Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Gosc

Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: Gosc »

Czy jest juz dostepna siec 3G w Krakowie i okolicach? Jaki jest zasieg? czy ktos moze potwierdzic, że ma siec UMTS w Krakowie i gdzie? No i jak chodzi?, ze Skawiny
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: dreamoftheviper »

Napisz do swojego operatora maila to Ci odpisza i dowiesz sie dokladnie czy juz jest a jezeli nie to kiedy bedzie Pozdrawiam
krzysztof.wojcik
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 165
Rejestracja: 2005-10-30, 09:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: krzysztof.wojcik »

Gosc pisze:Czy jest juz dostepna siec 3G w Krakowie i okolicach? Jaki jest zasieg? czy ktos moze potwierdzic, że ma siec UMTS w Krakowie i gdzie? No i jak chodzi?, ze Skawiny
Polecam stronę http://www.malopolska.gsm.prv.pl/ wg Krzyśka Niemczyka Plus ma najlepsze pokrycie 3G w Krakowie, jeśli chodzi o okolice to najbliższe 3G złapiesz w Zakopane ;)
agnyra

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: agnyra »

Potwierdzam - Plus ma najlepsze 3g w Krakowie, sygnał jest obecny właściwie wszędzie nawet na peryferiach w rodzaju Kobierzyna. Osobiście używam UMTSu Plusa w okolicach ulicy Skośnej, w sumie nadajnik jest dość blisko Skawiny więc być może miałbyś szansę z tego skorzystać, zwłaszcza że sam nieraz miewałem zasięg 3g Plusa w okoilicach Krakowa (np Wieliczka a nawet dalej) a nawet udało mi się zrealizoewać połączenie wideo z miejscowości leżącej 15 km od Krakowa, fakt że przed domem i na górce ale zawsze. W każdym razie jeśli mieszkasz na górce to masz spore szanse. Era ma nieco gorsze pokrycie niż Plus ale na wielu nadajnikach GSM są już gotowe anteny UMTS więc pewnie niedługo sytuacja się zmieni. Orange to kupa śmiechu z przewagą kupy, zasięg jest praktycznie tylko w centrum i nie da się zalogować bez USIMa. Najbliższy UMTS poza Krakowem jest w Katowicach i Zakopanym. Pozdr.
Gość

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: Gość »

Ja w okolicach rynku podgórskiego mam zasieg 3G na poziomie 50%.
Awatar użytkownika
dreamoftheviper
Stały użytkownik forum
Posty: 149
Rejestracja: 2006-01-15, 21:32
Lokalizacja: Włocławek/Toruń

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: dreamoftheviper »

Witam a jakie maxymalne transfery macie na UMTS?
agnyra

Re: Zasieg sieci 3G w Krakowie i okolicach

Post autor: agnyra »

U mnie na skośnej jest 90% ale to dlatego że 100m od mojego mieszkania stoi BTS 3g Plusa. Najwyższy transfer jaki udało się osiągnąc to 45 kb/s.
ODPOWIEDZ