Problem z wyborem pakietu

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Problem z wyborem pakietu

Post autor: Rooney »

Witam
CZytam o Opera Firefox i FLOCK. Nie wiem na co się zdecydować (mam laptopa przestarzalego) .

Mam miec erainternet pakiet 5MB przesylania\odbierania danych miesiecznie za 24zł.
No wlasnie czy 5mb to duzo czy malo? CZy wystarczy mi do moich potrzeb?

Chodzi mi tylko i wylacznie o przeglądanie kilku stron www, logowanie na konta , zadne sciaganie plikow ok 1h dziennie (keiedy jestem w trasie a potrzebuje logowac sie na swoje konta,forum lub poczte) - ile to zzera kb dziennie mniej wiecej - obliczylbym sobie miesieczny transfer danych..

Nie mam pojęcia ile kb zabierze przykladowo przegladniecie jednej strony www?
i co z przeglądarką IE odpada? Jaka jest najlepsza przegladarka , i jak powylaczac obrazki , gify itp bo to mi nie jest potrzebne a chyba zzera dodatkowe kb?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrawiam
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: zDaleKi »

5 MB??
To trochę mało IMHO. Jak ja przeglądam forum przez GPRSa, to przez
jakieś 2 godziny przeglądając 2 fora mam 2MB a czasem i więcej.
Chyba, ze chodzi Ci o 5GB?

Grafikę możesz wyłączyć, ale nawet takie forum bez grafiki czyta sie kiepsko.
Nawet nie widać cos juz czytales co nie w wątkach ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: Czarek88lol »

hmm:p o 5 gb to <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie chodzi:p mi po przekroczeniu 1gb przycinaja transfer a płace miesiecznie 120zł:P 5mb masz:p ale raczej cos pokreciłes:P bardziej prwawdopodobne jest 50mb:P i jakby tak było to mysle ze warto i dla Ciebie byłoby to wystaraczające:p ja np. jak predzej łaczyłem sie przez gprs to płaciłem za 1mb wysłanych lub odebranych danych 1zł:P obrazki mozesz wyłaczyc w operze ale to juz nie to samo;/ hm... a jeszcze bym sie zastanowił nad oferta np w orange czy iplusie... za jakies 60zł masz nieograniczony dostepn do netu:p tylko bodajze po 0,5gb przycinaja transfer:(:(:( pozdrawiam;p
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: Rooney »

Dzięki za szybka odpowiedz

Oferta to 5MB tutaj link ery...

http://www.era.pl/index.php?id=cc_tdany ... ction=indy

Tego nie za bardzo kumam jeszcze..:


"Dane naliczane są za każde rozpoczęte 50 kB, oddzielnie za dane wysłane i odebrane na poziomie protokołu internetowego (IP); 1 kB= 1024 B. Po zakończeniu sesji lub o godz. 24.00 dane są zaokrąglane w górę, do pełnej paczki 50 kB.

Dane zawarte w Pakiecie są rozliczane proporcjonalnie do liczby dni obowiązywania usługi w danym Cyklu rozliczeniowym. Niewykorzystane w danym Cyklu rozliczeniowym dane można wykorzystać w następnym Cyklu rozliczeniowym po uprzednim wykorzystaniu danych z Pakietu z bieżącego Cyklu rozliczeniowego. Usługa Przechodzenie niewykorzystanych danych nie wymaga samodzielnej aktywacji. "

Może ktoś spojrzeć na to fachowym okiem? i wytłumaczyć o co konkretnie tam biega :))

Rozumiem ze jest to abonament miesieczny 5MB GPRS za 24PLN, czyli jak mam laptoa z PCMCIA to msuze kupić jakis modem czy łączę się jakoś przez komorke? MAM SE k700i z GPRS- czy to ma sluzyc jako modem? i jak sie polacze z laptopem?
Niestety nawet w salonie ery nie potrafili mi dobrze wytlumaczyc tego wszystkiego wiec zwracam sie z prosba tutaj...


Jako ze to tylko 5MB ;) jaka przegladarka bylaby tutaj najbardziej "oszczędna"? gify obrazki itp powylaczam skoro to tak zzera cenne kb.. FLOCK , Fierefox czy Opera nie wiem , ktora by sie do tego nadawala...

jezeli chodzi i oferte Iplusa i Orange za 60PLN to chyba tzreba miec komorke w ich sieci??bo laczymy sie przez kom.? czy sieciowka? nic nie slyszalem o tej ofercie

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: dreamoftheviper »

5 Mb bardzo malo do sprawdzenia poczty wystarczy ale zeby siedziec godzine dziennie <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie, polecalbym raczej SimDate iPlusa wtedy internet dziala na zasadzie tak jak telefon na karte Pozdrawiam
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: klisza »

Gdzieś ty to wynalazł????? To chyba nawet w Etiopii jest tańszu GPRS niz w tej ofercie!!! Najlepiej to rzeczywiście kup sobie karte startową SIMDATA z Plusa. Tam za 5 MB zapłacisz 1,50 zł a nie 24 zł. Chyba nie musze liczyć ile razy to jest taniej. Nawet kupując zwykły starter z Tak-Taka za 9 zł będziesz płacił za 5 MB jakieś 7,50 zł. A jakbyś znalazł gdzieś startez z dawnej "Jednej Idei na kartę" to tam można kupować pakiety i za 1 MB wychodzi 1 zł. Ale najlepiej to kup sobie tą simdatę. Jeśli mieszkasz w dużym mieście to powinieneś ja dostać w salonie Plusa, a jak nie to bez problemu kupisz ją na Allegro. Przecież tu za 24 zł będziesz miał 80 MB.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: klisza »

A co do iPlusa i Orange to nie musisz mieć u nich komórki, ale musisz podpisac umowę na dwa lata. W iPlusie możesz dostać modem do laptopa za 1 zł. Ale dostep nieograniczony, nie musisz liczyć MB i jesteś zupełnie wolnyyy! :D
Rooney
Stały użytkownik forum
Posty: 109
Rejestracja: 2006-01-19, 01:33

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: Rooney »

Dzieki za odpowiedzi, teraz jak mam wiecej informacji na temat konkurencji to widze ze ERA w tym temacie ostro zzera, a zeby bylo smiesznie jako laik w tym temacie poszedlem do salonu ERY....i wlasnie taka oferte mi zaproponowali jako PROMOCYJNA 5MB za 24zl ... :shock:

Mam pytanie co do tej SIMDATY :

1)- jak to wyglada w praktyce...? Kupuje SIMDATE powiedzmy na Allegro za 20PLN i co dalej?

2)Kupic modem? jak tak to jakie to są koszta i jaki modem jest tutaj potrzebny?

3)nie musze miec komorki w PLUSIE?

4) W teorii- mam juz kartę SIMPLUSA i MODEM , co z ta kartą nalezy zrobic? dziala jako starter? kompletnie nie wiem na jakiej zasadzie to dziala...

5) co jest lepsze IPLUS czy SIMDATA, czy w Iplusie musze miec komorke w tej sieci czy dziala to na zasadzie sieciowki?

Wiem ze to pytania laika ale w salonie zamydlili mi oczy jakims szajskim pakietem a ja bym chcial wiedziec jaka opcja jest najlepsza
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: klisza »

Simdata to zwykly zestaw startowy z kartą SIM, numerem telefonu i chyba 20 zł na koncie. Można ją wsadzić do modemu PCMCIA (do laptopa), który można kupić za jakieś 100-150 zł albo do komórki z GPRSem (ceny są podobne). Karte zasila się jak telefon na kartę zdrapkami z Simplusa, które można dostać w kazdym kiosku. NIE TRZEBA mieć w tym wypadku komórki w Plusie. W przypadku iPlusa też nie trzeba mieć komórki w Plusie, ale trzeba podpisać z nimi umowę, że będzie się im płaciło 60 zł przez 2 lata co miesiąc (jak z telefonem na abonament) i można dostać modem warty ok. 200-250 zł za złotówkę.
Awatar użytkownika
klisza
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 199
Rejestracja: 2005-12-18, 21:28
Lokalizacja: Legnica

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: klisza »

Oczywiście komórkę też można podłączyć do laptopa, żeby nie było niejasnosci.
Czarek88lol
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2005-11-22, 17:49

Re: Problem z wyborem pakietu

Post autor: Czarek88lol »

nie bierz ery;p w ogole to ja nie wiem skad oni wzieli taka oferte;p ja wczesniej sie łaczyłem normalnie z koma przez gprs i płaciłem 1zł/mb:P czy ktos z tej niby promocji w erze korzysta;p ciekawe;p chyba tylko ten co nie ma pojecia nic o tym;p bo 5mb to malutko;p na gg i przegladanie poczty raz na tydzien to moze i by wystarczyło:p ale nie za te pieniadze;p pozdrawiam
ODPOWIEDZ