Router TP 3420 + Aero2 konfiguracja / wgranie firmware etc

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rinkazki

Router TP 3420 + Aero2 konfiguracja / wgranie firmware etc

Post autor: rinkazki »

Witam,

mianowicie doczekałem się wysyłki karty internetu mobilnego Aero2 z centrali, doszła i bezproblemowo działa z modemem e3131, na który wgrałem mobile partnera z funkcją ponownego łączenia po co godzinnym rozłączeniu internetu.

Po przeczytaniu kilku wątków na forum, zamówiłem również Router TP linka 3420
dokładnie ten: LINK

Powinien być w tym tygodniu i chciałbym go skonfigurować w możliwie najlepszy sposób, jednakże nigdy nie miałem styczności z routerami i tutaj prosiłbym o pomoc ! :)

Przeczytałem kilak wątków stąd:

Konfiguracja sieci radiowych

dowiedziałem się również, że powinienem wgrać do routera firmware np stąd:

Zawartość



Jestem kompletnym laikiem i gdyby była taka możliwość aby któryś z zaawansowanych Userów opisał jak to powinno zostać zrobione prawidłowo? Ewentualnie podać jakiś konkretny link krok po kroku, ponieważ nie chciałbym niczego zepsuć na starcie...


Myślałem nad taką konfiguracją - wszystko łączyć przez wi-fi, jedynie do stacjonarnego komputera podłączyć kablem (opcjonalnie, najwyżej dokupić kartę wi-fi).

W dzień łączyć się przez kartę Aero2 a w ramach nocnego transferu przekładać kartę na operatora PLAY.

+ do tego pytanie czy da się w jakiś sposób zniwelować wygasanie linków np z serwisu "catshare" po automatycznym rozłączeniu i ponownym połączeniu aero2 tak, żeby mógł "dokańczać ściąganie" jak w przypadku np zwykłego ściągnięcia filmiku z serwisu youtube?

Prosiłbym o pomoc ! :czyta:
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Router TP 3420 + Aero2 konfiguracja / wgranie firmware etc

Post autor: jakubd »

Dla osób, które nie mają doświadczenia na początek zalecam pozostanie przy fabrycznym firmware, najwyżej w najnowszej wersji ze strony producenta. Na początek wystarczy. Do tego automatyka wybierania APN w wersji V2 tego routera (aktualnie dostępna bez problemu, V1 praktycznie znika z rynku) powinna pomóc przy przekładaniu kart SIM.

OpenWRT dopiero, jak możliwości fabrycznego będą za małe. Do podstawowej pracy z E3131 i Aero2 zmiana firmware na alternatywny może nie mieć sensu.

Co do linków w serwisach rapidshare i podobnych - tylko wykupienie komercyjnego dostępu do usług tych serwisów pozwala na nieograniczone wznawianie połączeń z różnych IP - o ile dany serwis takie coś oferuje.
rinkazki

Re: Router TP 3420 + Aero2 konfiguracja / wgranie firmware etc

Post autor: rinkazki »

jakubd, Dzięki za odpowiedź ! :)

Router będzie pracował naprzemiennie z Aero2 i z PLAY i dlatego pomyślałem o firmware alternatywnym, zazwyczaj przekonałem się, że wgrywanie czegoś innego niż stockowe jest jak najbardziej in plus.

Oczywiście pójdę za Twoją radą, i z początku nauczę się na podstawowym firmware, ale jednocześnie myślałem o jakimś poradniku jak wgrywać custom firmware'y na później, na pewno by się coś takiego przydało :)

Czytałem te dwa linki poniżej na podstawie postów na forum, którymi kierowali się użytkownicy zmieniający firmware, gdyby coś takiego zrobić do TP 3420, jak użytkownicy polecają w poprzednich tematach tego forum.

LINK

LINK


Co do serwisów rapidshare itp rzeczywiście tak jest, że tylko po odpłatnym dostępie masz możliwość wznawiania itp (wszystkich funkcji)

Ale z swojego doświadczenia wiem, że np z catshare bezproblemowo możesz zacząć ściągać np przez IDM zatrzymać, odczekać do kolejnego partu (3h) kolejny part zacząć, zatrzymać itd. Wyłączyć komputer i po włączeniu np w godzinach po 0:00 bezproblemowo "dokończyć ściąganie"

Próbowałem też tak zrobić z Aero lecz niestety nie potrafię.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź! :ok:
ODPOWIEDZ