateczną

Dodatkowo dowiedziałem się że niebieskie ekrany mogą być powodowane przez to że moje PCMCIA podaje na Modem 5V a powinien 3.3V (napięcie dla karty sim) Jak się zapytałem jak to zrobić to usłyszałem że najlepiej miernikiem (w domyśle mam rozebrać laptopa i zmierzyć sobie) a jak to nie podziała to zalecił mi wymianę Chipsetu na płycie głównej... Genialne.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: zDaleKi »

-=agent=- pisze:Swoją drogą dziś zadzwoniłem do iPlusa i jakiś genialny "specjalista" podał mi linka tu na forum
To że ludzie z Plusa (zresztą z Ery i Orange) czytają nasze forum, to wiedziałem, ale że nawet polecają, to słyszę pierwszy raz :)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: Sundance_kid »

Połączenia tworzysz przez program czy przez dial-up? Jak przez program to spróbuj tego drugiego (linki sa na forum) i zobacz czy nadal bedzie się zwieszał net. Chociaz to się często zdarza (u mnie pomaga przestawienie telefonu).
-=agent=-

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

Witam!

No więc korzystam z programu iPlus Manager ale w sobotę będę walczył i zrobie sobie nowy system.. i spróbuję się połaczyć uzywając programu optiona.. pozatym od wczoraj przełączyłęm modem w drugie gniazdo PCMCIA i jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> BSOD nie było...


EDIT:
BSOD był... jak zwykle ni z tego ni z owego.

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA


***STOP: 0x00000050 (0xCDCDCDCD, 0x00000000, 0x804E7A5A, 0x00000000)
-=agent=-

Re: iPlus + Option Globetrotter GPRS + laptop = bluescreen of..

Post autor: -=agent=- »

Odgrzewam temat... ponieważ nowe wieści się pojawiły z BOK sieci PLUS GSM.

Mam napisać do producenta swojego Laptopa firmy Toshiba i poprosić ich aby wypuścili łatkę na biosa czy coś aby rozwiązać ten problem ponieważ modem OptionGlobetrotter GPRS jest niekompatybilny z tym laptopem...
Korzystałem z iPlus Menager potem z programu zalecanego przez producenta sprzętu i samodzielnie konfigurowane połączenie...

Dziękuję firmie PlusGsm za takie głupoty sprzedają niekompatybilne urządzenia a potem masz się martwić.... Na szczeście umowa się konczy i wywalę to w piguły !! !! !!

Konfiguracja Toshiba Satellite S1800-504 + Option Globetrotter GPRS = same zło + problemy!!
Niech to będzie przestroga dla innych próbujących działać w takiej konfiguracji sprzętowej - męczę się z tym juz prawie rok i mam tego powyżej uszu!

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim osobom, które w tym temacie próbowały mi pomóc rozwiązać mój problem.

Piotrek
ODPOWIEDZ