ORANGE EDGE - opinie

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Miszka01
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2005-11-29, 22:06
Lokalizacja: Polska

ORANGE EDGE - opinie

Post autor: Miszka01 »

Witam wszystkich !!!

Większego g......a nie ma jak ORANGE EDGE. Mam zasieg 5 kresek na modemie gc85. Raz działa raz nie, czesto predkosć zatrzymuje sie na 0.0.. Zadzwoniłem do BOA , powiedzieli ze trwaja prace na moim BTSie. Jakos trwaja juz prawie dwa tygodnie i zadnej poprawy. Wkładam karte z ERY i śmiga super, nie zawiesza sie i predkosci sa super. Poza tym obsługa klienta w Orange to jest tylko miła jak sie chce cos u nich kupic, potem toatalna olewka.

NIE Polecam Orange Bubla.

Prosze o wasze opinie
MariuszDW

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: MariuszDW »

U mnie działa doskonale. Na dwóch kreskach zasiegu (GC89) ma średnio 20kB/s. Czasami nawet ponad 30kB/s. Cały czas przy dwóch kreskach, bo więcej nie łapię (BTS daleko). Nidy mi nie zerwało połączenia, nawet po 70 godzinach.
krzycho

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: krzycho »

ja rowniez jestem z bialegostoku i rowniez idea mi FATALNIE chodzi... mam wrazenie ze to problem calej miejscowosci... bo jakos nie slyszalem o jakiejs osobie zadowolonej z egde w bialymstoku... najpiew myslalem, ze moze to cos nie tak z modemem(gc85) ale masowo zle chodzi...
Awatar użytkownika
gnd
Stały użytkownik forum
Posty: 130
Rejestracja: 2005-12-07, 15:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: gnd »

ja mieszkam we Wrocławiu i jestem zadowolony , transwer max 20kB , nie zrywa sesji, teraz czekam na umts, ale pewnie troche przyjdzie mi poczekać , bo mieszkam spory kawałek od centrum , a nawet tam nie ma zasięgu 3g :!: (podczas gdy + jest z 3g w calym miescie , a era na wiekszosci obszaru)
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: Szadzik »

gnd pisze:ja mieszkam we Wrocławiu i jestem zadowolony , transwer max 20kB , nie zrywa sesji, teraz czekam na umts, ale pewnie troche przyjdzie mi poczekać , bo mieszkam spory kawałek od centrum , a nawet tam nie ma zasięgu 3g :!: (podczas gdy + jest z 3g w calym miescie , a era na wiekszosci obszaru)
Mieszkam w Chełmie (lubelskie) i działa spoko. Nie rwie sesji, zasięg 3-4 kreski i transfer maks 20KB.
Back to the Future ;)
Gość

Orange katastrofa

Post autor: Gość »

:cry:
U mnie Orange działa beznadziejnie! Raz łączy się jako Edge raz jako GPRS, bez powodu w tym samym miejscu (ul. Konopnicka Dąbrowa Górnicza), transfer często wskazuje 0 też bez powodu. To jest; sądzę, że z powodu obciążenia sieci ponieważ w noc sylwestrową działał dobrze (EDGE ok. 120kb/s). Co ciekawe modem EDGE na mojej NOKII działa lepiej (może dlatego, że opłata jest za KB?). Czyli dziady sprzedają <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> w papierku!!! Co więcej prawie w centrum Katowic (ul. Porcelanowa, SIC!!!) jest jeszcze gorzej. Może jako zestawik do wysyłania mejli tekstowych to się nadaje, ale do niczego innego.
Aha chyba też nie, ponieważ, ze wzglęgu na cechy połączenia z mejlami jest jeszcze gorzej. Jakby tego było mało dochodzą problemy z nawiązaniem połączenia. Tragedia... DWA lata katastrofy..
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Orange katastrofa

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze::cry:
U mnie Orange działa beznadziejnie! Raz łączy się jako Edge raz jako GPRS, bez powodu w tym samym miejscu (ul. Konopnicka Dąbrowa Górnicza), transfer często wskazuje 0 też bez powodu.
Żeby Ci działał cały czas EDGE to w WM ustaw na stałe 900 lub 1800 bo niektóre BTSy pracują na 900 a inne na 1800, ja tak zrobiłem i mam nonstop EDGE.
Anonymous pisze::cry: Co ciekawe modem EDGE na mojej NOKII działa lepiej (może dlatego, że opłata jest za KB?).
Na pewno nie z tego powodu
Anonymous pisze::cry: Czyli dziady sprzedają <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> w papierku!!! Co więcej prawie w centrum Katowic (ul. Porcelanowa, SIC!!!) jest jeszcze gorzej. Może jako zestawik do wysyłania mejli tekstowych to się nadaje, ale do niczego innego.
Aha chyba też nie, ponieważ, ze wzglęgu na cechy połączenia z mejlami jest jeszcze gorzej. Jakby tego było mało dochodzą problemy z nawiązaniem połączenia. Tragedia... DWA lata katastrofy..
A próbowałeś różnych konfiguracji modemu? Wstawiłeś komendę AT do właściwości modemu? Jaki masz modem? Używasz WM czy jakiegoś innego managera modemu? Pokombinuj najpierw a potem narzekaj, ja jak kupiłem licencję to miałem ją z modemem USB i działał beznadziejnie. Kombinowałem prawie miesiąc i dopiero po odłąćzeniu go od przedłużki USN zaczął normalnie funkcjonować. Piszę to, że dać przykłąd jak głupie sprawy mogą powodować problemy.

Zadzwoń pod *800 i powiedz że do <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> dział, sprawdzą co się dzieje, bo może to ich wina.
Też mam Orange i działa ok, więc nie ma co zrzędzić że to tylko i wyłącznie wina Orange, bo niektórym działa dobrze.
Back to the Future ;)
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: Czarek88lol »

hmm... to chyba wszystko zalezy od miejsca z ktorego korzystamy z netu, w jakiej odleglosci od nas jest nadajnik... u mnie z poczatku dobrze chodził, zwłaszcza nocą... obecnie nie powiem bo narzekam:P transfer słaby i w ogole;/ dzwoniłem z reklamacja do BOK i czekam cierpliwie juz ponad tydzien;/ kupie jeszcze antene kierunkowa i zobacze jak to bedzie;/ musze sie do tego przyzwyczaic gdyz umowa na dwa lata juz podpisana:( pozdrawiam
Gość

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: Gość »

Sadzik
Wstawiłeś komendę AT do właściwości modemu?
Możesz napisać bliżej o co ci chodzi z tą komendą?? :shock:
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: Szadzik »

Anonymous pisze: Możesz napisać bliżej o co ci chodzi z tą komendą?? :shock:
Wchodzisz w panel sterowania>Opcje modemu>we właściwościach Twojego modemu wchodzisz w zaawansowane i tam jest miejsce na wpisanie komendy AT, dla Orange może być taka:

AT+CGDCONT=1,"IP","www.idea.pl", ale mogą b yć, różne było o tym na forum w wątku o konfiguracji modemów.
Back to the Future ;)
kuba
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2005-12-23, 03:26

Re: ORANGE EDGE - opinie

Post autor: kuba »

U mnie tez smiga spoko GC85 3-4 kreski antena zewnetrzna 14db 18-20KB/s non stop i polaczenie mam teraz 78 godz bez zrywki.
Jest <font color="#FF00FF"><b>»»dobrze««</b></font> aby tak dalej.
Pozdro.

:D :D :D
ODPOWIEDZ