Sieć domowa wifi co wybrać

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Zawisza
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-21, 09:14
Lokalizacja: Śrem

Sieć domowa wifi co wybrać

Post autor: Zawisza »

Witam.

Poszukuję routera lub routerów lub innego sprzętu do spięcia za pomocą wifi:
- dwóch laptopów
- stacjonarki z bezprzewodowa kartą sieciową z podpiętym skanerem
- modemu Huawei E353s-2
- zewnętrznego dysku twardego Toshiba Store Alu 1TB jako archiwum.
- drukarki HP Deskjet 5100.

Sygnał mam z osiedlowej sieci wifi i nie we wszystkich pomieszczeniach, czasami ucieka stąd jako awaryjnie chcę mieć neta z modemu E353s-2.

Jak to sensownie połączyć żeby ograniczyć pajęczynę kabli i koszty.

Wstępnie myślałem o dwóch routerach jeden jako odbiornik sygnału z wejściem na modem usb (TL MR 3220 lub MR 3420) drugi podłączony z pierwszym jako nadajnik sieci domowej z portem usb na peryferia (TD-VG3631) +hub aktywny z podpiętym HDD i drukarką.

Zależy mi tylko żeby routery były najlepiej od jednego producenta i z tej samej linii jeśli chodzi o wygląd/design.
C
zy istnieje możliwość podpięcia skanera np. pod aktywnego huba tak żeby można było skanować z różnych komputerów.

A i jeszcze jedno jeśli chodzi o sieci komputerowe to jestem totalnym żółtodziobem.

Z góry dziękuje za pomoc i porady.
debiecm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2013-03-21, 13:30
Lokalizacja: Łódź

Re: Sieć domowa wifi co wybrać

Post autor: debiecm »

Witaj,
OpenWRT rozwiąże Ci wszystkie problemy i pokaże Ci możliwości o których jeszcze nie wiesz że możesz mieć.
POLECAM!

U mnie OpenWRT na Linksys WRT-160NL (z antenami o większym zysku) + dysk 200GB (na nim wszystko to co mi potrzebne).
Czasami jak wyjeżdżam zestawiam monitoring na kota za pomocą kamery - tak żeby widzieć co "sierściuch" robi.


I to wszystko na samym routerze...
ODPOWIEDZ