modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
umbonati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-12, 10:46
Lokalizacja: Bytom

modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: umbonati »

haj

mam modem który powinien śmigać niestety działa tylko w gprs, jak łapie połączenie w edge lub umts to przeważnie nastepuje rozłączenie lub zawiesza mi kompa- obstawiam ze mam słaby zasięg albo złe ustawienia
I pytanie czy mozna ograniczyć odbiór tylko do gprs - jest jakas opcja w APN która preferuje gprs tylko co to jest prywatny APN i z czym to sie je...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: Fanta »

Kolego, podaj więcej szczegółów:
- jaka sieć
- czy nie jesteś czasem po limicie
- jak z tym zasięgiem ile dla AT+CSQ
- sprawdzałeś inne SIM'y lub modem na innym kąpie
- od nowości tak było
Może modem jest po prostu uszkodzony...
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
tadekptaku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-06, 20:59
Lokalizacja: Mallow Irlandia

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: tadekptaku »

umbonati pisze:mam modem który powinien śmigać niestety działa tylko w gprs, jak łapie połączenie w edge lub umts to przeważnie nastepuje rozłączenie lub zawiesza mi kompa- obstawiam ze mam słaby zasięg albo złe ustawienia
I pytanie czy mozna ograniczyć odbiór tylko do gprs - jest jakas opcja w APN która preferuje gprs tylko co to jest prywatny APN i z czym to sie je...
Cytat przyciety przez Moderatora ->Fanta - Panie i Panowie tniemy zbedne cytaty!
mozna trzeba tylko ustawic to w profilu polaczenia

POST_2:

a jak chodzisz w umtsie to zrywa, ja wlaczam emula na stale bo trzyma mi lacze. co do limitow to ja mam nielimitowanwe lacze

Nie piszemy posta pod postem chyba ze z 1 dniowym opoznieniem. Uzyj opcji Obrazek Moderator-> Fanta
SonyEric.W300i .Vodafone 3G broadband,Huawei E620
umbonati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-12, 10:46
Lokalizacja: Bytom

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: umbonati »

dzieki za zainteresowanie, mam mało mówiacy nik więc aska jestem i niestety nie znam sie na komputerach, programach, modemach :oops:

co do modemu to limitu nie przekroczyłam, przy tej predkości i zrywach sie nie da
z inną kartą nie uzywałam
modem jest z iplusa, zainstalowany w salonie (niestety osoba która mi go sprzedawała miała równie blade pojecie na ten temat co ja)

dane z dzisiaj
Download: 111 kbps (13.9 KB/s)
Upload: 27 kbps (3.4 KB/s) czyli predkość zawrotna

tyle że jak używam w miejscu gdzie jest dobry zasięg -przewaznie na dworze to nie ma problemów

po czym moge poznać że modem jest uszkodzony :?:
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: Fanta »

No więc tak, modem jest uszkodzony zazwyczaj wtedy gdy się dziwnie zachowuje (zawiesza się, nie loguje się do sieci) lub gdy informuje nas o tym dioda na nim (zazwyczaj czerwona).

Czyli Twój problem polega na słabym zasięgu, przydało by się zainwestować w antenę. Zdradź jeszcze gdzie mieszkasz, to pomoże w wyborze anteny.
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
umbonati
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-08-12, 10:46
Lokalizacja: Bytom

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: umbonati »

bytom powstańców ślaskich - w salonie pokazywali mi mapke z zasiegiem HSDPA i wyszło że mieszkam w terenie niezabudwanym, jak sie spytałam czy mam wychodzić z lapem przed budynek zeby łapać ten zasięg to uznali to za dowcip a chyba wyszlo na moje :wink:

nie wiem co to jest emul

coś gdzies było o nowych sterownikach do tej karty czy w tym kierunku też mam pomysleć
Awatar użytkownika
tadekptaku
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2007-02-06, 20:59
Lokalizacja: Mallow Irlandia

Re: modem huawei E620 i zrywanie połączenia

Post autor: tadekptaku »

nie wiem jakie masz oprogramowanie do modemu ale w glownym oknie w ustawieniach powinnas miec profile i tam profile,nowy,wlacza sie kreator i tam wybierasz z listy gprs only. i smiga tylko na gprsie.jezeli chcesz nadal miec jak mialas wejdz w polaczenia sieciowe w windowsie ina odpowiednim polaczeniu(tym ktorego uzywasz),we wlasciwosciach, wklep automatyczne ponowne wybieranie numeru czy cos takiego bo dokladnie nie pamietam, i nawet ja cie program plusa rozlaczy winda polaczy cie spowrotem. tak pozatym ,u nas 3g nadal w powijakach wiec reklamom bym nie ufal :) a emule to taki program p2p ciagle cos wysyla i pobiera wiec lacze smiga ciagle ,ale jak masz limitowane odpusc go sobie bo limit szybko sie wyczerpie :)

POST_2:

Fanta sorry za smiecenie na forum... juz nie bede :)

--
Znów napisałeś posta pod postem i ja musiałem skleić ;) jak chcesz coś dopisać to używasz opcji
Obrazek Moderator-> Fanta
SonyEric.W300i .Vodafone 3G broadband,Huawei E620
ODPOWIEDZ