Wymiana SIM na USIM w Blue Connect

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosc

Wymiana SIM na USIM w Blue Connect

Post autor: Gosc »

Czy ktos wymianiał karte SIM w Erze BlueConnect na USIM? Chodzi o to że na tej co mam nie dziala telefon z UMTS, nie wiedzie sieci 3G. w BOA dziwia sie co to USIM, co to jest?
Gość

Re: Wymiana SIM na USIM w Blue Connect

Post autor: Gość »

USIM to odpowiednik sima w sieci UMTS (UmtsSIM). Kwestia jest taka ze w polskich sieciach przyjęto że nie będzi zmian w kartach SIM. Za granicą może być inaczej, karty USIM mogą być bardziej funkcjonalne.
Gosc

Re: Wymiana SIM na USIM w Blue Connect

Post autor: Gosc »

Tak mi tez powiedziano, ale nie wiem dlaczego mi to nie chodzi, nie widzi sieci 3G
Awatar użytkownika
Vipera
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 567
Rejestracja: 2005-10-30, 23:43
Lokalizacja: Katowice

Re: Wymiana SIM na USIM w Blue Connect

Post autor: Vipera »

Postanowiłem "sięgnąć do źródła" i spytać oficjalnie o taką wymianą i <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> o to czy są jakieś dodatkowe opłaty czy ograniczenia w przejściu na UMTS w Blue Connect.
Właśnie pszyszło. Pobili swój rekord w prędkości odpowiedzi.
Podaję info, które przyszło:

1. Do korzystania z UMTS wykorzystywane są aktualnie dostępne u Operatora karty SIM
(kwestia dotyczy włączenia serwisu dostępu do UMTS na karcie SIM). Aktualnie dostęp
do UMTS jest możliwy jedynie na kartach SIM z taryfą data i aktywną usługą blue
connect.

2. Użytkownicy usługi blue connect mają włączony standardowo dostęp do UMTS od momentu aktywacji karty SIM z taryfą data i usługą blue connect.
ODPOWIEDZ