slaby zasieg w telefonie

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

Witam. W moim domu zasieg jest bardzo slaby, po wyjsciu na zewnatrz jest pelny ale w domu telefon czesto gubi zasieg lub nie ma go w ogole.
Doradzono mi abym kupil antene zewnetrzna i ma to pomoc.
Tylko teraz nie wiem jaka wybrac i nie wiem czy wejscia jakie sa obecnie beda pasowac do mojego modelu telefonu. Mam nokie 5310 XM.
Gdzie w ogole sie ta antene wpina w telefonie ??
Moja siec to heyah i zmiana operatora nie wchodzi w gre, zreszta wiele by to nie dalo ;)
Czytalem o wzmacniaczach zasiegu ( reapeter ) ale to jest dosc drogi koszt. Antena zew GSM z tego co widze jest duzo tansza tylko nie wiem jaka wybrac zeby pasowala do mojego modelu tela i poprawila zasieg.
Czytalem o jakis modemach Huwaei ale zupelnie nie wiem co to jest ?? Trzeba to kupic aby zamontowac antene ??
Jestem otwarty na kazda sugestie.
POzdrawiam Michał
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: wojteks »

michal_fun pisze:Czytalem o wzmacniaczach zasiegu ( reapeter ) ale to jest dosc drogi koszt.
Jeżeli nie montuje ich operator to są nielegalne.

Telefony obecnie mozna tylko sprząc z anteną za pomocą konektora indukcyjnego.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: Andrzejz78 »

Czytalem o jakis modemach Huwaei ale zupelnie nie wiem co to jest
Modem to taki telefon tylko bez klawiatury baterii i wyświetlacza Wkładasz kartę SIM podpinasz do kompa ustawiasz parametry połączenia i śmigasz w necie W przypadku słabego zasięgu podpinasz antenę zewnętrzną To tak tyle z grubsza :)
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

To jakbyscie mi mogli zaproponowac jakas dobra antene w rozsadnej cenie i wszystkie niezbedne rzeczy ktore musze kupic aby taka antena dzialala to bylbym bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam Michał i dzieki za powyzsze informacje
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: kris_kjk »

@michal_fun abyśmy się dobrze zrozumieli, chodzi Ci o poprawę zasięgu w telefonie do prowadzenia rozmów, czy o poprawienie zasięgu do korzystania z internetu? Z jakiego Jesteś powiatu ? - ułatwi to częściowo rozwiązanie problemu.
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

zalezy mi na poprawieniu zasiegu tylko i wylacznie do prowadzenia rozmow, pisania sms-ow. Na internecie mi nie zalezy.
Jestem z powiatu tarnowskiego, woj malopolskie.
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: kris_kjk »

To jest - Forum użytkowników internetu bezprzewodowego - ale napiszę co myślę o problemach z zasięgiem.

Masz takich operatorów w pobliżu - http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/49.78566 ... 78906/z/14
Wg. tej mapy prawdopodobnie ruszył (lub nie długo ruszy) 3G z T-Mobile i Orange https://www.dropbox.com/s/13pz3gq2vmk3p ... works!.jpg

Generalnie nie powinieneś mieć problemów z zasięgiem, choć niektórzy skarżą się w Nokiach 5310 XM właśnie na słaby zasięg. Anteny są na dole telefonu i często po trzymaniu za dół telefonu spada zasięg. Telefon w kieszeni, leżący na stoliku pokazuje większy zasięg. Podobne problemy niektórzy obserwowali po wymianie obudowy. Chyba niezbyt udane jest wykonanie tej Nokii.

Możesz spróbować w Ustawieniach > Sieć/Ustawienia sieci wybrać Tryb pracy sieci GSM 900/1800, powinien się delikatnie poprawić zasięg. Proponowałbym sprawdzić jak zachowuje się inny telefon u Ciebie w domu. Wg. mnie skoro przed domem Masz pełny zasięg, a już w domu znika prawie całkiem, to coś jest nie tak z telefonem. Kupno antenek pod baterię, itp., wzmacniaczy mija się z celem, szkoda na to pieniędzy, nic to nie poprawi. Najrozsądniej będzie chyba zmienić telefon na inny.
Ostatnio zmieniony 2012-10-24, 18:28 przez kris_kjk, łącznie zmieniany 2 razy.
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

Z gory przepraszam ze zadalem pytanie o zasieg w telefonie, nie zwrocilem uwagi ze forum ma inna tematyke. Sorry ale mam nadzieje ze udzielicie mi pomocy ;)
Jesli chodzi o telefony to mam 4 model i w kazdym byl problem z zasiegiem. Inne sieci rowniez nie lapia zasiegu takze telefon jest raczej ok. Odnosze wrazenie ze okna ( PCV ) sciany itp zagluszaja u mnie sygnal.
Sprawdzalem w telefonie ale nie mam mozliwosci zmiany trybu pracy na GSM 900/1800 lub nie moge tego znalec :D Mam mozliwosc tylko zmiany wyszukiwania sieci na reczny ale to nic nie daje.
Mysle ze jakby zakupil antene GSM i wystawil za okno lub ustawil na parapecie to polepszylo by sie z zasiegiem u mnie, tylko zupelnie nie mam mojecia jaka antene kupic, jaki konektor i w ogole co jeszcze zeby to wszystko dzialalo :(
Jakbyscie mi pomogli to bylbym bardzo wdzieczny :)
Pozdrawiam Michał
mr.wolf
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-10-24, 12:57
Lokalizacja: z lasu

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: mr.wolf »

Witam, pozwoliłem sobie podłączyć się pod istniejący temat z racji zblizonej lokzlizacji...

Korzystam z internetu za pośrednictwem iplusa (modemu AirCard 875 PC card – nie USB)we wsi Kozie Laski koło Nowego Tomyśla.

W chwili obecnej korzystając z w/w zestawu na zewnątrz budynku udaje mi sie złapać standard HSDPA ale nie jest on stablilny, taka sama sytuacja ma miejsce na poddaszu budynku , w innych punktach łapie tylko EDGE.


W najbliższej okolicy znajdują się dwa nadajniki UMTS 2100 - w Wąsowie i Wytomyślu - oddalone o około 2,5 km w linii prostej od mojego domu – nadajniki nie są widoczne.

Zależałoby mi na zakupie anteny, która pozwoli na stabilną pracę w budynku w standardzie HSDPA – antena może zostać umieszona na zewnątrz budynku na wysokości poddasza. Moje pytanie jaka antena da mi gwarancje dobrego i stabilnego sygnału – dookólna (nadajniki są umieszczone z 2 różnych kierunków) czy kierunkowa, panelowa?


Bardzo proszę o pomoc i konkretne propozycje sprzętowe.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
kris_kjk
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 158
Rejestracja: 2009-11-27, 23:23
Lokalizacja: UE

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: kris_kjk »

@michal_fun antenę zewnętrzną można sprząc z telefonem tak jak radził @wojteks za pomocą konektora indukcyjnego. Tu na Forum jest kilka tematów o tym, trzeba poszukać. Osobiście nie sprawdzałem, opinie są różne. Podejrzewam, że antena dookólna na magnes z połączeniu z konektorem indukcyjnym może się nie sprawdzić, pewnie przewód tej anteny i konektor indukcyjny zabiorą więcej niż da zysku ta antena, proponowałbym antenę kierunkową ATK.
mr.wolf pisze:Moje pytanie jaka antena da mi gwarancje dobrego i stabilnego sygnału – dookólna (nadajniki są umieszczone z 2 różnych kierunków) czy kierunkowa, panelowa?
@mr.wolf w sumie żadna antena nie da 100% gwarancji dobrego i stabilnego sygnału, bo wiele zależy od ukształtowaniu terenu i operatora świadczącego usługę.
Wg. mapki - http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/52.36561 ... 34668/z/14 do Wytomyśla jest poniżej 2 km, a do Wąsowa ok. 5 km, ja zastosowałbym antenę kierunkową panel (tą mocniejszą 17dBi, biorąc też w przyszłości pod uwagę inne lokalizacje) np. taką - http://www.cybertech.com.pl/p84,antena- ... kabel.html + kabel antenowy + konektor do AirCard 875 PC card (trzeba sprawdzić jaki posiada modem, ewentualnie zapytać w tym sklepie). Po montażu zestawu trzeba sprawdzić te dwie lokalizacje, z której jest lepiej korzystać.
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

Jeszcze jedna prosba dla ogarniajacych ten temat.
Moglby mi ktos zaproponowac jakies dobre modele anten i konektorow ?? Nie znam sie na tym za bardzo a nie chcialbym kupic czegos co nie bedzie dzialalo.
Z gory dzieki. Pozdrawiam MIchał
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: Andrzejz78 »

Najlepsze by było to http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=677 ... 0&rg=0&sg= ale to drogi i nie do końca legalny pomysł
Możesz kupić np. taki zestaw http://www.ontech.pl/product-pol-59347- ... YAG1-.html
Możesz też kupić sam konektor http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=315 ... 0&rg=0&sg= i dokupić dobrą antenę kierunkową na 900MHz http://www.dipol.com.pl/antena_gsm_20-e ... _A7026.htm
Wszystkie te zestawy są na częstotliwość 900MHz czyli na pewno będą pasować do twojego telefonu
Ostatnio zmieniony 2012-10-27, 20:21 przez Andrzejz78, łącznie zmieniany 1 raz.
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

Kierowalbym sie ku drugiej opcji czyli ten zestaw. Czy musze cos do niego dokupic czy to juz jest wszystko i wystarczy zamontowac ??
Wytlumaczcie mi czy dobrze rozumiem dzialanie tych anten.
Antene wywalam za okno ktora jest podpieta do konektora a konektor podpinam pod telefon ??
Telefon lapie zasieg jak jest podpiety w konektor czy bez niego tez ??
Kolejna sprawa czy moze byc tak ze wszystko zamontuje tak jak nalezy a zasiegu dalej nie bedzie ??
Przepraszam za tyle pytan ale mam nadzieje ze ktos pomoze :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: Andrzejz78 »

michal_fun pisze:Czy musze cos do niego dokupic czy to juz jest wszystko i wystarczy zamontowac ??
To jest gotowy zestaw tylko zamontować i korzystać
michal_fun pisze:Antene wywalam za okno ktora jest podpieta do konektora a konektor podpinam pod telefon ??
Tak
michal_fun pisze:Telefon lapie zasieg jak jest podpiety w konektor czy bez niego tez ??
A czy teraz bez konektora masz zasięg? ;)
Kolejna sprawa czy moze byc tak ze wszystko zamontuje tak jak nalezy a zasiegu dalej nie bedzie ??
Tego ci nikt nie zagwarantuje ale jest szansa że będzie wszystko ok bo na zewnątrz łapiesz pełny zasięg Najlepiej poszukaj oferty kupna gdzie będzie możliwość zwrotu towaru lub skontaktuj się ze sprzedawcą w tej sprawie przed zakupem
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

Czyli telefon zeby lapal ten lepszy zasieg z anteny musi byc caly czas podpiety pod konektor ? Jak wyglada rozmowa przez telefon czy pisanie sms-ow jak sie ma wpiety telefon w konektor ??
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: Andrzejz78 »

michal_fun pisze:Jak wyglada rozmowa przez telefon czy pisanie sms-ow jak sie ma wpiety telefon w konektor ??
Normalnie jak przy zasięgu bez anteny
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

no ale jak telefon jest wpiety w konektor to telefon przy uchu trzymam razem z konektorem czy jak ??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: wojteks »

michal_fun pisze:to telefon przy uchu trzymam razem z konektorem
No dokładnie, jesteś uwiązany do kabla.
Nie pomagam na PW!
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

uwiazany do kabla ale czy razem z ta obudowa konektora musze trzymac telefon przy uchu ?
Ktora antene i konektor byscie wybrali z tych co podal Andrzejz78 ??
Moze jakas inna polecacie ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: wojteks »

michal_fun pisze:ale czy razem z ta obudowa konektora musze trzymac telefon przy uchu
A jak inaczej to sobie wyobrażasz, zawsze mozna użyć słuchawek kablowych albo na BT.
Nie pomagam na PW!
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

ok juz wszystko mniej wiecej wiem teraz jakbyscie mi doradzili jaka antene i konektor wybrac ??
Z tych co podal Andrzej ktore byscie wybrali ? A moze jakies inne modele ?
michal_fun
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2012-10-22, 15:07
Lokalizacja: Ciężkowice

Re: slaby zasieg w telefonie

Post autor: michal_fun »

nikt wiecej nie pomoze ??
ODPOWIEDZ