Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Azazell
Stały użytkownik forum
Posty: 62
Rejestracja: 2011-03-30, 08:37
Lokalizacja: Szczecin

Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Post autor: Azazell »

Instrukcja instalacji modemu K3765-HV w systemie operacyjnym Windows 7 64bit.

Dużo ostatnio czytałem i widzę, że modemy firmy Huawei sprawiają ogromne problemy przy instalacji w systemie Windows 7 64 bit. Dlatego mam nadzieje, że moje instrukcje pomogą :).

(Testowane na modelu Huawei K3765-HV). Druga metoda może przydać się dla posiadaczy innych modeli modemów od Huawei.

1 METODA (Prostsza)

1. Należy pobrać spakowany folder z tej strony http://www.sendspace.com/file/1bq6my i następnie go rozpakować.
2. Następnie wybieramy folder czyszczenie poprzednich sterowników i usuwamy sterowniki za pomocą dołączonej aplikacji
3. Podpinamy modem i powinien wykryć 1-2 urządzenia. Następnie powiadomi o prawidłowej instalacji sterownika. Teraz przystępujemy do instalacji modemu Install_Driver_v.3.17_Huawei_K3765-HV_Vodafone.exe, który również znajdziemy w jednym ze ściągniętych folderów.
4. Następnie instalujemy oprogramowanie Mobile Partner, które znajdziecie oczywiście w nowym folderze.
5. Odpinamy na parę sekund modem z USB i pochwili podłączamy ponownie. Powinien teraz wykryć wszystkie niezbędne sterowniki dla modemu.
6. Uruchamiamy Mobile Partner i cieszymy się w pełni działającym modemem. Oczywiście jeszcze musicie stworzyć odpowiedni profil dla swojej sieci komórkowej.

2 METODA (trudniejsza)

1. Po zamontowaniu karty sim w zakupionym modemie, włączamy komputer i na samym początku szybko wciskamy klawisz F8, aby wybrać polecenia dla systemu operacyjnego. (po prostu przytrzymać klawisz kiedy komputer wczytuje napędy, dyski i dalszą tabelkę ze sprzętem z)
2. Następnie z dostępnej listy wybieramy na samym dole opcję „wymuszenie wyłączenie podpisywania sterowników (chodzi tu o certyfikaty plików instalacyjnych)
3. Po załadowaniu windowsa wkładamy modem do wyjścia USB i powinien wykryć 1-2 urządzenia. Następnie powinien powiadomić o prawidłowej instalacji sterownika. (Czyli to co pokazane jest na poniższym obrazku).

Obrazek

4. Gdy sterownik zostanie wgrany, musimy zainstalować oprogramowanie Mobile Partner. Powinno pojawić się okienko z automatycznym uruchomieniem tej aplikacji. Instalujemy go tradycyjną metodą, ale w pewnym momencie pojawi się krytyczna informacja związana z zabezpieczeniem systemu windows. Otrzymamy do wyboru dwie opcje. Nie instaluj oprogramowania sterownika i drugą zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to. MY MUSIMY wybrać drugą opcję, czyli WYBIERAMY „Zainstaluj oprogramowanie sterownika mimo to”. W trakcie dalszej instalacji zapyta o to samo z 4-5 razy i za każdym razem musimy wybrać to są opcję!
5. Po zainstalowaniu programu Moble Partner. Czekamy chwilę i windows powinien zacząć wykrywać dalsze niezbędne sterowniki dla modemu. Każdy powinien prawidłowo zaakceptować. Tak jak na poniższym obrazku.

Obrazek

6. Uruchamiamy program Mobile Partner i cieszymy się z prawidłowym wgranym modemem.

Obrazek


Jeżeli odłączymy modem i zamierzamy znów załadować, wtedy czekamy aż pojawi się okno z automatycznym uruchomieniem instalatora oprogramowania. Następnie znów wystarczy uruchomić program Mobile Partner i będzie działało bez problemów.

Mogą być problemy z działaniem modemu jeśli przez załadowaniem windowsa nie wyłączymy (poprzez F8) podpisywania sterowników. Możliwe, że jest inna metoda z tymi certyfikatami, ale już nie miałem sił na dalsze testowania.

Pół dnia straciłem, aby zainstalować modem pod windows 7 64 bit. Na XP działa super. Jeszcze jedno ważne.

NIE INSTALOWAŁEM żadnego nowszego firmware ani dashboarda do modemu! Robiłem to na oryginalnym sofcie. Z pewnością te dwie metody, a zwłaszcza ta druga przyda się przy podobnym problemie z innym modelem firmy Huawei. Dlatego dajcie znać czy to faktycznie działa.

W razie problemów służę pomocą GG 2236860
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Post autor: YaHooo »

Azazell dziękujemy za opis :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
idiota123
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-05-25, 19:28
Lokalizacja: Siedlce

zgodność modemu huawei K3765-HV

Post autor: idiota123 »

witam mam ten modem i właściwie trzy zagadnienia
teraz pracuję na XP
- czy da się coś zrobić żeby modem po podłączeniu mógł pracować normalnie bez potrzeby instalacji ( otwierania instalatora sterowników) :klnie:
w moim przypadku jest jeszcze jeden mankament : otwiera się okienko które blokuje instalację tych sterowników bo nie można utworzyć logo windows :cry: i udaje się dopiero po kilku próbach ktoś wie jak pozbyć się tego błędu :padam:
- jak się wyłącza sterowniki przez F8 ? :zdziwko:
- co zrobić żeby modem nie rozłączał się co godzinę ( a dokładnie co 59 minut i 55 sekund?) :gwiazdki:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Post autor: wojteks »

idiota123 pisze:co zrobić żeby modem nie rozłączał się co godzinę
Jeżeli to darmowe BDI to nic na to nie poradzisz?
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Post autor: Jo_gurt »

idiota123 pisze:czy da się coś zrobić żeby modem po podłączeniu mógł pracować normalnie bez potrzeby instalacji
Najlepiej wyłączyć wirtualny CD-ROM i zainstalować sterowniki raz a dobrze, ręcznie.
Kornel64
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-09-04, 18:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Instrukcja instalacji Huawei K3765-HV w Windows 7 64bit

Post autor: Kornel64 »

Witam, czy znajdę gdzieś na forum Instrukcję instalacji Huawei K3765-HV w systemie ANDROID 4???
Analogiczną jak w tym temacie tj. dla Windows 7 64 bit?
Jakiś czas temu z niej skorzystałem, a teraz mam tablet z androidem 4 i poszukuję ścieżki instalacji i sterowniki dla androida.
ODPOWIEDZ