Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
marta_m17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-05, 17:32
Lokalizacja: Gdynia

Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: marta_m17 »

Witam
mam zamiar kupić modem z anteną zewnętrzną w sieci plus ponieważ odbieram sygnał na EDGE a może dzięki zewnętrznej pociągnę HSPA+:) Pytanie czy:
1. Jest możliwość puszczenia anteny po kablu od TV lub zwykłego telefonicznego bo mam je w ścianach już:)
2, Czy pod jedną anteną mogą działać dwa modemy z niezależnymi kartami sim?

Jestem kompletnie zielona w temacie ale nie wiem czy dam radę to SAMA wszystko zainstalować...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: matek451 »

Kup tylko modem , na te pseudoanteny z Plusa szkoda kasy. Podaj dokładna lokalizacje , w której chcesz korzystać z internetu. Pozwoli to zobaczyć w zasięgu jakiej sieci, usługi jesteś. Jakie masz szanse na 3G, i jak daleko masz do najbliższego nadajnika UMTS. Od tego zależą dalsze działania min. dobór odpowiedniej anteny.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: key »

marta_m17 pisze:Jest możliwość puszczenia anteny po kablu od TV lub zwykłego telefonicznego
Nie
marta_m17 pisze:Czy pod jedną anteną mogą działać dwa modemy z niezależnymi kartami sim?
Nie. Przynajmniej nie bez kombinacji z spliterami za pare k€.
marta_m17 pisze:nie wiem czy dam radę to SAMA wszystko zainstalować.
Patrzac na pytania: nie.
Nie pomagam na PW.
marta_m17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-05, 17:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: marta_m17 »

Mieszkam w miejscowości Wiele woj.pomorskie

Wciskają mi w plusie ZTE MF821+antena zewnętrzna za 79zł przy abonamencie 49zł już sama nie wiem :(
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: key »

Nie daj sobie nic wcisnac. Nic a nic.
Nie pomagam na PW.
marta_m17
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-02-05, 17:32
Lokalizacja: Gdynia

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: marta_m17 »

Myślisz że mam szansę na HSPA+ na swoim terenie? A jeśli wezmę modem E3276 LTE 150 Mb/s Huawei to mam jakieś szanse na rozprowadzenie sygnału po domu jakimś routerem? chodzi o to że by nasze telefony łapały:) i czy traci się wtedy na mocy sygnału?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: key »

marta_m17 pisze:to mam jakieś szanse na rozprowadzenie sygnału po domu jakimś routerem?
Tak.
marta_m17 pisze:czy traci się wtedy na mocy sygnału
Nie, router zmienia UMTS na WiFi.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
PC174
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 276
Rejestracja: 2012-02-02, 16:28
Lokalizacja: Olesno

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: PC174 »

marta_m17 pisze:Mieszkam w miejscowości Wiele woj.pomorskie
LTE nigdzie nie widzę. Możesz złapać coś HSPA+ z Aero² przy ul. Hieronima Derdowskiego 1. Oprócz tego nic ciekawego nie ma w pobliżu. Możesz sprawdzić czy złapiesz ten sygnał telefonem z kartą Plusa? Jeśli tak to wydaje mi się, że antena nie będzie nawet potrzebna.
Olesno - takie zacofane miasto, a tu takie zmiany...
Styczeń 2012 - uruchomienie 1. stacji UMTS2100 Plusa.
Październik - pozwolenia i start Aero² w pobliskiej wsi.
Grudzień - pozwolenie i start Aero² w samym centrum!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: matek451 »

O ile to AERO2 chodzi. Na razie niezweryfikowany. Trzeba sprawdzić . Za pomocą czego masz ten EDGE z Plusa? Czy rozpatrywałaś innego operatora? Jest jeszcze szansa na PLAY z Karasina.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: kmy »

marta_m17 pisze:Myślisz że mam szansę na HSPA+ na swoim terenie?
wg mapy zasięgu plusa tak, widocznie ten nadajnik Aero2 jest już uruchomiony, ale żeby mieć pewność to trzeba sprawdzić

jaki masz telefon, z reguły na wyświetlaczu telefonu widać z jaka siecią się łączy, np w nokii jest symbol 3G lub 3,5G, a jeśli nie ma UMTS to symbol antenki, jeśli oczywiście masz telefon w plusie

spytaj w plusie o opcję Na próbę na 7 dni, sprawdzisz, będziesz wiedziała
marta_m17 pisze:chodzi o to że by nasze telefony łapały:)
jeśli telefony mają moduł wifi, to tak, jak pisał kolega key, router nadaje sygnał wifi, modem podłączony do routera odbiera internet, a router ten sygnał przesyła dalej, ale już nie jako GSM, czy UMTS, czyli sygnały odbierane przez telefony, a jako wifi, a to już nie każdy telefon może odebrać, smartfony praktycznie wszystkie, ale starsze telefony niestety nie wszystkie
marta_m17 pisze:A jeśli wezmę modem E3276 LTE 150 Mb/s Huawei
ja na Twoim miejscu to nawet bym wolał ten modem, chociaż nie masz szans aktualnie na LTE, nie masz zasięgu, ale moim zdaniem jest to lepszy modem niż ZTE

jeśli faktycznie ten nadajnik Aero2 już pracuje to jest on tak blisko, że prawdopodobnie antena nie będzie potrzebna, na pewno nie bież tej z plusa, antenę sobie dokupisz jak będzie Ci potrzebna, wówczas będziesz musiała szukać anteny na 900 MHz (nadajniki Aero2 pracują na tej częstotliwości)

i jeszcze jedno nadajniki aero2 są aktualnie połączone z siecią plusa i każdy użytkownik z plusa może korzystać z nadajników plusa i aero 2,
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Proszę o pomoc z anteną zewnętrzną...

Post autor: matek451 »

Jeśli chcesz korzystać z routera i WiFi to musisz wiedzieć , że na dzień dzisiejszy z modemem E3276 jest niewiele routerów zgodnych z nim ( Dovado na pewno i ponoć na najnowszym sofcie Edimax 3G-6408n, te pierwsze są drogie o drugim jest wiele sprzecznych opinii). Do sprawdzenia tego AERO2 musisz mieć telefon obsługujący UMTS900.
ODPOWIEDZ