modem do orange free

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pl677
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-23, 15:51
Lokalizacja: Józefów 1

modem do orange free

Post autor: pl677 »

Witam.Chciałbym się spytać jakie modemy pasują do orange free?Posiadam modem AnyData 510-L i nie wiem czy będzie pasował.
Drugie pytanie:Czy będzie współpracował z orange free laptop z wbudowanym modemem do orange free? Głupie pytanie ale nawet konsultanci z orange nie wiedzą.
Dziękuję za ewentualną pomoc.
pl 677
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem do orange free

Post autor: wojteks »

pl677 pisze:Posiadam modem AnyData 510-L
To modem CDMA (nie 2G/3G) tylko z której sieci Orange czy Nordisk?
pl677 pisze:Czy będzie współpracował z orange free laptop z wbudowanym modemem do orange free?
Nie ma czegoś takiego jak modem do orange free, są modemy GSM/UMTS (2G/3G) i taki będzie współpracował z OF. Podaj jakiś konkretny typ laptopa/modemu o którym myślisz.
Nie pomagam na PW!
pl677
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-23, 15:51
Lokalizacja: Józefów 1

Re: modem do orange free

Post autor: pl677 »

Modem AnyData 510-L został po umowie w Nordisk.
Laptop zaś to DELL inspiron 1525 kupiony 4 lata temu wraz z umową orange fredoom z laptopem.Na laptopie jest napisane,że jest przystosowany do odbioru orange free i ma wbudowany modem i antenę.Tak samo mówił sprzedawca w salonie orange.
pl 677
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem do orange free

Post autor: wojteks »

pl677 pisze:Modem AnyData 510-L został po umowie w Nordisk
Nie nadaje się do CDMA Orange.
pl677 pisze:Na laptopie jest napisane,że jest przystosowany do odbioru orange free i ma wbudowany modem i antenę.
Pokaż obrazek z Menedżera urządzeń, zakładka Modemy, zakładka Porty COM, zakładka Karty sieciowe.
Nie pomagam na PW!
pl677
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2011-10-23, 15:51
Lokalizacja: Józefów 1

Re: modem do orange free

Post autor: pl677 »

Przepraszam nie wiem jak wkleić.A propo na forum orange odpisali mi,że każdy modem,także ten AnyData 510-L będzie współpracował z orange free jeśli nie będzie miałsimlocka.
pl 677
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26146
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem do orange free

Post autor: wojteks »

pl677 pisze:nie wiem jak wkleić
Daj jako link do zewnętrznego serwera obrazków.
pl677 pisze:że każdy modem,także ten AnyData 510-L będzie współpracował z orange free
To jest modem CDMA i nie będzie pracował z 2G/3G, może będzie pracował z Orange CDMA ale w to wątpię, inne pasmo używane przez Nordisk a inne przez Orange.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Orange Ekspert
Pracownik operatora
Posty: 263
Rejestracja: 2012-05-31, 14:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: modem do orange free

Post autor: Orange Ekspert »

Dell Inspiron 1525 jest wyposażony w modem, pod baterią jest miejsce na kartę SIM
a w komputerze powinien być program do obsługi połączenia internetowego.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Orange Ekspert, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ