Jaka antena i modem

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Steru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-03, 12:17
Lokalizacja: DG

Jaka antena i modem

Post autor: Steru »

Witam od pewnego czasu przeglądam forum i dowiaduję się wiele ciekawych rzeczy, jednak wracając do tematu. Posiadam Play online z modemem Huawei E353 i mieszkam ok. 2 km od nadajnika. W Top_netinfo mam max 40% zasięgu a moje pingi (na polskich serwerach) skaczą od 35-70 w HSPA+(UMTS 2100 [MHz]). To teraz zestaw pytań.

1. Czy jeżeli kupię odpowiednią antenę to ustabilizuje ping i jeżeli tak, to lepiej taką na dach czy wystarczy przenośna na biurko?

2. W programie Top_netinfo można bardziej lub mniej skonfigurować modem, tak by ping był stabilniejszy(oczywiście chodzi mi również o to by był jak najmniejszy) ?

3.Widziałem testy na YT modemów i niektóre wychodziły lepiej niektóre gorzej. Czy mój modem jest dobry ? W salonie mówili że jeden z lepszych.


Drugą sprawą jest Aero2. Mój ojciec postanowił zamówić kartę sim od Aero2 i chciałbym zapytać czy Areo łączy się na tych samych nadajnikach co Play i czy ten modem wymieniony wyżej będzie odpowiedni ?

Jeżeli napisałem to w złym dziale bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jaka antena i modem

Post autor: key »

Steru pisze:Czy jeżeli kupię odpowiednią antenę to ustabilizuje ping
Ewentulanie.
Steru pisze:to lepiej taką na dach czy wystarczy przenośna na biurko?
Jesli z biurka masz widoczny BTS, to moze wystarczy na biurko. Byle nie dookolny kijek do drapania plecow.
Steru pisze:W programie Top_netinfo można bardziej lub mniej skonfigurować modem, tak by ping był stabilniejszy
Tak. Tak samo jak kolor wlosow kucharki ma wplyw na smak zupy.
Steru pisze:Czy mój modem jest dobry?
Najlepszy z wszystkich jakie posiadasz.
Nie pomagam na PW.
Steru
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-04-03, 12:17
Lokalizacja: DG

Re: Jaka antena i modem

Post autor: Steru »

Tak. Tak samo jak kolor wlosow kucharki ma wplyw na smak zupy.
Tak racja, to było głupie pytanie.
Najlepszy z wszystkich jakie posiadasz.
To na pewno, ale jeżeli muszę kupić modem do aero, to mogę coś pozamieniać, o ile warto.
Awatar użytkownika
pogodabartek
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 816
Rejestracja: 2010-10-02, 22:30
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jaka antena i modem

Post autor: pogodabartek »

To są inne nadajniki Aero2 działa na UMTS 900 a Play w miastach na 2100 i na 900.
ODPOWIEDZ