Internet przed tel - problem

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ernestol

Internet przed tel - problem

Post autor: Ernestol »

Kupilem Tel Nokia 6230 (posiada opcje EDGE 10 klas) Uzywam progsa BlueSoleil. Problem jest taki ze szybkość jest do 115,2 Kb/s a nie jak to w opisie do 280 Kb/s. Coś trzeba ustawic w ustawieniach. Czy trzeba kupic kabel i wtedy bede zadowolony. POMOŻCIE !!!
chris
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2005-11-29, 11:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: chris »

Maksymalny transfer na tej Nokii to 236 kb/s a nie 280 kb/s.

115.2 kb/s - to jeszcze nie jest tak tragicznie , poprostu jesteś w niekorzystnej odległości od BTSa. Jeśli masz mniej niż 5 kresek na telefonie to pochodź z nim po całym domu i znajdź miejsce , gdzie jest najsilniejszy sygnał i tam zostaw telefon.
W związku z powyższym nie ma sensu kupować kabla - Bluetooth nie wprowadza ograniczeń, wręcz przeciwnie.
Ernestol

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: Ernestol »

Mam 5 kresek, mieszkam od BT-sa około 100m. Wiec <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> to nie jest odległość ani zasięg. Więc dziwię sie ze mieszkam prawie w centrum Wa-wy, nie wspomne - blisko BT'sa. ;(. <font color="#FF00FF"><b>»»nie wiem««</b></font> w przyszłym tyg zrobie testing przy PKiN i z ciekawości sprawdze transfer. :D
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: kemott1 »

Ernestol pisze:Kupilem Tel Nokia 6230 (posiada opcje EDGE 10 klas) Uzywam progsa BlueSoleil. Problem jest taki ze szybkość jest do 115,2 Kb/s a nie jak to w opisie do 280 Kb/s. Coś trzeba ustawic w ustawieniach. Czy trzeba kupic kabel i wtedy bede zadowolony. POMOŻCIE !!!
Z tego co piszesz to wina lezy chyba po złej konfiguracji:)

-Kliknij prawym na "moje otoczenie sieciowe"
-wes własciwosci tego modemu
-kliknij konfiguruj
-i zobaczysz mozliwosc ustawiania przepustowosci :D

a dokładnie nazywa się to "szybkośc maksymalna (bps) "

powodzonka i napisz czy coś pomogło.
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: magmike »

115.2 kb/s taka prędkość to mi wygląda na ograniczenie w kompie, jak ja łączę komóre z kompem to tam są na RSie prędkości do wyboru i jest m.in. taka.
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: dreamoftheviper »

Kup sobie oryginalny kabel do nokii 6230, na allegro za 40 zł (nie przepłacaj w sklepie bo kosztuje 150 zł) i bedziesz mial predkosci w granicach 200 kb.s. Ja tak zrobilem i jestem zadowolony. Przez bluetooth internet nie chcial mi chodzic Pozdrawiam
Ernestol

Re: Internet przed tel - problem

Post autor: Ernestol »

Jak tylko pojawie sie u siostry czyli najbliższy wtorek to dam znać jak mi poszło.
ODPOWIEDZ