Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: wojteks »

danielmiller pisze:To było 7lat temu
Prehistoria. Obecnie tak się nie udaje. Umowa na czas określony obowiązuje a jak jest przeniesienie do BMT to kara za zerwanie przed czasem. Do sądu za 200-500zł nikt nie pójdzie bo to drożej wyniesie.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Dlatego osobiście wkalkulowałem zapłacenie kary w przypadku rozwiązania umowy z UPC. Mieszkanie mam wynajęte krócej niż umowa w UPC (2 lata). Kara teraz wyniesie chyba 300zł jak dobrze pamiętam. Może więcej, ale nie tak dużo, żeby opłacało się brać umowę na czas nieoznaczony i płacić w praktyce 2x więcej niż teraz. Rozmawiałem na temat zerwania umowy z BOK i powiedzieli mi, że mogą przenieść usługę w razie czego. Problem jest taki, że chyba nie będzie łączy UPC no to poinformowali, że zerwanie umowy przed czasem i kara. Tak czy inaczej wkalkulowałem to i jestem tego świadomy.

Kara jest tak mała, że jak wojteks napisał, nie ma sensu iść do sądu. Po pierwsze opłaty, a po drugie zwyczajnie szkoda czasu.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Pijo »

ja.michal pisze:Może więcej, ale nie tak dużo, żeby opłacało się brać umowę na czas nieoznaczony i płacić w praktyce

Przy nieoznaczonej w UPC 10Mbit jest za 56zl, instalacja kosztuje 100zl - świetne warunki moim zdaniem. A ile płacisz msc przy terminówce?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Widzisz. Już nie ma 10.
Teraz mam TV pakiet podstawowy SD i 25Mb/s. Po podwyżce 107zł. Było 100zł (net 10). Instalacja i aktywacja była 0zł.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Pijo »

ja.michal pisze:Widzisz. Już nie ma 10.
http://www.upc.pl/internet/internet-dla-oszczednych/
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:Dlatego osobiście wkalkulowałem zapłacenie kary w przypadku rozwiązania umowy z UPC.
Dokładnie tak samo ja 5 lat temu wkalkulowałem koszt kary w koszt całościowy zakupu domu i przeprowadzki. Grosze w porównaniu z całą imprezą.
Ale wtedy na szczęście jeszcze udało się nie płacić.
Po prostu myśleć i liczyć trzeba, a nie rzucać się z motyką na słońce.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Mail od UPC, który dostałem w maju:
UPC pisze:UPC od wielu lat wyprzedza standardy rynkowe, oferując najszybsze prędkości internetu. Z tego powodu przestajemy świadczyć usługi o niższych prędkościach: 5 Mb/s i 10 Mb/s.
Awatar użytkownika
Pijo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 677
Rejestracja: 2009-07-06, 12:16
Lokalizacja: Podlasie/Mazowsze

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Pijo »

ja.michal,
ja.michal pisze:Mail od UPC, który dostałem w maju: UPC napisał/a:
UPC od wielu lat wyprzedza standardy rynkowe, oferując najszybsze prędkości internetu. Z tego powodu przestajemy świadczyć usługi o niższych prędkościach: 5 Mb/s i 10 Mb/s.
Aha. Good to know.

Rzuciłem jeszcze okiem na cennik standardowy UPC i oni oferują umowy na czas nieokreślony i ceny standardowe są normalne, a nie jakieś z kosmosu jak u TP, MNI, Vectry i innych takich.

Opcja Fiber 30MBit za 66zl, Fiber 60Mbit za 80 zl , instalacja 100 zl + chyba 10 zl za jakąś aktywację i umowa na czas nieokreślony to są bardzo dobre warunki.



Offtopując, u mnie od maja w końcu MNI Telecom zaoferowało coś więcej niż 2Mbit za 61zl z kagańcem na 24msc .

Teraz tak to się prezentuje :

Obrazek

Kara umowna przy 4Mbit na 24msc to aż 4500zl!

Jeśli interesuje nas najwyższa opcja to lepiej jest podpisać umowę na 512kbit na 24msc z karą równie absurdalną ale 2 razy niższą 2000zł i dokonać migracji na opcję 4Mbit. Kara w razie zerwania umowy zostałaby naliczana dla niższej opcji.

I jeszcze wyliczenia dla 4Mbit na 24msc :
suma abonamentów promocyjnych : 24x 46zl = 1104zl
suma udzielnych ulg/maksymalna wysokość kary: 4500zl

Czy to nie jest patologia?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Pijo, zgadza się. Ceny mają normalne. :) Ale wiesz od razu nie płacę 160-200zł tylko ewentualną karę później. Do tego nie wiem ile będę jeszcze siedział w tym miejscu. Mogło być 6 miesięcy, a może być i 1,5 roku. Tak czy siak mi się opłaca taki manewr. :)

Te duże kary nie wiem czy są zgodne z prawem. Czy w umowie bez promocji tyle wyszedłby abo na te 2 lata?

[ Dodano: 2012-06-23, 18:03 ]
Teraz spojrzałem na ten cennik. Faktycznie niby ulga ogromna. Wszystko zgodnie z przepisami. Nie zmienia to faktu, że chore ceny. :dobani:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: Patryk »

Pijo pisze:Czy to nie jest patologia?
W TP jest trochę taniej.
Tak, to jest patologia, tym bardziej że to nie telefon w którym kara ma zrównoważyć też teoretyczne utracone korzyści opa.
k3dar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-08-14, 15:13
Lokalizacja: od mamy :P

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: k3dar »

Witam
Nie chce zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj. Mam umowę 24 msc na sam internet UPC 61zl/msc. W styczniu minie 12 miesiąc korzystania z usługi i jednoczenie chciałbym zrezygnować z umowy ze względu na przeprowadzkę do innego miasta gdzie UPC nie sięga. Orientuje się ktoś ile wynosi i jak jest naliczana kara za wypowiedzenie umowy??

W regulaminie znalazłem taki punkt:
W przypadku jednostronnego rozwiązania Umowy Abonenckiej zawartej na warunkach określonych w pkt. II TWOJE OPŁATY przez Uczestnika Promocji lub przez
Organizatora Promocji w zakresie wybranej w Promocji Usługi Internetowej z przyczyn leżących po stronie Uczestnika Promocji, przed upływem okresu zobowiązania,
Uczestnik Promocji zobowiązany będzie do uiszczenia na rzecz Organizatora Promocji, bez uprzedniego wezwania, kwoty w wysokości łącznej ulgi, przyznanej
mu w związku z Przystąpieniem do Promocji tj. 250,00 zł
To jest ta kwota "kary"? czy jest ona tylko doliczana do jakiegoś równania z odziałem miesięcy pozostałych do końca umowy? :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Kwota przyznanej ulgi razy ilość miesięcy pozostałych do zakończenia umowy. Czyli jak masz teraz równie 12 miesięcy do końca i wyślesz wypowiedzenie to będzie miesiąc wypowiedzenia licząc od nowego miesiąca. Czyli jak w tym miesiącu wyślesz i masz okres rozliczeniowy 1 każdego miesiąca to umowa zakończy się w styczniu. Czyli jak dobrze liczę masz 11 miesięcy. Bierzemy i dzielimy karę 250 zł na 24 miesiące i mnożymy przez liczbę pozostałych (250/24≈10,42 11x10,42≈114,62 zł). Czyli kara jakieś 115 zł.

k3dar, też musiałem wypowiedzieć UPC, ale sami mi podpowiedzieli jakie jest rozwiązanie 50/50 (może się udać, albo nie). Możesz napisać wypowiedzenie z informacją z jakiego powodu jesteś zmuszony zerwać umowę (zmiana miejsca zamieszkania i brak sieci UPC /sprawdź to/). Do tego możesz napisać prośbę o umorzenie/niepobieranie kary umownej w związku, że nie mają sieci i dołączyć kopię umowy najmu lokalu lub kopię dokumentu o meldunku lub inny dokument urzędowy stwierdzający, że tam mieszkasz. Może nie naliczą ci kary. Tak mi podpowiedziała Pani w BOK UPC.
Inne rozwiązanie to cesja na inną osobę nawet nie w tym miejscu zamieszkania (innym mieścicie gdzie jest UPC). Wtedy droga jest taka: cesja na nową osobę, a potem ona zleca przełączenie usług do innej lokalizacji. Sprzęt ty musisz tej osobie przekazać.
Trzecia opcja to cesja na nowego mieszkańca danego lokalu.

W każdej sytuacji polecam trzymać sprzęt do końca bo może się okazać, że ktoś jednak będzie chciał wziąć UPC w tej lokalizacji i będzie cesja. Do ostatecznego terminu wypowiedzenia można odwołać wypowiedzenie. Wtedy sprzęt trzeba przekazać osobie, która przyjmuje cesję. Jak oddasz wcześniej to będą szukać po magazynach bo to jakoś jest pod lokalizacje przypisane i można sobie skomplikować sprawę.

To tyle co ja wiem.
k3dar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-08-14, 15:13
Lokalizacja: od mamy :P

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: k3dar »

Dzieki za odpowiedz.
Kwota przyznanej ulgi razy ilość miesięcy pozostałych do zakończenia umowy. Czyli jak masz teraz równie 12 miesięcy do końca i wyślesz wypowiedzenie to będzie miesiąc wypowiedzenia licząc od nowego miesiąca. Czyli jak w tym miesiącu wyślesz i masz okres rozliczeniowy 1 każdego miesiąca to umowa zakończy się w styczniu. Czyli jak dobrze liczę masz 11 miesięcy. Bierzemy i dzielimy karę 250 zł na 24 miesiące i mnożymy przez liczbę pozostałych (250/24≈10,42 11x10,42≈114,62 zł). Czyli kara jakieś 115 zł.
Na pewno tak się to liczy? Bo aż nie chce mi się wierzyć ze kwoty rezygnacji z umowy 24 miesięcznej są takie małe, nawet i te 250zł :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: wojteks »

k3dar pisze:Bo aż nie chce mi się wierzyć
Masz zapisane w umowie, sprawdź i będziesz wiedział.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: ja.michal »

Tak jak wojteks napisał. Zawsze możesz do BOK zadzwonić.
k3dar
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2009-08-14, 15:13
Lokalizacja: od mamy :P

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: k3dar »

Niestety umowy teraz nie mam jak sprawdzić bo jestem w innym mieście. Mam dostęp jedynie do regulaminu. Pytam się bo może ktoś płacił tą "kare" i wie co i jak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: wojteks »

k3dar pisze: bo może ktoś płacił tą "kare" i wie co i jak.
Kwota kary jest różna w różnych przypadkach, nie da się jej opowiedzieć, musisz sam sprawdzić u operatora.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zrywanie umowy przy zmianie miejsca zamieszkania

Post autor: krystianb »

k3dar Spróbuj zamówić przeniesienie usługi, jest możliwość, że z BTM rozwiążą umowę bez kary.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ