problem instalacji Novatel Merlin XU870 Expr. Card pod Vista

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
iglotex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-13, 12:07

problem instalacji Novatel Merlin XU870 Expr. Card pod Vista

Post autor: iglotex »

Zmieniłem system z XP na Vistę. Pod Xp Merlin 870 działał bez problemu.
Ściągnąłem ze strony Orange program instalacyjny Merlina do Visty i mam następujący problem:w czasie instalacji pojawia się komunikat: "Błąd 1904. Nie można zarejestrować modułu C:/Program Files/.........../PrflMngr.ocx.Hresult-2147220473."
Po pominięciu tego komunikatu kończę instalację i program powiadamia mnie, że instalacja zakończona pomyślnie.
Instaluję sterowniki, modem działa poprawnie.(sprawdzałem Opti Tool).
Podczas otwierania Mobil-a pojawia się komunikat:"A script error has occured. Line:235, Charakter :1. Error: składnik ActiveXnie może utworzyć obiektu: 'NVTL.Generic.Profile.1'
Przez ekran przelatuje tylko panel kontrolny Mobil-a i nie można go zatrzymać i wpisać do niego ani PIN-u, otworzyć Menu itp.(jezeli włożony jest modem do gniazda Exp.Card).
Jak rozwiązać ten problem?
Wsparcie Techniczne Orang-a odsyła mnie od jednego do drugiego. :? :?
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: problem instalacji Novatel Merlin XU870 Expr. Card pod Vista

Post autor: mar_kow »

...Jeżeli pojawia się panel kontrolny a wcześniej coś o ActiveX to problem może leżeć po stronie firewalla (może być nawet wbudowanego Visty), lub programu antyszpiegowskiego typu Ad-Aware... Miałem podobny problem - należy dodać aplikację modemu do wykluczeń blokady. Możliwe że już podczas instalacji pewne elementy zostały zablokowane... Problem z firewallem pojawia się z chwilą gdy aplikacja chce zainicjować połączenie zewnętrzne - a już z Vistą to problemy są nagminne...
iglotex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-07-13, 12:07

Re: problem instalacji Novatel Merlin XU870 Expr. Card pod Vista

Post autor: iglotex »

mar_kow pisze:...Jeżeli pojawia się panel kontrolny a wcześniej coś o ActiveX to problem może leżeć po stronie firewalla (może być nawet wbudowanego Visty), lub programu antyszpiegowskiego typu Ad-Aware... Miałem podobny problem - należy dodać aplikację modemu do wykluczeń blokady. Możliwe że już podczas instalacji pewne elementy zostały zablokowane... Problem z firewallem pojawia się z chwilą gdy aplikacja chce zainicjować połączenie zewnętrzne - a już z Vistą to problemy są nagminne...
Dziękuję za tę informację ale niestety nic nie pomogła. Podejrzewam , że problem lezy gdzie indziej. A może ktoś mi podpowie inne rozwiazanie?
ODPOWIEDZ